Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2016 r.
9:30

Ktoś truje psy na osiedlu w Lublinie. "Moja suczka zdechła po tygodniu męczarni"

460 62 A A

Przy ul. Kossaka ktoś podrzuca psom trutki. – Przecież nie mieszkamy w bloku, gdzie szczekanie mogłoby być uciążliwe dla innych lokatorów. Jak można być takim zwyrodnialcem? – pyta właścicielka jednego z psów, który zdechł w męczarniach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pierwsze psy na naszym osiedlu zostały otrute na początku grudnia, między innymi moja ukochana suczka. Po tygodniu męczarni zdechła. Miała zaatakowane wszystkie narządy wewnętrzne, nie było dla niej ratunku – rozpacza pani Barbara z ul. Kossaka. – W podobny sposób zostały otrute psy kilku moich sąsiadów. Ktoś podrzuca trutki na nasze posesje. Ostatni taki przypadek miał miejsce w Wigilię. Jeden z psów walczy o życie, ale są bardzo małe szanse, że da się go uratować.

Trutka, którą zjadły psy, przypomina zwykłą karmę dla psów. – Nie wiem co komu przeszkadzają te biedne psy. Przecież nie mieszkamy w bloku, gdzie szczekanie mogłoby być uciążliwe dla innych lokatorów. Jak można być takim zwyrodnialcem? – pyta pani Barbara.

Mieszkańcy boją się kolejnych otruć. – Jeżeli będziecie przechodzili w okolicy i zobaczycie coś podejrzanego nie bądźcie obojętni! Uważajcie na swoje psy! – ostrzega na Facebooku jedna z mieszkanek ul. Kossaka. – Skład trutki jeszcze nie jest znany, ale ten środek niszczy żołądek psa. Najprawdopodobniej ma w sobie jakiś środek silnie żrący. Mimo podania środków wymiotnych zaczynają działać dopiero po godzinie.

Właściciele otrutych psów zgłosili sprawę na policję. – Nie otrzymaliśmy na razie żadnego sygnału z ul. Kossaka dotyczącego takiej sprawy. Sprawami z tego rejonu zajmuje się III komisariat. Być może ktoś zgłosił to gdzie indziej i protokół dopiero zostanie przesłany do właściwego komisariatu – informuje podkom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie. – Jeśli dostaniemy takie zgłoszenie, na pewno się tym zajmiemy – zapewnia.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kiełbasa z gwoździami i kanapki z drutami

W październiku opisywaliśmy podobną sprawę w dzielnicy LSM. Ktoś podrzucał tam psom kawałki kiełbasy z gwoździami. O zdarzeniu poinformował nas jeden z mieszkańców osiedla. – Podczas spaceru moja żona w ostatniej chwili zdążyła wyciągnąć z pyska naszego psa kawałek kiełbasy nafaszerowany gwoździami i zszywką – opowiadał. To nie był pojedynczy przypadek. – Na furtkach na wejściu do wybiegu powieszono komunikat, że ktoś podrzuca tam podobne kawałki naszpikowane gwoździami.

Kilka dni wcześniej do podobnych zdarzeń doszło na Czubach. Na ul. Fantastycznej ktoś podrzucał zwierzętom kanapki z drutami. Kanapki miały być zrobione ze spleśniałego chleba, kotleta i zagiętego na końcu drutu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 11:19
+1
Jak ktoś złapie skur*iela to niech mu łeb urwie!
Avatar
Wieści ze świata / 8 września 2017 o 09:34
W Rosji trujący psy byłby uznany najwyżej za amatora i żółtodzioba. Tam zawodowi doghunterzy inaczej załatwiają sprawę. Zaś w Stanach Zjednoczonych bezpańskie psy usypiane są gazem, w takich specjalnych komorach. A u nas wielkie halo bo ktoś trutkę podrzuci. Co za kraj.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 22:29
Dobrze! Ile można tego szczekania słuchać!? Chyba sam spróbuję!!!
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 16:10
Może trochę zbyt brutalnie, ale w sumie chyba dobrze: miasto to nie miejsce dla srających na wszystko wszarzy. Niech właściciele lepiej ich pilnują.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 10:45
KAMERKI ! INSTALUJCIE KAMERY ,TRZEBA WYŁAPAĆ TYCH SQYNÓW !!!
Avatar
ela / 1 stycznia 2017 o 09:17
czytajac komentarze, wiem dlaczgo milsze sa mi zwierzeta, anizeli niektorzy ludzie. idac ulicami polskich miast mozna zachwycic sie tylko brudem panujacym na ulicach: butelki po piwie i wodce, papiery, gazety, reklamowe broszury, plastikowe worki, sol wysypywana na chodniki, smrod spalin. Slownictwo slyszane wokol nas, tez zachwyca. nalezy sie zastanowic, czy ludzie piszacy te komentarze sa pozbawieni uczuc wyzszych.  wedlug mnie, tak. bo jaka trzeba byc kanalia, zeby uwazac, ze za niesprzatniecie psiej kupy, nalezy sie najwyzsza kara. i to nie wlascicielowi, ale niewinnemu zwierzeciu.
Avatar
Popieram / 29 grudnia 2016 o 23:08
Do mądrych właścicieli na pewno dotarło, bo pewnie robią tak na co dzień. Natomiast do właścicieli-debili (mniemam, że może ich być "wielkie mnóstwo") zapewne nie dotarło. Jeśli czują się obrażeni tym wpisem - to dobrze.
Avatar
Mr Korea / 29 grudnia 2016 o 23:02
Zgoda. Jestem za tym, aby "zapolować" na brudasów z Krakowskiego i na bezmyślnych właścicieli psów, zatruwających (razem ze swoimi pupilami) życie innym mieszkańcom.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 22:55
"Jak można być takim zwyrodnialcem?" Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby pozwolić psu zasrać chodnik, tak że nie można przejść jak człowiek ? Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, że pozwala się aby pies bez kagańca straszył innych ludzi i rzucał się na nich ? I ogólnie, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby traktować psa lepiej od człowieka ?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 22:40
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mieszkaniu, czy przy każdym wyprowadzaniu na klatce schodowej - TO NIE KUPUJ PSA I NIE ZNĘCAJ SIĘ NAD SĄSIADAMI. Kup sobie żółwia, rybki, chomika albo kota - sąsiedzi będą wdzięczni.
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mie... rozwiń
Avatar
Wieści ze świata / 8 września 2017 o 09:34
W Rosji trujący psy byłby uznany najwyżej za amatora i żółtodzioba. Tam zawodowi doghunterzy inaczej załatwiają sprawę. Zaś w Stanach Zjednoczonych bezpańskie psy usypiane są gazem, w takich specjalnych komorach. A u nas wielkie halo bo ktoś trutkę podrzuci. Co za kraj.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 22:29
Dobrze! Ile można tego szczekania słuchać!? Chyba sam spróbuję!!!
Avatar
Gość / 2 stycznia 2017 o 16:10
Może trochę zbyt brutalnie, ale w sumie chyba dobrze: miasto to nie miejsce dla srających na wszystko wszarzy. Niech właściciele lepiej ich pilnują.
Avatar
Gość / 1 stycznia 2017 o 10:45
KAMERKI ! INSTALUJCIE KAMERY ,TRZEBA WYŁAPAĆ TYCH SQYNÓW !!!
Avatar
ela / 1 stycznia 2017 o 09:17
czytajac komentarze, wiem dlaczgo milsze sa mi zwierzeta, anizeli niektorzy ludzie. idac ulicami polskich miast mozna zachwycic sie tylko brudem panujacym na ulicach: butelki po piwie i wodce, papiery, gazety, reklamowe broszury, plastikowe worki, sol wysypywana na chodniki, smrod spalin. Slownictwo slyszane wokol nas, tez zachwyca. nalezy sie zastanowic, czy ludzie piszacy te komentarze sa pozbawieni uczuc wyzszych.  wedlug mnie, tak. bo jaka trzeba byc kanalia, zeby uwazac, ze za niesprzatniecie psiej kupy, nalezy sie najwyzsza kara. i to nie wlascicielowi, ale niewinnemu zwierzeciu.
Avatar
Popieram / 29 grudnia 2016 o 23:08
Do mądrych właścicieli na pewno dotarło, bo pewnie robią tak na co dzień. Natomiast do właścicieli-debili (mniemam, że może ich być "wielkie mnóstwo") zapewne nie dotarło. Jeśli czują się obrażeni tym wpisem - to dobrze.
Avatar
Mr Korea / 29 grudnia 2016 o 23:02
Zgoda. Jestem za tym, aby "zapolować" na brudasów z Krakowskiego i na bezmyślnych właścicieli psów, zatruwających (razem ze swoimi pupilami) życie innym mieszkańcom.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 22:55
"Jak można być takim zwyrodnialcem?" Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby pozwolić psu zasrać chodnik, tak że nie można przejść jak człowiek ? Tak, jak można być takim zwyrodnialcem, że pozwala się aby pies bez kagańca straszył innych ludzi i rzucał się na nich ? I ogólnie, jak można być takim zwyrodnialcem, żeby traktować psa lepiej od człowieka ?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 22:40
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mieszkaniu, czy przy każdym wyprowadzaniu na klatce schodowej - TO NIE KUPUJ PSA I NIE ZNĘCAJ SIĘ NAD SĄSIADAMI. Kup sobie żółwia, rybki, chomika albo kota - sąsiedzi będą wdzięczni.
Czasami myślę sobie, czy duża część (powtarzam - duża część) właścicieli psów to debile znęcający się nad swoimi pupilami. Są gatunki psów potrzebujące przestrzeni, żeby się wybiegać - a nie być dręczone w ciasnych mieszkaniach (zwykle w blokowiskach przestrzeń bardzo ograniczona dla zwierzaka). Masz ogrodzoną posesję, kojec dla psa - tam go trzymaj. Jeśli cię nie stać na własną działkę - radzę zmienić inwentarz, jak sugeruję poniżej. Druga sprawa: jeśli nie potrafisz ułożyć/wyszkolić/wychować psa, aby nie szczekał non stop - czy to w mie... rozwiń
Avatar
Uciążliwe szczekanie / 29 grudnia 2016 o 17:38
Trucie psów to przestępstwo, ale właściciele psów na posesjach powinni pomyśleć o sąsiadach gdy ich pies cały dzień ujada bez powodu. Pies mojego sąsiada szczeka prawie bez przerwy z frustracji, bo całe życie spędza na ogrodzonym betonowym kwadracie, bez spacerów. Zatruwa życie wszystkim dookoła, ale według prawa właściciel nie robi nic złego
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 90 10

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!