poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Kto zostanie wojewodą lubelskim? Znamy kandydatów z rekomendacją

Dodano: 24 listopada 2015, 08:20

Wojciech Żukowski, Robert Gmitruczuk, Zdzisław Antoń i Przemysław Czarnek to kandydaci na wojewodę lubelskiego. Wczoraj zostali oni zarekomendowani centrali PiS przez lokalnych działaczy partii

O obsadzie stanowiska wojewody mówi się od kilku tygodni. Na giełdzie pojawiało się sporo nazwisk, ale szefowie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli potwierdzać medialnych doniesień. Jak ustaliliśmy, wczoraj wieczorem spotkali się, by rekomendować partyjnej centrali kandydatów na to stanowisko.

Jak się dowiedzieliśmy, rekomendacji udzielono czterem kandydatom. Są nimi: Wojciech Żukowski, Robert Gmitruczuk, Zdzisław Antoń i dr hab. Przemysław Czarnek.

– Największym pewniakiem wydaje się być Żukowski, o ile będzie chciał objąć to stanowisko – mówi nam jeden z działaczy PiS. Za tą kandydaturą przemawia doświadczenie. Żukowski już był wojewodą lubelskim, w latach 2005-2007. W 2007 roku został posłem, ale po trzech latach zrezygnował z mandatu po tym, jak w 2010 roku został burmistrzem Tomaszowa Lubelskiego. Przed rokiem uzyskał reelekcję. I jak się mówi w kuluarach, właśnie pełnienie tej funkcji może spowodować, że Żukowski nie zdecyduje się na powrót do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Potwierdzam, że konsultowano ze mną taką możliwość. Powiedziałem, że jeśli padnie taka propozycja, to poważnie ją rozważę. Jestem skłonny podjąć się tego wyzwania, ale poczekajmy na rozwój wydarzeń – mówi Dziennikowi Żukowski.

Jego potencjalni kontrkandydaci mogą jednak liczyć na poparcie prominentnych działaczy PiS z regionu, mają też doświadczenie z pracy w urzędzie wojewódzkim. Robert Gmitruczuk to dotychczasowy szef biura senatora Grzegorza Biereckiego. W przeszłości był m.in. dyrektorem delegatury LUW w Białej Podlaskiej. Z kolei Zdzisław Antoń w latach 1992-94 był wicewojewodą, później w urzędzie pełnił m.in. funkcję dyrektora generalnego. Obecnie jest radnym powiatu lubelskiego.

W kuluarach można usłyszeć, że jego kandydaturę popiera szef partyjnych struktur w Lublinie poseł Krzysztof Michałkiewicz. Natomiast dr hab. Przemysław Czarnek jest adiunktem w Katedrze Prawa Konstytucyjnego KUL, współpracującym z posłem PiS z Zamościa Sławomirem Zawiślakiem.

– Decyzje w sprawie wojewody zostaną podjęte na szczeblu rządowym. Jego nazwisko w najbliższym czasie ogłosi premier Beata Szydło i minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak – mówi poseł Sylwester Tułajew, rzecznik lubelskiego PiS.

Gość
Gość
CYPRIAN'76
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 listopada 2015 o 17:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kandydat jest tylko jeden pan Zdzisław Antoń człowiek z wielkim doświadczeniem i wiedzą pozdrawiam wszystkich co są za i przeciw
Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2015 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

 
 taki tekst to może tylko napisać sam Krzysztof Podkański - Krzysiu chyba cie Pan Bóg opuścił, jak kiedyś Zdzicha.

Ty Zdzisławowi to możesz buty czyścić i to jęzorem. Pan Zdzisław na zielonych się dawno poznał i co najważniejsze po latach stanęło na Jego i pożegnał towarzystwo buraczane. Burak czerwony, czy zielony zawsze będzie BURAKIEM.

Rozwiń
CYPRIAN'76
CYPRIAN'76 (25 listopada 2015 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A teraz piszemy poprawnie nazwisko GMITRUCZUK :) I jeszcze raz GMITRUCZUK. Zapamiętajcie i uczcie się, będzie Wojewodą :) ps. teraz nazwisko dobrze napisane?? :) Jestem tu pierwszy raz od 10 lat ( na forum)...

Rozwiń
Gość
Gość (25 listopada 2015 o 03:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak się kandydaci nie zdecydują, to zawsze można jakiegoś kolejnego przestępcę ułaskawić
Rozwiń
Pol
Pol (24 listopada 2015 o 23:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A może jakaś kobieta np. Beata Mazurek z Chełma?


Kto? Pogięło cię?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!