poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

KUL: Tytuł wywiadu z rektorem jest zmanipulowany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 czerwca 2013, 17:26
Autor: jotem

 (Archiwum)
(Archiwum)

Chodzi o wywiad zatytułowany "Dlaczego wpuszczam gender na KUL" opublikowany w drukowanym i internetowym wydaniu "Naszego Dziennika", który ukazał się 22 czerwca. KUL opublikował w tej sprawie oświadczenie.

Wykład pod nazwą "Gender: feminizm, queer studies, men's studies” znalazł się w bloku zajęć fakultatywnych na uruchamianym właśnie na KUL kierunku: Teksty kultury i animacja sieci. Zaplanowano go na rok akademicki 2015/2016. Celem jest – jak tłumaczy Instytut Filologii Polskiej – pokazanie studentom, że są popularne badania literackie, których punktem wyjścia jest "płeć” traktowana jako kategoria społeczno-kulturowa, a propagowanie takiego podejścia.

W tej sprawie wyjaśnień od władz KUL zarządzał biskup wrocławski Wiesław Mering. Duchowny wysłał oficjalne zapytanie do rektora ks. Antoniego Dębińskiego. Meringa interesuje zwłaszcza sprawa, czy "program został przygotowany we współpracy z ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN, czyli środowiskiem bliskim "Krytyce Politycznej” i skrajnej lewicy”.

Na łamach dzisiejszego wydania "Naszego Dziennika" rektor lubelskiej uczelni ponownie tłumaczy ideę wykładu i studiów. - Wiedza umożliwia podjęcie polemiki. Aby dojrzała dyskusja z różnymi zjawiskami kulturowymi była w ogóle możliwa, aby była możliwa ich obiektywna krytyka, konieczne jest uprzednie gruntowne poznanie tych zjawisk. Rolą uniwersytetu jest nie tylko zdobywanie i głoszenie prawdy, ale i jej aktywna obrona. Udawanie, że pewnych zjawisk nie ma, nie sprawi, że one znikną - mówi ks. prof. Antoni Dębiński.

Cała rozmowa została zatytułowana "Dlaczego wpuszczam gender na KUL". To nie spodobało się uczelni.

- Tytuł wywiadu Krzysztofa Losza z Rektorem KUL jest nadużyciem i stanowi przekroczenie uprawnienia redakcji do redagowania tytułu. Tytuł został zredagowany w formie wypowiedzi Rektora KUL. Taka wypowiedź nigdy nie miała miejsca, a przytoczone słowa nie są słowami Rektora KUL. Na KUL nie są i nie będą prowadzone studia gender. Tytuł, zredagowany przez redakcję, pozostaje w sprzeczności z treścią wywiadu, którego udzielił rektor. Nasza prośba o zmianę tytułu skierowana do Redakcji nie została uwzględniona - czytamy w oświadczeniu rzeczniczki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
edyta
Lubelanka
Baraninka
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

edyta
edyta (23 czerwca 2013 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wielki szacunek dla Rektora KUL

Rozwiń
Lubelanka
Lubelanka (22 czerwca 2013 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Smiechu warte te spiskowe teorie! A gdyby były same katolickie przedmioty, byłby zarzut, że KUL dyskryminuje inne nurty/wyznania/ideologie itp. i ogranicza młodych ludzi. Nudna jest już ta nagonka na KUL, a na marginesie ks. rektor to mądry człowiek, którego darzę ogromnym szacunkiem.

Rozwiń
Baraninka
Baraninka (22 czerwca 2013 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Podobno szef Tearu NN jako zomowiec pacyfikował fabryki na lubelszczyżnie, a po upadku komunizmu nawiązał współpracę z Bin Ladenem. Ośrodek Brama Grodzka jest agendą Al-Kaidy pod przykrywką. Niedawno w tej sprawie przyjechał do Polski szef CIA. Pozdrawiam wszystkich kolegów psychopatów.

Rozwiń
34
34 (22 czerwca 2013 o 18:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przecież to jest jasne ,że Szkoła Rydzyka i kościół toruński wystąpił przeciwko KUl-owi i kościolowi lubelskiemu.

Idzie oczywiście o kasę.Szkoła rydzyka chce odebrać kul studentów-prawdziwych polaków i zgarnąć przychylność poloni a więc i kasę.KUl wyskoczyć z insytutem emigracyjnym to rydzyk pokaże ,że nie warto dawać na uczelnię lewacka.Przeczytałem wywiad w naszym dzienniku i ewidentnie dziennikarz nie chce nic się dowiedzieć ma swoj pogląd.Znamienite jest,że ani razu nie zwrócił się tytułując rektora.A na tym punkcie tytułów mają swira,więc chcieli pokazać jak cenią rektora.

Szkoda tylko ,że biskup lubelski milczy.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!