czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Kupcy sprzed dworca PKS przeniosą się na ul. Ruską

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 grudnia 2011, 11:41
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Uliczne stragany mają zniknąć z okolic Dworca Głównego PKS i hali Nova. Kupcy chcieli tam pozostać, ale prezydent zapowiedział, że nie wchodzi to w grę. Znalazł dla nich inne miejsce. Kupcy wyszli zadowoleni.

Przeprowadzkę kupców z ulic na legalne targowiska wymusiła nowa ustawa. Pozwala ona nawet konfiskować towar tym, którzy handlują na nielegalnych stoiskach. Na kupców padł blady strach.

Tym większy, że Ratusz zapowiedział jasno: stragany muszą zniknąć sprzed dworca. Magistrat wskazywał też wolne miejsca na innych targowiskach: ok. 50 na Bazarze, po kilkanaście na Podwalu, Tatarach i przy Pocztowej i kilka na Bronowicach. – Ale tam wszystko umrze śmiercią naturalną – mówi Beata Fedorowicz, handlująca przy dworcu. – My chcemy zostać tu, bo mamy przyzwyczajonych klientów.

– Plac, który zajmujecie przed dworcem nie może być objęty uchwałą o wyznaczeniu miejsc do handlu – stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Wskazujemy państwu inny plac, przy ul. Ruskiej przy przystanku busów, naprzeciw istniejącego targowiska.

– Odpowiada nam ta propozycja – cieszy się Fedorowicz. – Przeniesiemy się tam, chociaż boimy się, że teren zdominują Bułgarzy – dodaje Karolina Kańczugowska. – Oni ustawiają się wszędzie, gdzie się da.
Na przeprowadzkę kupcy mają czas do końca roku. – Do tego czasu nie będą karani, a jedynie informowani o możliwości przeniesienia się w nowe miejsce – zapewnia Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Teren, na który mają trafić kupcy należy do miasta, ale jest w użytkowaniu Lubelskiej Fundacji Odnowy Zabytków. Teraz miasto musi jeszcze zmienić zapisy umowy z fundacją tak, by musiała przyjąć tu targowisko.

– Jeżeli okaże się, że przy Ruskiej będzie za ciasno możemy dodatkowo udostępnić kupcom nieutwardzony plac między wjazdem na teren PKS a Transpedem – zapowiada Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta.

Po Nowym Roku pobłażliwości już nie będzie. – Ci, którzy zostaną przy dworcu będą musieli się liczyć z konsekwencjami wynikającymi z ustawy. Zaczniemy od mandatów – zapowiada Gogola.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Inge
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Inge
Inge (23 grudnia 2011 o 01:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A właśnie, co to się stało z Transpedem?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!