niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Kup taniej książki

Dodano: 1 września 2002, 16:55
Autor: Maria Balicka

Przyszedłem sprzedać podręczniki z poprzedniej klasy, a przy okazji kupić potrzebne na ten rok – mówi Jacek licealista. – To żaden wstyd by kupić używane książki za pół ceny.

Na giełdzie używanych książek organizowanej przez spółkę Podwale i redakcję Dziennika w ostatnie dni wakacji zrobiło się tłoczno.
– Zachęcam uczniów by przyszli na giełdę, będzie czynna jeszcze przez tydzień – mówi Janusz Sagan, wiceprezes spółki Podwale.
Dopisują kupujący, często przychodzą z rodzicami i szukają książek ze spisami w ręku. Jeśli któregoś z podręczników nie znajdą, przychodzą ponownie.
– Mam trójkę dzieci i bezrobotnego męża. Na co dzień ledwo wiążę koniec z końcem – mówi Jadwiga. – We wrześniu czeka mnie tyle wydatków związanych ze szkołą. Nie stać mnie na nowe książki, szukam więc używanych.
Dziennik – współorganizator giełdy – chce pomóc tym, którzy mają ograniczone środki na szkolne zakupy. Zbieramy deklaracje osób, które mogą nieodpłatnie oddać podręczniki, lektury lub nawet przybory szkolne w dobrym stanie. Prosimy o zgłaszanie się pod tel. 743-78-15 lub 534-06-02, przynoszenie książek bezpośrednio do działu łączności z czytelnikami naszej redakcji lub biura spółki na targu w godzinach 8–17.
Mamy już pierwszy odzew: są telefony i ofiarodawcy. Bardzo dziękujemy Marcie Ś. z IV klasy IX LO, która przyniosła stos swoich książek do redakcji. Rozdamy je nieodpłatnie uczniom, których nie stać na zakup podręczników. Czekamy też na kolejnych uczestników wspólnej akcji.

Bank podręczników

W dziale łączności naszej redakcji czekają podręczniki do starszych klas liceum ogólnokształcącego: Chemia organiczna dla licealistów Danikiewicza i nieorganiczna Pazdro, Historia Szelągowskiej, Starożytność – oświecenie Mrowcewicza, Przysposobienie obronne Adamczyka, geografie Krynickiej – Tarnackiej, oraz Świtalskiego, Dzieje Nowożytne Zielińskiej i Kozłowskiej. Także biologia Umińskiego, Wiśniewskiego do II klasy LO, biologia Wiśniewskiego do kl. III i Jerzmanowskiego do IV, a także Historia Polski Buszko. Jest kilka zbiorów zadań z fizyki i chemii oraz trzecia część podręcznika do języka angielskiego Go i dwie części English File Student’s Book.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24