sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Kto się stara ten ma

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 września 2002, 17:36

Tak wójt Kamionki Wiesław Meksuła skomentował fakt, że Zespół Szkół w miejscowości gminnej ma już dwie nowoczesne pracownie komputerowe.

Pierwszą salę komputerową dla Zespołu Szkół w Kamionce im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego pięć lat temu lbelskie kuratorium oświaty. Drugą ufundował prezydent Aleksander Kwaśniewski w ramach programu „Internet w Szkołach – Projekt Prezydenta RP”.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Kamionce zwróciła się do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z prośbą o pomoc w wyposażeniu szkoły w pracownię informatyczną. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Kancelarię Prezydenta RP, szkoła otrzymała 15 komputerów. Ciekawe, że wniosek dotyczył dziesięciu.
W imieniu Prezydenta RP wystąpił poseł Arkadiusz Kasznia, który zapewnił, że do końca bieżącego roku następnych dziesięć szkół na Lubelszczyźnie otrzyma „prezydenckie” pracownie komputerowe (obecnie posiada je dziesięć szkół). Wstęgę do nowej pracowni przecinali m.in. wojewoda lubelski Andrzej Kurowski i wójt Kamionki Wiesław Meksuła. Salę poświęcił parafii Kamionka ks. Stanisław Słowik.
Kolejnym punktem programu był wspaniały występ młodszych dzieci. – Polska szkoła przekształca się w szkołę przygotowującą człowieka do życia w świecie, w którym znajomość języków obcych czy praca z komputerem są nie mniej ważne niż definicje – stwierdził dyrektor Zespołu Szkół w Kamionce Zbigniew Moskaluk. – To ważne, że fakt ten dostrzegają zarówno przedstawiciele władz szkolnych jak i samorządowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!