czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Lublin

Kup bez podatku, włóż pod choinkę

Dodano: 15 grudnia 2002, 19:53

Państwo Kuryłowscy na gwiazdkowy prezent wybrali komputer. – W sklepie poprosiliśmy o fakturę. Dzięki temu odpiszemy sobie od podatku prawie 400 zł – cieszą się. Robiąc gwiazdkowe prezenty sprawdźmy, czy nie możemy sobie ulżyć. 19 proc. odliczone od ceny to nasz zysk.

Oprogramowanie, płyty czy sprzęt fotograficzny – to rzeczy, które przed świętami idą jak woda. Z ulgi podatkowej na zakup przyrządów i pomocy naukowych korzysta coraz więcej kupujących. Lista towarów, które można odliczyć w zeznaniu podatkowym, jest obszerna, bo liczy aż 253 pozycje: komputery, aparaty i sprzęt fotograficzny, instrumenty muzyczne, programy komputerowe, literatura fachowa, mapy, nuty itp.
– W tamtym roku kupiliśmy komputer – opowiadają Maria i Krzysztof Andruszczyszynowie. – I zaoszczędziliśmy parę złoty. Teraz kupujemy nowy telewizor. Tego chyba nie można odliczyć od podatku, ale mamy sąsiadkę, która pracuje w urzędzie skarbowym. Wszystko nam dokładnie powie.
Sklepy oferujące fachową literaturę, komputery i sprzęt elektroniczny przeżywają oblężenie. – Mnóstwo ludzi korzysta z ulg przy zakupach pod choinkę – przyznaje pracownica hipermarketu Media Markt w Lublinie. – Komputer czy aparat to przecież świetny prezent na gwiazdkę.
Kto może odliczać prezenty od podatku? Każdy zatrudniony, choćby na jedną ósmą etatu. Według przepisów zakupione towary muszą mieć bezpośredni związek z wykonywaną pracą zawodową.
– Od podatku odliczymy nie tylko komputer, ale i programy do nauki angielskiego dla naszego 7-letniego syna. Mnie też przydadzą się do podniesienia kwalifikacji zawodowych – wyjaśnia Adam Kuryłowski.
Tegoroczny limit wydatków z tytułu ulgi na zakup przyrządów i pomocy naukowych to 2280 zł. Jeżeli tyle wydamy, to od podatku odliczamy dokładnie 433,20 zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24