piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Kupcy ze straganów nie są zadowoleni z nowych daszków

Dodano: 18 sierpnia 2016, 10:41
Autor: Dominik Smaga

Nowe zadaszenia pojawiły się przed kioskami handlowymi stojącymi przy drodze na cmentarz na Majdanku. Kupcy nie do końca są z nich zadowoleni, martwią się o ich trwałość i funkcjonalność. – Obawy są niepotrzebne – twierdzi zarządca terenu

Sprawa dotyczy pawilonów handlowych ustawionych jesienią 2013 r. przy drodze dojazdowej do cmentarza. Do kiosków tych musieli się przenieść kupcy, którzy wcześniej handlowali tuż obok w tzw. szczękach. Przedsiębiorcy wszczęli protest i tłumaczyli, że oferta wynajmu nowych kiosków nie jest dla nich atrakcyjna finansowo.

Powodem tej przeprowadzki (choć zdaniem handlarzy był to raczej pretekst, niż powód) była prowadzona przez miasto przebudowa dróg dojazdowych do cmentarza. Stare stoiska przez pewien czas działały za zgodą wykonawcy prac, potem kupcy nie chcieli ich usunąć, ostatecznie miasto wywiozło je siłą.

Z warunków handlu w pawilonach handlarze nie do końca byli zadowoleni, dlatego niedawno zamontowane zostały lekkie zadaszenia przed straganami. – Nie do końca jesteśmy zadowoleni – mówi jedna z osób handlujących przed cmentarzem. – Kiedy deszcz pada pionowo, daszek rzeczywiście jest osłoną, ale gorzej, kiedy będzie zacinał deszcz. Nie wiemy też jak ta konstrukcja będzie się sprawować zimą.

– Wszystko było wielokrotnie omawiane z kupcami, konsultacje trwały dosyć długo i analizowaliśmy różne konstrukcje tych zadaszeń – odpowiada Wojciech Sobiesiak, prezes Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej, podległej miastu spółki, która zarządza terenem przed cmentarzem wraz ze stoiskami handlowymi.

– Analizowaliśmy kwestie techniczne, walory estetyczne oraz możliwości finansowe nasze i kupców. Osiągnęliśmy konsensus, ta konstrukcja wydaje nam się najbardziej odpowiednia – mówi Sobiesiak. – Obawy związane z odśnieżaniem są niepotrzebne, bo był na to stosowny projekt sporządzony przez profesjonalną firmę. Jako administrator terenu będziemy dbać o to, by nikomu nie zagrażało tu niebezpieczeństwo.

Przed zacinającym deszczem kupców i ich klientów chronić miałyby boczne osłony. – Miałyby stanowić dopełnienie tego zadaszenia – stwierdza prezes MKK. Zastrzega jednak, że nie jest w stanie podać terminu, w którym takie ścianki mogą być zamontowane. Na to, by pojawiły się jeszcze w tym roku zbyt dużych szans raczej nie ma.

Do zadaszeń przed kioskami kupcy musieli dopłacić. Nasi rozmówcy twierdzą, że był to koszt ok. 2 tys. zł. Prezes, że była to mniejsza kwota, ale nie zdradza jaka.

Czytaj więcej o: targ
gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (19 sierpnia 2016 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co by nie napisał - rzeczywiście jest o wiele porządniej w tym miejscu. Ale z jednym MKK nie potrafil dac sobie rady - bardzo źle rozplanował teren. Te kioski powinny stać od strony Muzeum Majdanka - wtedy w sposób naturalny uniknęło by się krzyżowania potoków ludzkich, uległy by rozdzieleniu na tych, którzy dopiero idą na cmentarz (od przystamka autobusowego, własnie od strony Muzeum) - i po drodze kupują w tych kioskach , a tych, którzy wracają - idąc np. na przystanek po drugiej stronie ulicy Meczeńników Majdanka. W obecnym układzie przestrzennym te potoki się krzyżuja, co znacznie spowalnia ich przemieszczanie, powoduje powstawanie spiętrzeń i wprowadza niepotrzebny bałagan w dni, w których odwiedzajacych bliskich na cmentarzu jest dużo. Widac to bardzo wyraźnie w Listopadzie... Szkoda, że MKK przed rozplanowaniem terenu nie zatrudniło kogos znającego sie na rzeczy, aby przeprowadził analizę przemieszczania sie dużych mas ludzkich - co jest od jakiegoś czasu normalną sprawą przy planowaniu w krajach, w których SIĘ MYŚLI, zanim coś zrobi...
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2016 o 09:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kupcy na majdanku zawsze są z czegoś niezadowoleni.Ale dziwnym trafem nie rezygnuja.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Długo te daszki nie wytrzymają . To takie samo badziewie jak w muszli koncertowej w której to już jest do wymiany .
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wreszcie wygląda to schludnie. Brawo dla MKK.
Rozwiń
Gość
Gość (18 sierpnia 2016 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zardzewiałe szczęki niby lepiej się sprawowały? Wreszcie wygląda to jak w cywilizowanym kraju ale tym wiecznie mało...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!