sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Kto zostanie nowym rektorem KUL? Dziś wybory

Dodano: 5 maja 2016, 07:44
Autor: toma

Ks. prof. Antoni Dębiński (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Ks. prof. Antoni Dębiński (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Dziś dowiemy się, czy ks. prof. Antoni Dębiński pozostanie przez kolejną kadencję rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. To ostatnia z lubelskich uczelni, która w tym roku wybiera nowe władze. Wybory odbędą się tu jednak na innych zasadach.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

O rozstrzygnięciu zadecyduje nie kolegium elektorów, tak jak w przypadku pozostałych szkół wyższych, ale Senat KUL. I to podczas posiedzenia wyborczego będą mogły być zgłaszane kandydatury na to stanowisko. Rektorem może zostać nauczyciel akademicki z tytułem naukowym profesora, zatrudniony na czas nieokreślony, dla którego najstarszy lubelski uniwersytet jest podstawowym miejscem pracy.

To, czy kierujący uczelnią od 2012 roku ks. prof. Antoni Dębiński będzie miał konkurenta, okaże się więc dopiero podczas dzisiejszego posiedzenia. – Panuje opinia, że w obecnej sytuacji trudno byłoby komukolwiek innemu przejąć uczelnię i wziąć za nią odpowiedzialność. Być może pojawi się jakiś kontrkandydat, ale raczej jedynie dla urozmaicenia rywalizacji. Bo wygląda na to, że obecny rektor może być pewny drugiej kadencji – mówi nam jeden z pracowników KUL.

Dzisiejsze głosowanie będzie tajne, a uchwała zostanie podjęta bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej dwóch trzecich członków Senatu. Same wybory to jednak nie koniec.

– W ciągu trzech dni rektor będzie musiał przesłać protokół posiedzenia wyborczego Wielkiemu Kanclerzowi KUL, którym jest metropolita lubelski. Wielki Kanclerz natomiast w ciągu dwóch tygodni przedstawi Stolicy Apostolskiej uchwałę Senatu z dołączoną swoją aprobacją i prośbą o jej zatwierdzenie. Dopiero po jego otrzymaniu powiadomi o wyborze ministra nauki i szkolnictwa wyższego – mówi Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

W tym roku wybory odbyły się już na czterech lubelskich uczelniach. Na kolejną kadencję zostali wybrani rektorzy Politechniki Lubelskiej – prof. Piotr Kacejko, Uniwersytetu Medycznego – prof. Andrzej Drop i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej – prof. Stanisław Michałowski. Dwaj pierwsi nie mieli żadnego kontrkandydata. O reelekcję nie mógł starać się natomiast prof. Marian Wesołowski, który przez dwie kolejne kadencje był rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego. Tam wybory wygrał prof. Zdzisław Litwińczuk, który miał trzech konkurentów.

Czytaj więcej o: studia Antoni Dębiński
AUTYŚCI (z)BAWIENIA
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

AUTYŚCI (z)BAWIENIA
AUTYŚCI (z)BAWIENIA (5 maja 2016 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli spektaKULarnie psychoPATyczne ATAKI ECCLESIOFOBII, TEOFILII, NEKROFILII ZE STOLICOM MONDROŚCI (z)BAWIENIA JAK KURIA JEGO MAĆ:

Chcąc mieć pełny obraz należy korzystać ze wszystkich istniejących stron związkowych FACEBOOK'a:

1) kz nszz solidarnosc organistow

2) kz nszz solidarnosc organistow 2

3) kz nszz solidarnosc organistow 3

4) kz nszz solidarnosc organistow 4

Każdy też będzie mógł nawiązać kontakt e-mailem:

kznszzsolidarnoscorganistow@gmail.com

W przeciwieństwie do Kuriewnych okienek kontaktowych wymagających szczegółowych danych interesanta e-mail związkowy jest anonimowy.

CZARNI, czyli AXCELENCJE, księŻULE, ZAKONNICE i wszelkie inne ŚW.(irnięte) WOLONTARIATY powinny zdawać sobie sprawę, że WSZYSTKO, CO NAPISZĄ MOŻE BYĆ UŻYTE... przeciwko Nim!!!, czyli tak jak do tej pory ha ha ha...

Jak się (z)BAWIĆ, to się (z)BAWIĆ!!!

NIEDOJRZAŁOŚĆ EMOCJONALNĄ i wszelkie inne NIEDOJRZAŁOŚCI PSYCHO - SPOŁECZNE CZARNEGO BETONU z wszelkimi podległymi Kółkami Różańcowymi i Partiami Politycznego (z)BAWIENIA widać gołym okiem!

Jednym słowem polskiego proroka z lat 1980 – tych: „DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI przePiS NA TEN ŚWIAT...”!

Nieograniczona władza - zdaniem CZARNEGO BETONU - pokazała jedynie od lat skrywaną CHOROBĘ PSYCHICZNĄ CZARNEJ MAFII (z)BAWIENIA, a związek nie nadąża z przykładami, dowodami i innymi pier...dołami (z)BAWIENIA jak KURIA JAEGO MAĆ, ha ha ha...

Tylko w maju internetowa prasa podała o CUDACH PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA, a wcześniej też nieźle cudowali (patrz archiwum fejsa):

1) „DZIENNIK WSCHODNIz dn. 4.V.2016 r. w artyKULe: Komunia w kościele, przyjęcie na basenie. Ile kosztuje organizacja komunii? oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

2) „DZIENNIK BAŁTYCKIz dn. 4.V.2016 r. w artyKULe: Pożegnanie abp. Tadeusza Gocłowskiego. Uroczystości w Bazylice Archikatedralnej [WIDEO,ZDJĘCIA] oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

3) „NEWSWEEKz dn. 5.V.2016 r. w artyKULe: 1} Prezydencie, prezesie! Polska nie potrzebuje nowej konstytucji [WYWIAD]”; 2} Rysy na betonie. Wojna o krzyż w Koninie oPiS-uje PEDOgogiczną ROLĘ KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA.

( . . . ) RESZTA NA FACEBOOK ‘ u.

NIE WIERZYSZ? - zobacz!

Wszystkich ksieŻULI uznać należy za DEALERÓW (Słowa Bożego), a LUD BOŻY za ĆPUNÓW!

Więcej info po wpisaniu w google hasła: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= oraz z KROPKAMI między literami i z OPUSZCZONYMI kropkami - czytać należy WPISY Związkowe.

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

(PODPISANO: =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC )

Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2016 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
na pewno to trzeba sprawdzić czy ksiądz pretendent nie posiada potomków - bo będzie jak we Wrocławiu.......
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!