wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kupcy z ul. Ruskiej przeniosą się na drugą stronę. Tak mają wyglądać ich miejsca

Dodano: 11 grudnia 2015, 08:22
Autor: Dominik Smaga

Ilustracja Urząd Miasta/JPA Jabłoński Pracownia Architektoniczna
Ilustracja Urząd Miasta/JPA Jabłoński Pracownia Architektoniczna

Tak mają wyglądać stanowiska do których miasto chce przenieść kupców z targu warzywnego przy ul. Ruskiej. Nowe miejsca do handlu powstaną po drugiej stronie ulicy

Handel odbywałby się w miejscu, w którym teraz znajduje się parking. To tu mają stanąć nowe stoiska pod zadaszeniem na drewnianych podporach. Targ ma się składać z dających się łączyć boksów o wymiarach 2 ma na 2 m. Wstępnie mowa jest o tym, że takich boksów będzie tu 80.

Plany mówią m.in. o urządzeniu podziemnego parkingu pod miejscami do handlu, choć wiadomo, że takie rozwiązanie znacznie podniosłoby koszty tej inwestycji. Koncepcję nowego targowiska zaprezentowano wczoraj w Ratuszu na posiedzeniu Rady Lokalnej Przedsiębiorczości działającej przy prezydencie miasta.

– W przyszłym roku chcemy opracować dokumentację dla tego zadania – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. – Chodzi o projekt budowlano-wykonawczy – precyzuje. Z takim dokumentem w garści urzędnicy mogliby już ogłaszać przetarg na prace budowlane.

Ratusz chce, by kupcy przenieśli się w nowe miejsce i zwolnili teren, na którym obecnie prowadzą działalność. Bez tego nie ma mowy o tym, by na gruntach zajętych teraz przez targowisko mogła się zacząć budowa nowej hali targowej.

W hali tej miasto chce ulokować kupców z hali Nova oraz zadaszonego targowiska Bazar ciągnącego się między ul. Nowy Plac Targowy i al. Tysiąclecia. Zwolniony przez nich teren, który stanowi własność miasta miałby być przeznaczony na nowe inwestycje. Oznaczałoby to pojawienie się nowej zabudowy zgodnie z uchwalonym niedawno planem zagospodarowania terenu.

Czytaj więcej o: Lublin Ruska targ kupcy
Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 grudnia 2015 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proste, eleganckie mi się podoba :)
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2015 o 14:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co robi tam uciekajaca laska? Hahahaha
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2015 o 12:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brzydkie to... Tak jak i tarasy zamkowe - bunkier nazwany galerią. Dlaczego nie buduje siw budynkow w stylu, ktory nie zaburzałby chatakteru danego miejsca? Najlepiej zrobić coś na odwal....byle tylko kasę przepuścić. Lepiej wybudować elegancki dworzec autobusowy i usunąć menelstwo sprzed PKP bo to wstyd...
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2015 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kupcem był Wokulski. Na targu są handlarze.
Rozwiń
Gość
Gość (11 grudnia 2015 o 11:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowe inwestycje - rozumiem że szklany biurowiec albo piękna galeria handlowa. Świetnie się wpasuje między Czwartkiem , Zamkiem, Traktem Królewskim i Starym Miastem. Kapitalny pomysł. Tylko kasa się liczy. Niestety.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!