czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Kup bez podatku, włóż pod choinkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2002, 19:53

Państwo Kuryłowscy na gwiazdkowy prezent wybrali komputer. – W sklepie poprosiliśmy o fakturę. Dzięki temu odpiszemy sobie od podatku prawie 400 zł – cieszą się. Robiąc gwiazdkowe prezenty sprawdźmy, czy nie możemy sobie ulżyć. 19 proc. odliczone od ceny to nasz zysk.

Oprogramowanie, płyty czy sprzęt fotograficzny – to rzeczy, które przed świętami idą jak woda. Z ulgi podatkowej na zakup przyrządów i pomocy naukowych korzysta coraz więcej kupujących. Lista towarów, które można odliczyć w zeznaniu podatkowym, jest obszerna, bo liczy aż 253 pozycje: komputery, aparaty i sprzęt fotograficzny, instrumenty muzyczne, programy komputerowe, literatura fachowa, mapy, nuty itp.
– W tamtym roku kupiliśmy komputer – opowiadają Maria i Krzysztof Andruszczyszynowie. – I zaoszczędziliśmy parę złoty. Teraz kupujemy nowy telewizor. Tego chyba nie można odliczyć od podatku, ale mamy sąsiadkę, która pracuje w urzędzie skarbowym. Wszystko nam dokładnie powie.
Sklepy oferujące fachową literaturę, komputery i sprzęt elektroniczny przeżywają oblężenie. – Mnóstwo ludzi korzysta z ulg przy zakupach pod choinkę – przyznaje pracownica hipermarketu Media Markt w Lublinie. – Komputer czy aparat to przecież świetny prezent na gwiazdkę.
Kto może odliczać prezenty od podatku? Każdy zatrudniony, choćby na jedną ósmą etatu. Według przepisów zakupione towary muszą mieć bezpośredni związek z wykonywaną pracą zawodową.
– Od podatku odliczymy nie tylko komputer, ale i programy do nauki angielskiego dla naszego 7-letniego syna. Mnie też przydadzą się do podniesienia kwalifikacji zawodowych – wyjaśnia Adam Kuryłowski.
Tegoroczny limit wydatków z tytułu ulgi na zakup przyrządów i pomocy naukowych to 2280 zł. Jeżeli tyle wydamy, to od podatku odliczamy dokładnie 433,20 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!