wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kup taniej książki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2002, 16:55
Autor: Maria Balicka

Przyszedłem sprzedać podręczniki z poprzedniej klasy, a przy okazji kupić potrzebne na ten rok – mówi Jacek licealista. – To żaden wstyd by kupić używane książki za pół ceny.

Na giełdzie używanych książek organizowanej przez spółkę Podwale i redakcję Dziennika w ostatnie dni wakacji zrobiło się tłoczno.
– Zachęcam uczniów by przyszli na giełdę, będzie czynna jeszcze przez tydzień – mówi Janusz Sagan, wiceprezes spółki Podwale.
Dopisują kupujący, często przychodzą z rodzicami i szukają książek ze spisami w ręku. Jeśli któregoś z podręczników nie znajdą, przychodzą ponownie.
– Mam trójkę dzieci i bezrobotnego męża. Na co dzień ledwo wiążę koniec z końcem – mówi Jadwiga. – We wrześniu czeka mnie tyle wydatków związanych ze szkołą. Nie stać mnie na nowe książki, szukam więc używanych.
Dziennik – współorganizator giełdy – chce pomóc tym, którzy mają ograniczone środki na szkolne zakupy. Zbieramy deklaracje osób, które mogą nieodpłatnie oddać podręczniki, lektury lub nawet przybory szkolne w dobrym stanie. Prosimy o zgłaszanie się pod tel. 743-78-15 lub 534-06-02, przynoszenie książek bezpośrednio do działu łączności z czytelnikami naszej redakcji lub biura spółki na targu w godzinach 8–17.
Mamy już pierwszy odzew: są telefony i ofiarodawcy. Bardzo dziękujemy Marcie Ś. z IV klasy IX LO, która przyniosła stos swoich książek do redakcji. Rozdamy je nieodpłatnie uczniom, których nie stać na zakup podręczników. Czekamy też na kolejnych uczestników wspólnej akcji.

Bank podręczników

W dziale łączności naszej redakcji czekają podręczniki do starszych klas liceum ogólnokształcącego: Chemia organiczna dla licealistów Danikiewicza i nieorganiczna Pazdro, Historia Szelągowskiej, Starożytność – oświecenie Mrowcewicza, Przysposobienie obronne Adamczyka, geografie Krynickiej – Tarnackiej, oraz Świtalskiego, Dzieje Nowożytne Zielińskiej i Kozłowskiej. Także biologia Umińskiego, Wiśniewskiego do II klasy LO, biologia Wiśniewskiego do kl. III i Jerzmanowskiego do IV, a także Historia Polski Buszko. Jest kilka zbiorów zadań z fizyki i chemii oraz trzecia część podręcznika do języka angielskiego Go i dwie części English File Student’s Book.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!