sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

KUL płacze po swoim kanclerzu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2011, 15:30

W holu gmachu głównego KUL przy Al. Racławickich jest wyłożona księga wieczysta. Wczoraj wpisała się
W holu gmachu głównego KUL przy Al. Racławickich jest wyłożona księga wieczysta. Wczoraj wpisała się

To nie do pomyślenia. Szok. Był taki młody, miał tyle werwy – wykładowcy studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z niedowierzaniem przyjmują informację o śmierci metropolity lubelskiego i swojego profesora.

Na uniwersytecie trwa właśnie sesja egzaminacyjna. Studenci są pochłonięci głównie nauką. To dlatego Katarzyna Jońska z III roku anglistyki dowiedziała się o śmierci Wielkiego Kanclerza KUL dopiero od nas.

– W czwartek nie miałam czasu włączyć telewizora ani wejść do Internetu. A w piątek od razu przyszłam na uczelnię – mówi Kasia. – To dla mnie szok – podkreśla studentka. – Arcybiskup tak świetnie wyglądał, miał tyle werwy. Nie mogę uwierzyć, że już go nie ma.

– To wręcz nie do pomyślenia – dodaje Beata, studentka I roku ekonomii. – W czwartek wróciłam z uczelni i od razu poszłam spać. Obudzili mnie znajomi, którzy zadzwonili z wiadomością o śmierci arcybiskupa. To był przecież młody człowiek, nic nie słyszeliśmy o jego problemach zdrowotnych. A tu nagle taki szok.

– Szok, niedowierzanie i wielki ból – tak nastroje na KUL po wieści o śmierci metropolity komentuje Beata Górka, rzecznik uniwersytetu. – Właściwie nie wiem, czy jesteśmy bardziej osłupiali, czy bardziej obolali.

W holu gmachu głównego uczelni od dziś jest wyłożona księga kondolencyjna. W Kościele Akademickim KUL wszystkie msze są od wczoraj odprawiane w intencji abp Życińskiego. Uroczystą mszę żałobną, którą odprawi prawdopodobnie rektor uniwersytetu, zaplanowano na niedzielę na godz. 12.30. – Tradycja chrześcijańska nakazuje się modlić i to na pewno będziemy robili – podkreśla Górka.

Rektor uniwersytetu dowiedział się o śmierci abp Życińskiego – od byłego rektora, ks. prof. Andrzeja Szostka, który akurat był w Rzymie. – Kiedy dowiedziałem się o śmierci Arcybiskupa przeżyłem ogromny szok. W pierwszej chwili poczułem się, jakby świat się zawalił – podkreśla ks. prof. Stanisław Wilk, rektor KUL.

Abp Życiński był nie tylko Wielkim Kanclerzem lubelskiej uczelni, ale też jej wykładowcą. – Jako profesor był wzorem, który przy tylu obowiązkach pasterza archidiecezji zawsze punktualnie odbywał wykłady i seminaria. Był otwarty na sprawy i problemy każdego człowieka, nikt nie był mu obojętny – wspomina ks. prof. Wilk.

– Bardzo interesował się sprawami uniwersytetu, wiózł nasze sprawy do Rzymu – dodaje rektor. – Przed ostatnim wyjazdem do Rzymu podał datę kolejnego Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, który zaplanował na wrzesień 2012 r. Mówił, że o szczegółach porozmawiamy później. Na pewno kongres się odbędzie i spełnimy to jego zamierzenie. (PIT)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
m
Pog Anka
zaq
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

m
m (14 lutego 2011 o 06:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Rozwiń
Pog Anka
Pog Anka (12 lutego 2011 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#4B0082"]ADORAMUS TE „FILOZOF”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Nie raz KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC prezentował intelektualny poziom pół[color="#FF0000"]ŚWIAT[/color](k)[color="#FF0000"]A NAUKOWEGO[/color] - w tym WIELKIEGO KANCLERZA!
Wszelkie PO-PiSy w TVP Lublin poczynając od ratusza przez KUL-awych Polonistów pokazały KATolicki [color="#FF0000"]poziom Pożal Się Boże.[/color]
W tym miejscu Związek przypomina KATolickie tytuły Naukowe jakie powinny obowiązywać m.in. na KUL-awym Univerku i do wszystkich wygłaszanych Gloryfikacji „Filozofa” dodaje właściwe:

a) mgr - to[color="#FF0000"] BARANEK - skrót BARAN.[/color]
dr - to [color="#FF0000"]BARANEK BOŻY - skrót BARAN. B.
[/color]c) hab. - to [color="#FF0000"]HABITOWY - skrót HABIT.[/color]
d) prof. - to[color="#FF0000"] OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.[/color]

Jest to KUL-awa Żenada!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)  
[/color]
Rozwiń
zaq
zaq (11 lutego 2011 o 21:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1297450202' post='436374']
To pewnie jesteś tym, który na co dzień stoi przed stołówką, i naciąga wszystkich na kasę niby na obiad.
[/quote]
Niestety ale nie chodzę na stołówkę.
Jeszcze stać mnie na normalne jedzenie, a nie na wyroby "jedzeniopodobne", oferowane przez KULowską stołówkę.
Rozwiń
gmiter
gmiter (11 lutego 2011 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
OLD sKul i tak upada kogo to interesi?
Rozwiń
Gość
Gość (11 lutego 2011 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='zaq' timestamp='1297441955' post='436326']
Pracuję na KULu i wcale nie płaczę, więc proszę nie uogólniać!
[/quote]
To pewnie jesteś tym, który na co dzień stoi przed stołówką, i naciąga wszystkich na kasę niby na obiad.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!