czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Na wspólną imprezę studencką prezydent dokłada 100 tys. zł

Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii w Lublinie odbędą się w tym roku wspólne Dni Kultury Studenckiej. Zorganizują je razem studenci największych lubelskich uczelni. Wczoraj podpisali porozumienie w tej sprawie.
O planach organizacji jednej imprezy studenckiej w naszym mieście mówiło się od kilku lat. Ale za każdym razem samorządy poszczególnych uczelni ostatecznie nie dochodziły do porozumienia.
- W tym roku będzie inaczej - zapowiada Justyna Stępniak, przewodnicząca Samorządu Studentów UMCS. - Studenci z sześciu największych uczelni Lublina (UMCS, KUL, AR, AM, PL i WSEI - przyp. red.) doszli do porozumienia. Zorganizujemy wspólne Dni Kultury Studenckiej.

Taka będzie oficjalna nazwa majowego święta lubelskiego żaków. - Ale każda z uczelni zachowa nazwę używaną w poprzednich latach, która pojawi się obok głównego hasła dni - dodaje Stępniak. Przy imprezach organizowanych przez UMCS będą do Kozienalia, a przez Politechnikę Juwenalia.
- Zaczynamy 10 maja wspólnym przemarszem spod Ratusza na plac Zamkowy - wyjaśnia Stępniak. - Potem, przez następne dni, każda z uczelni zaprezentuje przygotowany przez siebie program. Dzięki porozumieniu żadne z imprez nie będą się pokrywały. Dotyczy to zwłaszcza dużych koncertów, na które zawsze wybiera się najwięcej publiczności.

W pierwszy weekend (11-12 maja) Akademia Rolnicza zorganizuje dwa takie koncerty na Felinie. - Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy disco polo, na której bawiło się ponad 22 tysiące osób, w tym roku także zapraszamy na koncert w tym stylu. Wystąpią największe gwiazdy, m.in. zespoły Akcent i Boys - zapowiada Kamil Kamiński z Samorządu AR. - Sobota to z kolei ostre rockowe granie.
Tydzień później (18-19 maja) największe gwiazdy polskiego rocka wystąpią na miasteczku UMCS. - Ale szczegółów jeszcze nie zdradzamy - ucina Justyna Stępniak.

Cykl imprez zakończą dwa duże koncerty na miasteczku politechniki (25-26 maja). - Ale inne niż zawsze - zaznacza Ksenia Siadkowska, przewodnicząca Samorządu PL. - Po raz pierwszy jeden z nich zostanie utrzymany w rytmach reggae.
Wszystko wskazuje na to, że uda się też zorganizować jeden wspólny koncert. Prezydent Lublina obiecał wczoraj studentom na ten cel 100 tys. zł. - Chciałbym, żeby to był wkład miasta w najważniejsze studenckie wydarzenie roku - wyjaśnił Adam Wasilewski. I dodał, że najchętniej zobaczyłby w Lublinie niemiecki zespół Rammstein. - Choć to pewnie mało prawdopodobne...

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!