Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2014 r.
16:45
Edytuj ten wpis

Kto wpłaca pieniądze na partie polityczne? Lista darczyńców z Lublina

159 34 A A

Kto i jakie kwoty wpłaca na działalność partii politycznych reprezentowanych w Sejmie? Sprawdzili to członkowie Fundacji Wolności z Lublina, którzy dziś rozesłali do mediów informację na ten temat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Fundacja wystąpiła do Państwowej Komisji Wyborczej o z wnioskiem o udzielenie informacji na temat osób, które w 2012 roku przekazywały darowizny pieniężne na partie, które były w Sejmie (PO, PiS, PSL, SLD, Ruch Palikota i Solidarna Polska). - Działamy cały czas w celu zwiększenia jawności życia publicznego w Lublinie. Chcieliśmy się dowiedzieć jak mieszkańcy Lublina wspierają partie polityczne - tłumaczy Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała fundacji szczegółowy wykaz bardzo szybko, bo już na drugi dzień od wysłania wniosku. Jednocześnie przedstawiciele organizacji pozarządowej poprosili również o dane same partie polityczne. Działacze Prawa i Sprawiedliwości odmówili przekazania informacji, a pozostałych partii do tej pory nawet nie odpowiedzieli na wnioski Fundacji Wolności. - Pełne informacje przekazali nam jedynie przedstawiciele Twojego Ruchu - mówi Krzysztof Jakubowski. Według otrzymanych przez fundację danych z PKW w skali kraju najwięcej, bo aż ponad 8800 darowizn otrzymało PSL, Platforma Obywatelska ok. 4500 darowizn, a PiS tylko 31. Kto daje najwięcej w Lublinie? Największym politycznym darczyńcą w Lublinie był Jacek Sobczak, który przekazał Platformie Obywatelskiej 16 800 zł. Janusz Palikot swojemu ugrupowaniu podarował 8000 zł. Datki przekazywali też samorządowcy, a w przypadku PSL również pracownicy urzędów i instytucji państwowych. Nikt w Lublinie nie przekazał darowizn na rzecz Solidarnej Polski. Platforma Obywatelska Platformę w Lublinie wspierali finansowo przede wszystkim posłanki i samorządowcy, ale wpłaty bardzo się różniły. Najwięcej przekazał Jacek Sobczak (członek zarządu województwa i szef PO w Lublinie), który wpłacił 16800 zł. Joanna Mucha darowała 1800 zł, a Magdalena Gąsior-Marek 600 zł. Spośród radnych miejskich najwięcej na swoją partię przekazał Leszek Daniewski 1260 zł, następnie Wojciech Krakowski 1000 zł, Elżbieta Mroczkowska 770 zł, Jarosław Pakuła i Stanisław Podgórski po 680 zł, Beata Stepaniuk 650 zł, Jan Madejek 590 zł, Zbigniew Jurkowski 460 zł, Marta Wcisło i Piotr Dreher po 250 zł, Michał Krawczyk 190 zł, Mateusz Zaczyński 130 zł, Jacek Bednarczyk 90 zł. Ponadto większe kwoty darowali Jan Strojnowski - zastępca dyrektora Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego (1200 zł), Bożenna Wasilewska (1020 zł) Mirosław Fatyga - wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy (1000 zł). Wpłaty składek członkowskich nie przekraczały 300 zł rocznie od pojedynczych osób. Przelewem na rachunek partii opłaciły je w Lublinie 82 osoby. Polskie Stronnictwo Ludowe W Lublinie darowizny powyżej 900 zł przekazało w sumie 26 osób, z czego co najmniej 24 pracują w instytucjach państwowych i samorządowych. Niektórzy wpłacali co miesiąc stałe kwoty, inni od razu po kilka tysięcy. Poniżej lista darczyńców PSL z Lublina: Andrzej Bieńko (dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR) 2400 zł, Helena Bieńko 3015 zł, Piotr Cioczek - (zastępca dyrektora Wojewódzkiego Sanepidu w Lublinie) 2400 zł, Jan Buczma - (dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Wojewódzkim) 2000 zł, Katarzyna Bryda (dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim) 950 zł, Tomasz Drozd 1351,60 zł, Stanisław Grzegorczyk (zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim) 1200 zł Krzysztof Hetman (marszałek województwa lubelskiego) 1000 zł, Kazimiera Kaproń (Główny Księgowy Urzędu Marszałkowskiego) 1000 zł Mirosław Korbut (specjalista ds. instytucji muzycznych w Urzędzie Marszałkowskim) 2980 zł Grażyna Łojko (wiceprezes zarządu w PGE Dystrybucja) 8000 zł Grzegorz Matejak (ARiMR) 4200 zł Marceli Niezgoda (wiceminister rozwoju regionalnego) 3000 zł Krzysztof Pawlos (dyrektor biura wojewody) 2430 zł Aleksander Piechnik (dyrektor lubelskiego oddziału PFRON) 1494,72 zł Wojciech Piekarczyk (prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska) 1500 zł Andrzej Pielach (dyrektor lubelskiego oddziału KRUS) 945 zł Alina Pitura (dyrektor Kancelarii Sejmiku Wojewódzkiego) 1200 zł Alina Podkościelna-Troetsch (p.o. dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych) 1600 zł Jan Sęk (dyrektor Filharmonii Lubelskiej) 1200 zł Tadeusz Solarski (w 2012 dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli) 1700 zł Ryszard Staśczak (dyrektor Departamentu Finansów w Urzędzie Marszałkowskim) 1000 zł Sławomir Struski (dyrektor Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska) 1700 zł Beata Szymczyk 1800 zł Jan Wiater (zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) 8100 zł Przemysław Zaleski (zastępca dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim) 1800 zł
Prawo i Sprawiedliwość Brak darowizn z Lublina Natomiast najwyższe kwoty składek członkowskich w Lublinie wpłacili samorządowcy: Grzegorz Siemiński (3900 zł), Tomasz Pitucha (1140 zł +530 zł do kasy partii), Zbigniew Targoński (1440 zł), Krzysztof Siczek (1360 zł), Sylwester Tułajew (1440 zł) Andrzej Pruszkowski (1200 zł), Małgorzata Suchanowska i Piotr Kowalczyk (po 880 zł), Dariusz Jezior (720 zł). Ruch Palikota Bardzo hojnie swoją partię wsparł Janusz Palikot, przekazując 8000 zł. Dorzucili się również posłowie: Michał Kabaciński (2000 zł) oraz Zofia Popiołek (2500 zł). Sojusz Lewicy Demokratycznej Najwyższe kwoty na rzecz SLD wpłacili Lech Bartkow (2520 zł), Halina Pastusiak i Piotr Zawrotniak (po 2000 zł). 355 zł podarowała asystentka posła Jacka Czerniaka, jednak sam poseł się nie dorzucił.

Kto zarabia na umowach z miastem i spółkami komunalnymi?

Fundacja Wolności od stycznia próbuje również uzyskać informacje o umowach zawieranych przez Urząd Miasta Lublin i spółki miejskie. Fundacja chciała się dowiedzieć z kim, na co i za ile są podpisywane przez umowy opłacane ze środków publicznych. - Wszystkie spółki komunalne odmówiły podania takich informacji. Z kolei urząd do tej pory nawet nam nie odpowiedział - mówi Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności. - Ale nie poddajemy się. Myślę, że będziemy w tej sprawie odwoływać się do sądu administracyjnego.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2014 o 21:49

Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....


Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....

Wobec POwyższego zmieńmy ten kraj i POżegnajmy odpowiednią partię.

Wobec POwyższego zmieńmy ten kraj i POżegnajmy odpowiednią partię.

rozwiń
Avatar
Jaja jak berety / 9 marca 2014 o 21:46

Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??


Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??

Nadążąm i uwierz mi, że jestem jak najbardziej w temacie. BARDZIEJ NIŻ CI SIĘ WYDAJE :)

Nadążąm i uwierz mi, że jestem jak najbardziej w temacie. BARDZIEJ NIŻ CI SIĘ WYDAJE :)

rozwiń
Avatar
radna Viola / 9 marca 2014 o 18:37

Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....

Oni są do tego zmuszani,dostają odPOwiednio większą " górkę " aby mieć na ten cel bez uszczuplenia swojego budżetu domowego, tak dalej być nie może i nie można tak tego zostawić ani tolerować,Tusk musi odejsć,to jest wszystko żle po ustawiane.

Oni są do tego zmuszani,dostają odPOwiednio większą " górkę " aby mieć na ten cel bez uszczuplenia swojego budżetu domowego, tak dalej być nie może i nie można tak tego zostawić ani tolerować,Tusk musi odejsć,to jest wszystko żle po ustawiane.

rozwiń
Avatar
Lublinianka / 9 marca 2014 o 18:22

Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....

Avatar
kokoloko / 9 marca 2014 o 17:12

A ile Ty przekazałeś ze swojej pensji na chore dzieci? Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

Chyba Cię kolego coś trzyma jeszcze po wczorajszej imprezie. Wskaż mi w moim poście gdzie napisałem coś o chorych dzieciach. Poza tym od pomagania chorym jest NFZ na który odprowadzam comiesięczną daninę.

Avatar
dorota / 9 marca 2014 o 14:50

PIS dlatego ma tak mało wpłat, bo finansuje ich Kościół. A w Kościele wiadomo skąd się pieniądze biorą. Chcesz wziąć ślub płacisz za 45 minut 1000-1500 zł, pogrzeb niewiele mniej i oczywiście każda najkrótsza msza czy kawałek zaświadczenia, że możesz zostać chrzestnym.Za wszystko musisz płacić, a potem PIS ma za to przepiękną kampanię wyborczą.

Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??

Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??

rozwiń
Avatar
hi / 9 marca 2014 o 14:42

PIS dlatego ma tak mało wpłat, bo finansuje ich Kościół. A w Kościele wiadomo skąd się pieniądze biorą. Chcesz wziąć ślub płacisz za 45 minut 1000-1500 zł, pogrzeb niewiele mniej i oczywiście każda najkrótsza msza czy kawałek zaświadczenia, że możesz zostać chrzestnym.Za wszystko musisz płacić, a potem PIS ma za to przepiękną kampanię wyborczą.

Avatar
Don / 9 marca 2014 o 14:38

Widzą to co miesiąc na pasku wynagrodzeń, każdy legalnie zatrudniony odprowadza określony % wynagrodzenia na ubezpieczenie zdrowotne. A co robią ze swoimi zarobionymi pieniędzmi to nic Tobie do rzeczy.


A ile Ty przekazałeś ze swojej pensji na chore dzieci? Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

Avatar
evka / 9 marca 2014 o 10:14

Dziwne, jest napisane czarno na białym kto wpłaca dobrowolnie pieniądze na działalność partii i chyba to jest czytelne. Gorzej jak nie wiadomo skąd płyną pieniądze. Jeżeli ktoś chce to niech wpłaca,jego pieniądze i wolno mu. Co niektórzy piszą o "złodziejach"-wymieńcie z imienia i nazwiska tego "złodzieja",a nie rzucajcie ogólniki. Najlepiej donieście do prokuratury jeżeli jest coś niezgodnego z prawem. Ogólnikami każdy może rzucać...,ale świadczy to o słabości tych osób i zakompleksieniu.

Nie dotarło do ciebie to że jak w tym dzikim kraju wskażesz złodzieja lub POdasz im go na tacy to za raz na ciebie paragraf znajdą i z ciebie złodzieja zrobią ?? Jakiś taki  "oderwany " jesteś !!!  Od dawna w tym kraju ??

Nie dotarło do ciebie to że jak w tym dzikim kraju wskażesz złodzieja lub POdasz im go na tacy to za raz na ciebie paragraf znajdą i z ciebie złodzieja zrobią ?? Jakiś taki  "oderwany " jesteś !!!  Od dawna w tym kraju ??

rozwiń
Avatar
j.k. / 9 marca 2014 o 10:10

Dziwne, jest napisane czarno na białym kto wpłaca dobrowolnie pieniądze na działalność partii i chyba to jest czytelne. Gorzej jak nie wiadomo skąd płyną pieniądze. Jeżeli ktoś chce to niech wpłaca,jego pieniądze i wolno mu. Co niektórzy piszą o "złodziejach"-wymieńcie z imienia i nazwiska tego "złodzieja",a nie rzucajcie ogólniki. Najlepiej donieście do prokuratury jeżeli jest coś niezgodnego z prawem. Ogólnikami każdy może rzucać...,ale świadczy to o słabości tych osób i zakompleksieniu.

Avatar
Gość / 9 marca 2014 o 21:49

Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....


Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....

Wobec POwyższego zmieńmy ten kraj i POżegnajmy odpowiednią partię.

Wobec POwyższego zmieńmy ten kraj i POżegnajmy odpowiednią partię.

rozwiń
Avatar
Jaja jak berety / 9 marca 2014 o 21:46

Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??


Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??

Nadążąm i uwierz mi, że jestem jak najbardziej w temacie. BARDZIEJ NIŻ CI SIĘ WYDAJE :)

Nadążąm i uwierz mi, że jestem jak najbardziej w temacie. BARDZIEJ NIŻ CI SIĘ WYDAJE :)

rozwiń
Avatar
radna Viola / 9 marca 2014 o 18:37

Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....

Oni są do tego zmuszani,dostają odPOwiednio większą " górkę " aby mieć na ten cel bez uszczuplenia swojego budżetu domowego, tak dalej być nie może i nie można tak tego zostawić ani tolerować,Tusk musi odejsć,to jest wszystko żle po ustawiane.

Oni są do tego zmuszani,dostają odPOwiednio większą " górkę " aby mieć na ten cel bez uszczuplenia swojego budżetu domowego, tak dalej być nie może i nie można tak tego zostawić ani tolerować,Tusk musi odejsć,to jest wszystko żle po ustawiane.

rozwiń
Avatar
Lublinianka / 9 marca 2014 o 18:22

Jak się popatrzy na tą listę to dopiero widać dla kogo tworzone są stanowiska w naszych lubelskich urzędach. Legalnie przekazane łapówki za utrzymanie stołka. Poza tym skoro ktoś jest w stanie przekazać kilka tysięcy darmowizny na partię pracując w Urzedzie Marszałkowim to jego pobory na pewno nie są najniższą krajową....

Avatar
kokoloko / 9 marca 2014 o 17:12

A ile Ty przekazałeś ze swojej pensji na chore dzieci? Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

Chyba Cię kolego coś trzyma jeszcze po wczorajszej imprezie. Wskaż mi w moim poście gdzie napisałem coś o chorych dzieciach. Poza tym od pomagania chorym jest NFZ na który odprowadzam comiesięczną daninę.

Avatar
dorota / 9 marca 2014 o 14:50

PIS dlatego ma tak mało wpłat, bo finansuje ich Kościół. A w Kościele wiadomo skąd się pieniądze biorą. Chcesz wziąć ślub płacisz za 45 minut 1000-1500 zł, pogrzeb niewiele mniej i oczywiście każda najkrótsza msza czy kawałek zaświadczenia, że możesz zostać chrzestnym.Za wszystko musisz płacić, a potem PIS ma za to przepiękną kampanię wyborczą.

Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??

Człowieku chyba nie nadążasz za rzeczywistością,teraz mamy rządy POjebów i to oni finansują kościół ,a z całą resztą dlaczego komuchy nic nie robią ?? ty dawno w tym kraju ??

rozwiń
Avatar
hi / 9 marca 2014 o 14:42

PIS dlatego ma tak mało wpłat, bo finansuje ich Kościół. A w Kościele wiadomo skąd się pieniądze biorą. Chcesz wziąć ślub płacisz za 45 minut 1000-1500 zł, pogrzeb niewiele mniej i oczywiście każda najkrótsza msza czy kawałek zaświadczenia, że możesz zostać chrzestnym.Za wszystko musisz płacić, a potem PIS ma za to przepiękną kampanię wyborczą.

Avatar
Don / 9 marca 2014 o 14:38

Widzą to co miesiąc na pasku wynagrodzeń, każdy legalnie zatrudniony odprowadza określony % wynagrodzenia na ubezpieczenie zdrowotne. A co robią ze swoimi zarobionymi pieniędzmi to nic Tobie do rzeczy.


A ile Ty przekazałeś ze swojej pensji na chore dzieci? Każdy robi ze swoimi pieniędzmi co chce.

Avatar
evka / 9 marca 2014 o 10:14

Dziwne, jest napisane czarno na białym kto wpłaca dobrowolnie pieniądze na działalność partii i chyba to jest czytelne. Gorzej jak nie wiadomo skąd płyną pieniądze. Jeżeli ktoś chce to niech wpłaca,jego pieniądze i wolno mu. Co niektórzy piszą o "złodziejach"-wymieńcie z imienia i nazwiska tego "złodzieja",a nie rzucajcie ogólniki. Najlepiej donieście do prokuratury jeżeli jest coś niezgodnego z prawem. Ogólnikami każdy może rzucać...,ale świadczy to o słabości tych osób i zakompleksieniu.

Nie dotarło do ciebie to że jak w tym dzikim kraju wskażesz złodzieja lub POdasz im go na tacy to za raz na ciebie paragraf znajdą i z ciebie złodzieja zrobią ?? Jakiś taki  "oderwany " jesteś !!!  Od dawna w tym kraju ??

Nie dotarło do ciebie to że jak w tym dzikim kraju wskażesz złodzieja lub POdasz im go na tacy to za raz na ciebie paragraf znajdą i z ciebie złodzieja zrobią ?? Jakiś taki  "oderwany " jesteś !!!  Od dawna w tym kraju ??

rozwiń
Avatar
j.k. / 9 marca 2014 o 10:10

Dziwne, jest napisane czarno na białym kto wpłaca dobrowolnie pieniądze na działalność partii i chyba to jest czytelne. Gorzej jak nie wiadomo skąd płyną pieniądze. Jeżeli ktoś chce to niech wpłaca,jego pieniądze i wolno mu. Co niektórzy piszą o "złodziejach"-wymieńcie z imienia i nazwiska tego "złodzieja",a nie rzucajcie ogólniki. Najlepiej donieście do prokuratury jeżeli jest coś niezgodnego z prawem. Ogólnikami każdy może rzucać...,ale świadczy to o słabości tych osób i zakompleksieniu.

Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Filipa Lato na Bronowicach
22 czerwca 2018, 18:00

Koncert Filipa Lato na Bronowicach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda Voice of Poland, Filip Lato, wystąpi 22 czerwca o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice (ul. Olchowa 8).

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu

Motocyklista uderzył w tył Forda. Jest w szpitalu 0 0

52-letni motocyklista trafił do szpitala po wypadku w Maryninie (pow. chełmski).

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega

Burze nadciągają nad Lubelskie. Ministerstwo ostrzega 0 0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed frontem burzowym, który ma dojść m.in. nad woj. lubelskie.

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują

Prezenty dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego. Niektóre pomysły zaskakują 0 4

Kwiatki, bombonierki i pióra to klasyka. Obdarowywanie pedagogów z okazji zakończenia roku szkolnego, wzbudza jednak coraz większe kontrowersje. Zwłaszcza, że pomysły rodziców na prezenty dla nauczycieli są niekiedy bardzo zaskakujące

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 2

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 2

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 2

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 9

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 9

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 5

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!