Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2010 r.
16:10
Edytuj ten wpis

KUL sprzedaje pałac. Za 10 mln zł

0 37 A A

Katolicki Uniwersytet Lubelski wystawił na sprzedaż działkę z Pałacem po Potockich przy ul. Staszica. Po przejęciu koszar na Majdanku uczelnia nie musi już remontować zrujnowanej nieruchomości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ogłoszenie o sprzedaży pojawiło się na stronie internetowej uczelni. Chodzi o działkę w samym centrum miasta: u zbiegu ul. Staszica i Zielonej. Oprócz "oficyny” i "baraku” w podwórzu, stoi na niej zabytkowy Pałac po Potockich. Cena za całość? 10 mln zł.

Przez wiele lat KUL prowadził w pałacu zajęcia (m.in. z języków obcych). A studenci narzekali na fatalny stan budynku. – Musimy siedzieć na zajęciach w obskurnych i zimnych salach. Uczelnia od lat nie może nic z tym zrobić – żalili się na naszych łamach.

Uniwersytetowi ciągle brakowało pieniędzy na kosztowny remont zrujnowanego pałacu. Tym bardziej, że w ostatnich latach uczelnia budowała Collegium Norwidianum, ciągle rozbudowuje Collegium Jana Pawła II, a w ub. roku rozpoczęła budowę nowej siedziby dla biotechnologii (w kompleksie na Poczekajce).

Decydujące o sprzedaży Pałacu po Potockich były jednak wydarzenia z ub. roku. Jesienią KUL dostał od wojska w 10-letnią dzierżawę 23 hektary byłych koszar na Majdanku. Zamiast remontować zrujnowany, niewielki budynek przy ul. Staszica, uczelnia może teraz postawić nowe obiekty.

– Zrobimy wszystko, żeby ten campus stał się wizytówką całej uczelni – zapowiadał, przejmując obiekt, rektor KUL prof. Stanisław Wilk. Uczelnia marzy, żeby w nowym campusie powstały nowe budynki dydaktyczne, akademik (także dla studiujących małżeństw), przedszkole (dla dzieci studentów i wykładowców), boisko do piłki nożnej i centrum konferencyjne.

A co z pałacem? Budynek jest wpisany do rejestru zabytków województwa lubelskiego, więc nie można go zburzyć. Można natomiast nadbudować – przywracając pierwotną bryłę.

Zainteresowani kupnem muszą złożyć ofertę do końca marca w sekretariacie prorektora ds. administracji i finansów KUL (gmach główny przy Al. Racławickich, pokój nr 133). Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Inwestycji KUL (pokój C-222, Collegium Jana Pawła II) i pod numerem tel. (81) 445-32-19.


Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dżon Mnemonic / 23 lutego 2010 o 01:38
Tak btw. rozumiem, że można poprawić "publicznie" czyjąś ortografię, ale wypominanie oczywistych literówek jest dość prostackie.
Avatar
Dżon Mnemonic / 23 lutego 2010 o 01:36
Tak czytam te wasze wypociny i zaskoczony jestem jak to interesujecie się cudzą własnością. W większości jesteście zapewne ludźmi nieporadnymi o niewielkich umiejętnościach, za to o wielkim ego i rozbudowanej roszczeniowej postawie.
W takich momentach chciałbym, żeby na 5 lat władzę przejął pan Korwin-Mikke i wprowadził swoją wizję państwa - niskie podatki, prywatyzacja WSZYSTKIEGO (od szpitali, policji, pogotowia do dróg publicznych), likwidacja całej "pomocowej" sfery państwa. I wtedy, kiedy za wszystko co potrzebne musielibyście płacić połowa z was pozbawiona pomocy Polski pomarłaby z głodu. Nastałby naprawdę błogi spokój, a i zostaliby tylko ludzie poradni życiowo i może troszkę bardziej inteligentni.

Bo prawda jest taka że większość oburzonych na traktowanie KUL-u na równi z innymi uczelniami sama zapewne chciałaby "dostać za darmo" te pieniądze. A do pracy i zarobić to nie łaska.

Nie popieram w żadnym wypadku kościoła katolickiego, ale zdaję sobie sprawę z jawnej niesprawiedliwości waszych opinii. Bo gdyby hipotetycznie miliarder X dał Uniwersytetowi Przyrodniczemu kilka miliardów złotych "bo lubi tę szkołę wyższą" to nikt nie odważyłby się mówić, że trzeba odebrać jej pieniądze państwowe bo przecież ma już je z innego źródła. Takie gadanie byłoby nieuczciwe i niesprawiedliwe. I tak samo takie jest dot. wsparcia wiernych dla KUL-u. Dają na tacę na KUL - ich sprawa.
Tak czytam te wasze wypociny i zaskoczony jestem jak to interesujecie się cudzą własnością. W większości jesteście zapewne ludźmi nieporadnymi o niewielkich umiejętnościach, za to o wielkim ego i rozbudowanej roszczeniowej postawie.
W takich momentach chciałbym, żeby na 5 lat władzę przejął pan Korwin-Mikke i wprowadził swoją wizję państwa - niskie podatki, prywatyzacja WSZYSTKIEGO (od szpitali, policji, pogotowia do dróg publicznych), likwidacja całej "pomocowej" sfery państwa. I wtedy, kiedy za wszystko co potrzebne musieli... rozwiń
Avatar
a / 22 lutego 2010 o 16:42
tacowy napisał:
[color="#FF0000"]ty o nicku "a"[/color] (a powinno być AAA).Jak zdążyłem zauważyć po tym i dużo wcześniejszych postach-to jesteś księdzem (klerykiem) dyżurnym co to w necie poluje na teksty nieprzychylne sukienkowym i odpisujesz bzdury.I dziwne,że w takich godzinach,w których powinieneś się modlić,czytać brewiarz,leżeć nago na posadzce krzyżem i powinieneś się biczować (jak to robił niedoszły święty).
Czy wszyscy księża są tak sfrustrowani i pomyleni,ze nie wiedzą co odpisywać na słuszne zarzuty w stosunku do kościoła i jego urzędników?
Myślę,że wielu sukienkowych ma nie po kolei w głowie,no bo jaki rozgarnięty człowie, dla mamony (bożka księży) wyrzeka się dobrowolnie rodziny,małżeństwa a zajmuje się rzeczamiu najgorszymi takimi jak:deprawowanie dzieci,homoseksualizm,alkoholizm,dewiacje seksualne.....wystarczy,nie będę więcej wyliczał.A więc oszołomku w sutannie,to ty powinieneć udać się na kurację do Nałęczowa (do takiego domu dla wykolejonych księży)
A co do mnie- zapraszam do Abramowic.Na leczenie.Może bedę mógł udzielić ci bezpłatnej porady.Powiedz tylko,że to tyjesteś ten "a" z forum dziennika wschodniego.Kuracje masz zapewnione.....

A jednak wóda rozum odjęła! Jaką szkołę skończyłeś? Takie błędy robić wstyd! Nie pisze się człowie tylko człowiek! Nie pisze się powinieneć tylko powinieneś, nie bede tylko będę, nie pisze się tyjesteś tylko ty jesteś, nie pisze się rzeczamiu, tylko rzeczami! Sprawdź co i jak piszesz! Mniej ćpaj, bo już nic nie pomoże! A potem dyskutuj z ludźmi a nie szczekasz jak piesek! Alkoholizm, dewiacje, deprawowanie dzieci to chyba twoje hobby! Gratuluje! Tylko jak koledzy z Abramowic się dowiedzą to będziesz miał przechlapane! Ale cóż piesek szczeka i szczeka!

A jednak wóda rozum odjęła! Jaką szkołę skończyłeś? Takie błędy robić wstyd! Nie pisze się człowie tylko człowiek! Nie pisze się powinieneć tylko powinieneś, nie bede tylko będę, nie pisze się tyjesteś tylko ty jesteś, nie pisze się rzeczamiu, tylko rzeczami! Sprawdź co i jak piszesz! Mniej ćpaj, bo już nic nie pomoże! A potem dyskutuj z ludźmi a nie szczekasz jak piesek! Alkoholizm, dewiacje, deprawowanie dzieci to chyba twoje hobby! Gratuluje! Tylko jak koledzy z Abramowic się dowiedz... rozwiń
Avatar
tacowy / 22 lutego 2010 o 16:06
a napisał:
Oj ty biedaku! Znowu się naćpałeś? A może wódeczka całkiem ten móżdżek zjadła? Takich jak ty to powinno się w Abramowicach zamykać! A jak nie to an Kubę do Fidela! Najlepiej statkiem, bo może zatonie i rybki będą miały pożywienie! Choć i ich szkoda, zatrują się biedaczyska takim jedzeniem!

[color="#FF0000"]ty o nicku "a"[/color] (a powinno być AAA).Jak zdążyłem zauważyć po tym i dużo wcześniejszych postach-to jesteś księdzem (klerykiem) dyżurnym co to w necie poluje na teksty nieprzychylne sukienkowym i odpisujesz bzdury.I dziwne,że w takich godzinach,w których powinieneś się modlić,czytać brewiarz,leżeć nago na posadzce krzyżem i powinieneś się biczować (jak to robił niedoszły święty).
Czy wszyscy księża są tak sfrustrowani i pomyleni,ze nie wiedzą co odpisywać na słuszne zarzuty w stosunku do kościoła i jego urzędników?
Myślę,że wielu sukienkowych ma nie po kolei w głowie,no bo jaki rozgarnięty człowie, dla mamony (bożka księży) wyrzeka się dobrowolnie rodziny,małżeństwa a zajmuje się rzeczamiu najgorszymi takimi jak:deprawowanie dzieci,homoseksualizm,alkoholizm,dewiacje seksualne.....wystarczy,nie będę więcej wyliczał.A więc oszołomku w sutannie,to ty powinieneć udać się na kurację do Nałęczowa (do takiego domu dla wykolejonych księży)
A co do mnie- zapraszam do Abramowic.Na leczenie.Może bedę mógł udzielić ci bezpłatnej porady.Powiedz tylko,że to tyjesteś ten "a" z forum dziennika wschodniego.Kuracje masz zapewnione.....

[color="#FF0000"]ty o nicku "a"[/color] (a powinno być AAA).Jak zdążyłem zauważyć po tym i dużo wcześniejszych postach-to jesteś księdzem (klerykiem) dyżurnym co to w necie poluje na teksty nieprzychylne sukienkowym i odpisujesz bzdury.I dziwne,że w takich godzinach,w których powinieneś się modlić,czytać brewiarz,leżeć nago na posadzce krzyżem i powinieneś się biczować (jak to robił niedoszły święty).
Czy wszyscy księża są ... rozwiń
Avatar
Kundel / 22 lutego 2010 o 13:03
NIECH ODDA napisał:
JEŻELI KUL DOSTAŁ PAŁAC OD PAŃSTWA A W UBIEGŁYM ROKU DOSTAŁ NIBY W DZIERŻAWĘ KOSZARY I 23 HA GRUNTU TO POWINIEN ZWRÓCIĆ DO SKARBU PAŃSTWA PAŁAC A NIE SPRZEDAWAĆ, BO TE KOSZARY I TAK ZAWŁASZCZY.CHCIWOŚĆ TYCH NACJI JEST WIELKA.

Pamiętaj mordokłapie, że państwowe i żydowskie nigdy nie przepadnie. KUL nic nie dostał tylko zamienił nieruchomość na której teraz stoi szpital na katownię UB. A teraz jako prawny właściciel może robić z tym "pałacem" co chce. Jak Izraelici odebrali Akademi Medycznej budynek przy Lubartowskiej ( Szkoła Rabinów ) to nie słyszlem, żeby pieski komusze ujadały a teraz na raz ujadają. Wszystkie państwowe uczelnie zostały przez PRL wywianowane ziemią budynkami i nikt im nic nie zabierał. Takie były czasy gdy do Polski wjechał na krasnom tankie Mesjasz ze wschodu. Wówczas słowo własność przestała istnieć. Pamiętajcie mundrołki, że własnośc jest jak powietrze. Bez własności nie można żyć. Tak jest od wieków na zachodzie i dobrze z tym wychodzą. A u nas od 20 lat jest wolna Polska a do ziemi to są: Piskorskie, Trzeciaki i inne gady.

Pamiętaj mordokłapie, że państwowe i żydowskie nigdy nie przepadnie. KUL nic nie dostał tylko zamienił nieruchomość na której teraz stoi szpital na katownię UB. A teraz jako prawny właściciel może robić z tym "pałacem" co chce. Jak Izraelici odebrali Akademi Medycznej budynek przy Lubartowskiej ( Szkoła Rabinów ) to nie słyszlem, żeby pieski komusze ujadały a teraz na raz ujadają. Wszystkie państwowe uczelnie zostały przez PRL wywianowane ziemią budynkami i nikt im nic nie zabierał. Takie były czasy gdy do Polsk... rozwiń
Avatar
Chłopak ze Wsi Tatary / 22 lutego 2010 o 12:30
NIECH ODDA napisał:
JEŻELI KUL DOSTAŁ PAŁAC OD PAŃSTWA A W UBIEGŁYM ROKU DOSTAŁ NIBY W DZIERŻAWĘ KOSZARY I 23 HA GRUNTU TO POWINIEN ZWRÓCIĆ DO SKARBU PAŃSTWA PAŁAC A NIE SPRZEDAWAĆ, BO TE KOSZARY I TAK ZAWŁASZCZY.CHCIWOŚĆ TYCH NACJI JEST WIELKA.

A czy komuchy nie mieli większej chciwości? Na początku 1950r moja rodzina zgodnie z planem 6 letnim zostala wywlaszczona z 16 ha ziemi pod rozbudowę FSC w Lublinie. Rzeczoznawca wycenił 1 m kw. ziemi na ówczesne 0,50zł. Ojciec nie zgodził się i tej księżycowej kwoty za ziemię nie przyjął. Wowczas władze PRL przelały te grosze na konto do banku. Rodzice zmarli już i teraz ja powinienem starac się o zwrot tej ziemi. Ale mnie nie stać wpłacić do sądu za pozew zgodnie z nową wyceną tej ziemi. Na zachodzie sprawa byłaby bardzo prosta . Wynająłbym renomowaną kancelarię adwokacką na umowę " pa pałom" ( tak gawarił dieduszka Stalin gdy USA chciała zapłaty za dostarczoną CCCP broń ). Czyli jak wygramy sprawę to dzielimy się po 50%. Takich jak moja rodzina ograbionych przez komuchów jest masa i nikt nas nie broni. Natomiast pieski komusze zaczynają ujadac jak coś prawnie odbierze Kościół lub KUL. A czego nie oddali KUL-wi Ordynarii Tucholskiej tylko zagrzybioną budę spełniającą swego czasu mordownię komuszą. Zaraz po wojnie teren obecnych Tatar zwał się Tatary Wieś.

A czy komuchy nie mieli większej chciwości? Na początku 1950r moja rodzina zgodnie z planem 6 letnim zostala wywlaszczona z 16 ha ziemi pod rozbudowę FSC w Lublinie. Rzeczoznawca wycenił 1 m kw. ziemi na ówczesne 0,50zł. Ojciec nie zgodził się i tej księżycowej kwoty za ziemię nie przyjął. Wowczas władze PRL przelały te grosze na konto do banku. Rodzice zmarli już i teraz ja powinienem starac się o zwrot tej ziemi. Ale mnie nie stać wpłacić do sądu za pozew zgodnie z nową wyceną tej ziemi. Na zachodzie sprawa byłaby bardz... rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 22 lutego 2010 o 11:29
Artykuł nie mówi całej prawdy. Owszem KUL dostał ten budynek w centrum, ale w zamian oddał miastu ziemię, na której obecnie stoi szpital im. Kard. Wyszyńskiego przy Al. Kraśnickiej. Wypadałoby być obiektywnym i przede wszystkim doczytać, zanim się bierze za pisanie.
Avatar
alice / 22 lutego 2010 o 10:40
daja to biora, brak odwagi cywilnej w dzialaniach to problem
Avatar
NIECH ODDA / 22 lutego 2010 o 09:56
JEŻELI KUL DOSTAŁ PAŁAC OD PAŃSTWA A W UBIEGŁYM ROKU DOSTAŁ NIBY W DZIERŻAWĘ KOSZARY I 23 HA GRUNTU TO POWINIEN ZWRÓCIĆ DO SKARBU PAŃSTWA PAŁAC A NIE SPRZEDAWAĆ, BO TE KOSZARY I TAK ZAWŁASZCZY.CHCIWOŚĆ TYCH NACJI JEST WIELKA.
Avatar
a / 22 lutego 2010 o 09:17
lekarka napisał:
Człowieku kto ci w szpitalu dał dostęp do komputera?To w leczeniu nie pomaga.

A tobie zabrali i dali laleczkę do zabawy? Ale w takich przypadkach leczenie nie daje rezultatów!
Avatar
Dżon Mnemonic / 23 lutego 2010 o 01:38
Tak btw. rozumiem, że można poprawić "publicznie" czyjąś ortografię, ale wypominanie oczywistych literówek jest dość prostackie.
Avatar
Dżon Mnemonic / 23 lutego 2010 o 01:36
Tak czytam te wasze wypociny i zaskoczony jestem jak to interesujecie się cudzą własnością. W większości jesteście zapewne ludźmi nieporadnymi o niewielkich umiejętnościach, za to o wielkim ego i rozbudowanej roszczeniowej postawie.
W takich momentach chciałbym, żeby na 5 lat władzę przejął pan Korwin-Mikke i wprowadził swoją wizję państwa - niskie podatki, prywatyzacja WSZYSTKIEGO (od szpitali, policji, pogotowia do dróg publicznych), likwidacja całej "pomocowej" sfery państwa. I wtedy, kiedy za wszystko co potrzebne musielibyście płacić połowa z was pozbawiona pomocy Polski pomarłaby z głodu. Nastałby naprawdę błogi spokój, a i zostaliby tylko ludzie poradni życiowo i może troszkę bardziej inteligentni.

Bo prawda jest taka że większość oburzonych na traktowanie KUL-u na równi z innymi uczelniami sama zapewne chciałaby "dostać za darmo" te pieniądze. A do pracy i zarobić to nie łaska.

Nie popieram w żadnym wypadku kościoła katolickiego, ale zdaję sobie sprawę z jawnej niesprawiedliwości waszych opinii. Bo gdyby hipotetycznie miliarder X dał Uniwersytetowi Przyrodniczemu kilka miliardów złotych "bo lubi tę szkołę wyższą" to nikt nie odważyłby się mówić, że trzeba odebrać jej pieniądze państwowe bo przecież ma już je z innego źródła. Takie gadanie byłoby nieuczciwe i niesprawiedliwe. I tak samo takie jest dot. wsparcia wiernych dla KUL-u. Dają na tacę na KUL - ich sprawa.
Tak czytam te wasze wypociny i zaskoczony jestem jak to interesujecie się cudzą własnością. W większości jesteście zapewne ludźmi nieporadnymi o niewielkich umiejętnościach, za to o wielkim ego i rozbudowanej roszczeniowej postawie.
W takich momentach chciałbym, żeby na 5 lat władzę przejął pan Korwin-Mikke i wprowadził swoją wizję państwa - niskie podatki, prywatyzacja WSZYSTKIEGO (od szpitali, policji, pogotowia do dróg publicznych), likwidacja całej "pomocowej" sfery państwa. I wtedy, kiedy za wszystko co potrzebne musieli... rozwiń
Avatar
a / 22 lutego 2010 o 16:42
tacowy napisał:
[color="#FF0000"]ty o nicku "a"[/color] (a powinno być AAA).Jak zdążyłem zauważyć po tym i dużo wcześniejszych postach-to jesteś księdzem (klerykiem) dyżurnym co to w necie poluje na teksty nieprzychylne sukienkowym i odpisujesz bzdury.I dziwne,że w takich godzinach,w których powinieneś się modlić,czytać brewiarz,leżeć nago na posadzce krzyżem i powinieneś się biczować (jak to robił niedoszły święty).
Czy wszyscy księża są tak sfrustrowani i pomyleni,ze nie wiedzą co odpisywać na słuszne zarzuty w stosunku do kościoła i jego urzędników?
Myślę,że wielu sukienkowych ma nie po kolei w głowie,no bo jaki rozgarnięty człowie, dla mamony (bożka księży) wyrzeka się dobrowolnie rodziny,małżeństwa a zajmuje się rzeczamiu najgorszymi takimi jak:deprawowanie dzieci,homoseksualizm,alkoholizm,dewiacje seksualne.....wystarczy,nie będę więcej wyliczał.A więc oszołomku w sutannie,to ty powinieneć udać się na kurację do Nałęczowa (do takiego domu dla wykolejonych księży)
A co do mnie- zapraszam do Abramowic.Na leczenie.Może bedę mógł udzielić ci bezpłatnej porady.Powiedz tylko,że to tyjesteś ten "a" z forum dziennika wschodniego.Kuracje masz zapewnione.....

A jednak wóda rozum odjęła! Jaką szkołę skończyłeś? Takie błędy robić wstyd! Nie pisze się człowie tylko człowiek! Nie pisze się powinieneć tylko powinieneś, nie bede tylko będę, nie pisze się tyjesteś tylko ty jesteś, nie pisze się rzeczamiu, tylko rzeczami! Sprawdź co i jak piszesz! Mniej ćpaj, bo już nic nie pomoże! A potem dyskutuj z ludźmi a nie szczekasz jak piesek! Alkoholizm, dewiacje, deprawowanie dzieci to chyba twoje hobby! Gratuluje! Tylko jak koledzy z Abramowic się dowiedzą to będziesz miał przechlapane! Ale cóż piesek szczeka i szczeka!

A jednak wóda rozum odjęła! Jaką szkołę skończyłeś? Takie błędy robić wstyd! Nie pisze się człowie tylko człowiek! Nie pisze się powinieneć tylko powinieneś, nie bede tylko będę, nie pisze się tyjesteś tylko ty jesteś, nie pisze się rzeczamiu, tylko rzeczami! Sprawdź co i jak piszesz! Mniej ćpaj, bo już nic nie pomoże! A potem dyskutuj z ludźmi a nie szczekasz jak piesek! Alkoholizm, dewiacje, deprawowanie dzieci to chyba twoje hobby! Gratuluje! Tylko jak koledzy z Abramowic się dowiedz... rozwiń
Avatar
tacowy / 22 lutego 2010 o 16:06
a napisał:
Oj ty biedaku! Znowu się naćpałeś? A może wódeczka całkiem ten móżdżek zjadła? Takich jak ty to powinno się w Abramowicach zamykać! A jak nie to an Kubę do Fidela! Najlepiej statkiem, bo może zatonie i rybki będą miały pożywienie! Choć i ich szkoda, zatrują się biedaczyska takim jedzeniem!

[color="#FF0000"]ty o nicku "a"[/color] (a powinno być AAA).Jak zdążyłem zauważyć po tym i dużo wcześniejszych postach-to jesteś księdzem (klerykiem) dyżurnym co to w necie poluje na teksty nieprzychylne sukienkowym i odpisujesz bzdury.I dziwne,że w takich godzinach,w których powinieneś się modlić,czytać brewiarz,leżeć nago na posadzce krzyżem i powinieneś się biczować (jak to robił niedoszły święty).
Czy wszyscy księża są tak sfrustrowani i pomyleni,ze nie wiedzą co odpisywać na słuszne zarzuty w stosunku do kościoła i jego urzędników?
Myślę,że wielu sukienkowych ma nie po kolei w głowie,no bo jaki rozgarnięty człowie, dla mamony (bożka księży) wyrzeka się dobrowolnie rodziny,małżeństwa a zajmuje się rzeczamiu najgorszymi takimi jak:deprawowanie dzieci,homoseksualizm,alkoholizm,dewiacje seksualne.....wystarczy,nie będę więcej wyliczał.A więc oszołomku w sutannie,to ty powinieneć udać się na kurację do Nałęczowa (do takiego domu dla wykolejonych księży)
A co do mnie- zapraszam do Abramowic.Na leczenie.Może bedę mógł udzielić ci bezpłatnej porady.Powiedz tylko,że to tyjesteś ten "a" z forum dziennika wschodniego.Kuracje masz zapewnione.....

[color="#FF0000"]ty o nicku "a"[/color] (a powinno być AAA).Jak zdążyłem zauważyć po tym i dużo wcześniejszych postach-to jesteś księdzem (klerykiem) dyżurnym co to w necie poluje na teksty nieprzychylne sukienkowym i odpisujesz bzdury.I dziwne,że w takich godzinach,w których powinieneś się modlić,czytać brewiarz,leżeć nago na posadzce krzyżem i powinieneś się biczować (jak to robił niedoszły święty).
Czy wszyscy księża są ... rozwiń
Avatar
Kundel / 22 lutego 2010 o 13:03
NIECH ODDA napisał:
JEŻELI KUL DOSTAŁ PAŁAC OD PAŃSTWA A W UBIEGŁYM ROKU DOSTAŁ NIBY W DZIERŻAWĘ KOSZARY I 23 HA GRUNTU TO POWINIEN ZWRÓCIĆ DO SKARBU PAŃSTWA PAŁAC A NIE SPRZEDAWAĆ, BO TE KOSZARY I TAK ZAWŁASZCZY.CHCIWOŚĆ TYCH NACJI JEST WIELKA.

Pamiętaj mordokłapie, że państwowe i żydowskie nigdy nie przepadnie. KUL nic nie dostał tylko zamienił nieruchomość na której teraz stoi szpital na katownię UB. A teraz jako prawny właściciel może robić z tym "pałacem" co chce. Jak Izraelici odebrali Akademi Medycznej budynek przy Lubartowskiej ( Szkoła Rabinów ) to nie słyszlem, żeby pieski komusze ujadały a teraz na raz ujadają. Wszystkie państwowe uczelnie zostały przez PRL wywianowane ziemią budynkami i nikt im nic nie zabierał. Takie były czasy gdy do Polski wjechał na krasnom tankie Mesjasz ze wschodu. Wówczas słowo własność przestała istnieć. Pamiętajcie mundrołki, że własnośc jest jak powietrze. Bez własności nie można żyć. Tak jest od wieków na zachodzie i dobrze z tym wychodzą. A u nas od 20 lat jest wolna Polska a do ziemi to są: Piskorskie, Trzeciaki i inne gady.

Pamiętaj mordokłapie, że państwowe i żydowskie nigdy nie przepadnie. KUL nic nie dostał tylko zamienił nieruchomość na której teraz stoi szpital na katownię UB. A teraz jako prawny właściciel może robić z tym "pałacem" co chce. Jak Izraelici odebrali Akademi Medycznej budynek przy Lubartowskiej ( Szkoła Rabinów ) to nie słyszlem, żeby pieski komusze ujadały a teraz na raz ujadają. Wszystkie państwowe uczelnie zostały przez PRL wywianowane ziemią budynkami i nikt im nic nie zabierał. Takie były czasy gdy do Polsk... rozwiń
Avatar
Chłopak ze Wsi Tatary / 22 lutego 2010 o 12:30
NIECH ODDA napisał:
JEŻELI KUL DOSTAŁ PAŁAC OD PAŃSTWA A W UBIEGŁYM ROKU DOSTAŁ NIBY W DZIERŻAWĘ KOSZARY I 23 HA GRUNTU TO POWINIEN ZWRÓCIĆ DO SKARBU PAŃSTWA PAŁAC A NIE SPRZEDAWAĆ, BO TE KOSZARY I TAK ZAWŁASZCZY.CHCIWOŚĆ TYCH NACJI JEST WIELKA.

A czy komuchy nie mieli większej chciwości? Na początku 1950r moja rodzina zgodnie z planem 6 letnim zostala wywlaszczona z 16 ha ziemi pod rozbudowę FSC w Lublinie. Rzeczoznawca wycenił 1 m kw. ziemi na ówczesne 0,50zł. Ojciec nie zgodził się i tej księżycowej kwoty za ziemię nie przyjął. Wowczas władze PRL przelały te grosze na konto do banku. Rodzice zmarli już i teraz ja powinienem starac się o zwrot tej ziemi. Ale mnie nie stać wpłacić do sądu za pozew zgodnie z nową wyceną tej ziemi. Na zachodzie sprawa byłaby bardzo prosta . Wynająłbym renomowaną kancelarię adwokacką na umowę " pa pałom" ( tak gawarił dieduszka Stalin gdy USA chciała zapłaty za dostarczoną CCCP broń ). Czyli jak wygramy sprawę to dzielimy się po 50%. Takich jak moja rodzina ograbionych przez komuchów jest masa i nikt nas nie broni. Natomiast pieski komusze zaczynają ujadac jak coś prawnie odbierze Kościół lub KUL. A czego nie oddali KUL-wi Ordynarii Tucholskiej tylko zagrzybioną budę spełniającą swego czasu mordownię komuszą. Zaraz po wojnie teren obecnych Tatar zwał się Tatary Wieś.

A czy komuchy nie mieli większej chciwości? Na początku 1950r moja rodzina zgodnie z planem 6 letnim zostala wywlaszczona z 16 ha ziemi pod rozbudowę FSC w Lublinie. Rzeczoznawca wycenił 1 m kw. ziemi na ówczesne 0,50zł. Ojciec nie zgodził się i tej księżycowej kwoty za ziemię nie przyjął. Wowczas władze PRL przelały te grosze na konto do banku. Rodzice zmarli już i teraz ja powinienem starac się o zwrot tej ziemi. Ale mnie nie stać wpłacić do sądu za pozew zgodnie z nową wyceną tej ziemi. Na zachodzie sprawa byłaby bardz... rozwiń
Avatar
~Lublinianin~ / 22 lutego 2010 o 11:29
Artykuł nie mówi całej prawdy. Owszem KUL dostał ten budynek w centrum, ale w zamian oddał miastu ziemię, na której obecnie stoi szpital im. Kard. Wyszyńskiego przy Al. Kraśnickiej. Wypadałoby być obiektywnym i przede wszystkim doczytać, zanim się bierze za pisanie.
Avatar
alice / 22 lutego 2010 o 10:40
daja to biora, brak odwagi cywilnej w dzialaniach to problem
Avatar
NIECH ODDA / 22 lutego 2010 o 09:56
JEŻELI KUL DOSTAŁ PAŁAC OD PAŃSTWA A W UBIEGŁYM ROKU DOSTAŁ NIBY W DZIERŻAWĘ KOSZARY I 23 HA GRUNTU TO POWINIEN ZWRÓCIĆ DO SKARBU PAŃSTWA PAŁAC A NIE SPRZEDAWAĆ, BO TE KOSZARY I TAK ZAWŁASZCZY.CHCIWOŚĆ TYCH NACJI JEST WIELKA.
Avatar
a / 22 lutego 2010 o 09:17
lekarka napisał:
Człowieku kto ci w szpitalu dał dostęp do komputera?To w leczeniu nie pomaga.

A tobie zabrali i dali laleczkę do zabawy? Ale w takich przypadkach leczenie nie daje rezultatów!
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!