Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 czerwca 2011 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Kupił mieszkanie w Sunhillu, nie ma mieszkania ani pieniędzy

0 27 A A
Stowarzyszenie oferuje na wolnym rynku 6 lokali w wieżowcu Sunhill na lubelskim LSM. O zwrocie miesz
Stowarzyszenie oferuje na wolnym rynku 6 lokali w wieżowcu Sunhill na lubelskim LSM. O zwrocie miesz

Zainwestował życiowe oszczędności. Ale dziś nie ma ani nowego mieszkania, ani pieniędzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W takiej sytuacji znalazł się dawny klient lubelskiego Antaru. Lokum, do którego miał się wprowadzić, zostało wystawione na sprzedaż.

Pan Roman, nauczyciel, postanowił kupić mieszkanie w wieżowcu Sunhill na lubelskim LSM. Podpisał z deweloperem, firmą Antar, notarialną umowę przedwstępną. Wpłacił całość należności, ponad 200 tys. zł za lokal o powierzchni 43 mkw.

W 2009 roku deweloper znalazł się jednak na skraju upadłości. Rok później inwestycję przejęło stowarzyszenie założone przez klientów Antaru. Był to wówczas jedyny sposób na dokończenie budowy i uchronienie inwestycji przed syndykiem. Do stowarzyszenia przystąpiła większość poszkodowanych przez Antar. Dopłacili po kilkaset zł za mkw. mieszkania i wznowili budowę.

– Nie zgodziliśmy się na dopłaty, bo mieliśmy w umowie zagwarantowaną cenę. Zapłaciliśmy też całą należność – mówi Paweł, syn poszkodowanego klienta Antaru. – Pisma ze stowarzyszenia nie były przez nikogo podpisane. Widniał tam za to numer konta. Uznaliśmy, że dopłacanie do niepewnej inwestycji jest zbyt ryzykowne, a nasze interesy i tak są chronione.

W maju ub. roku Stowarzyszenie Mieszkańców Sunhill poinformowało pana Romana, że przejęło udziały w inwestycji razem ze zobowiązaniami wobec dawnych klientów Antaru. Stowarzyszenie w specjalnym piśmie zapowiedziało, że sprzeda mieszkania klientom lub zwróci im pieniądze.

W kolejnym akapicie czytamy jednak, że zwrot funduszy może okazać się niemożliwy. Wszystko przez długi, które Antar miał zataić, przekazując inwestycję.
– To nas zaniepokoiło, ale czekaliśmy na dokończenie prac – dodaje Paweł. – Kilka razy dzwoniliśmy do stowarzyszenia. W marcu okazało się jednak, że nasze mieszkanie wystawiono na sprzedaż. Staraliśmy się polubownie rozwiązać problem. Od przedstawicieli SM Sunhill usłyszeliśmy jednak, że nie zamierzają przekazać nam mieszkania. Unikają nas i nie chcą słyszeć o żadnym kompromisie.

W tej chwili stowarzyszenie oferuje na wolnym rynku 6 lokali. Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy chce spłacić długi nieuczciwego dewelopera. O zwrocie mieszkań osobom, które nie przystąpiły do organizacji, nie ma mowy.

– Uniemożliwia to uchwała walnego zgromadzenia. Uznano, że nie będziemy regulować należności w ten sposób – mówi Arkadiusz Liszcz, prezes zarządu SM Sunhill. – Sukcesywnie spłacamy hipotekę i inne zobowiązania. Zamierzamy też oddać pieniądze dawnym klientom Antaru.

Nie wiadomo jednak, kiedy. Według władz SM Sunhill, klienci sami doprowadzili się do patowej sytuacji. – Mogli zaryzykować i wejść do stowarzyszenia. Obiecali też uiścić stosowną dopłatę, ale tego nie zrobili – dodaje Liszcz. – Przez rok czekaliśmy z wprowadzeniem ich mieszkania do oferty. Potrzebujemy pieniędzy na spłatę zobowiązań. Jeśli mamy bronić interesów ponad 120 osób albo jednej, to wybór jest oczywisty.

Dawni klienci Antaru starają się jeszcze o porozumienie ze stowarzyszeniem. Obawiają się, że nigdy nie odzyskają pieniędzy. Jeśli nie dojdzie do kompromisu, sprawa trafi do sądu.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roman / 17 czerwca 2011 o 23:36
[quote name='Roman' timestamp='1308346480' post='490890']
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110110/LUBLIN/522731539
[/quote]
Tu podobna sytuacja
Avatar
Roman / 17 czerwca 2011 o 23:34
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110110/LUBLIN/522731539
Avatar
Roman / 16 czerwca 2011 o 23:18
Wystarczy podać do Sądu Nieuczciwe Stowarzyszenie Mieszkańców. Dopiero po odwołaniu Sąd apelacyjny uczciwie zabezpieczy hipoteką kaucyjna co do wartości udziałów w budynku na czas rozprawy. Stowarzyszenie będzie miało przymusowy wpis w hipotece budynku, co będzie widoczne dla przyszłego kupującego. Rozprawy w sadzie będą się przeciągały ponieważ Stowarzyszenie powała kilku świadków którzy nie będą stawiać się na rozprawę. Ponadto Stowarzyszenie ciągle straszy upadłością na która im sąd się nie zgodzi. Gdy sędzia zorientuje się co jest grane zrezygnuje z przesłuchiwania świadków nic nie wnoszących do spawy i przejdzie na ugodę. Finał sprawy powinien się zakończyć w momencie gdy Stowarzyszenie znajdzie kupca na mieszkanie wtedy można częściowe odzyskać pieniądze, wtedy dopiero będą negocjować . Powodzenia. Na złodzieja niema lekarstwa w naszym Pięknym Ojczystym Kraju. Bogaty zarabia a biedny traci.
Wystarczy podać do Sądu Nieuczciwe Stowarzyszenie Mieszkańców. Dopiero po odwołaniu Sąd apelacyjny uczciwie zabezpieczy hipoteką kaucyjna co do wartości udziałów w budynku na czas rozprawy. Stowarzyszenie będzie miało przymusowy wpis w hipotece budynku, co będzie widoczne dla przyszłego kupującego. Rozprawy w sadzie będą się przeciągały ponieważ Stowarzyszenie powała kilku świadków którzy nie będą stawiać się na rozprawę. Ponadto Stowarzyszenie ciągle straszy upadłością na która im sąd się nie zgodzi. Gdy sędzia zorientuje się co jest grane... rozwiń
Avatar
Roman / 16 czerwca 2011 o 23:15
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.


Zupełnie inaczej mówiąc - jak na pewnym popularnym portalu aukcyjnym,
zakupisz jakiś przedmiot i zapłacisz za niego to również fizycznie od
razu go nie posiadasz, pomimo, że go przecież kupiłeś pozostaje jeszcze
finalizacja transakcji.
[/quote]
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwes... rozwiń
Avatar
abc / 16 czerwca 2011 o 20:51
ja bym na twoim miejscu nauczył się czytać ze zrozumieniem
i przy okazji nie przekręcał cudzych wypowiedzi na lewo
i prawo, tak jak to właśnie powyżej zrobiłeś.

A odstępy też są nie bez znaczenia, Benku.
Avatar
Benek / 16 czerwca 2011 o 20:36
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowewarunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.Zupełnie inaczej mówiąc - jak na pewnym popularnym portalu aukcyjnym,zakupisz jakiś przedmiot i zapłacisz za niego to również fizycznie odrazu go nie posiadasz, pomimo, że go przecież kupiłeś pozostaje jeszczefinalizacja transakcji.
[/quote]
No proszę , Sunhill przeistoczył się ze stowarzyszenia, które miało pomagać osobom poszkodowanym przez Antar, w portal aukcyjny . To chyba sam prezes pisze!!, wyjątkowo trafne porównanie. Stowarzyszenie początkowo miało jakieś szlachetne cele które można zauważyć w ich statucie, po czym stwierdzono, że łatwiej dla mieszkańców Sunhilla będzie wyrolować i nie oddać ani mieszkań anie pieniędzy osobom, które nie przystąpiły do stowarzyszenia i nie dopłaciły jak wcześniej ktoś wspomniał ze stowarzyszenia po 300zł za metr.
"zupełnie inaczej mówiąc" ( ale LOL) pozostali zostali zmuszeni sfinansowania mieszkania cwaniakom, bez szans na odzyskanie wpłaconych pieniędzy.
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowewarunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani m... rozwiń
Avatar
az / 12 czerwca 2011 o 11:13
Płacenie za coś czego nie ma,to jest naiwnośc i głupota i nie żal mi ludzi głupich co swoje zarobione pieniądze oddają cwaniakom.Gdyby nikt nie płacił przed wybudowaniem to kupowalibyśmy gotowe mieszkania.Chciwość to jest motyw na postępowanie tych ludzi,mślą,że zaoszczędza.
Avatar
abc / 11 czerwca 2011 o 22:41
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.


Zupełnie inaczej mówiąc - jak na pewnym popularnym portalu aukcyjnym,
zakupisz jakiś przedmiot i zapłacisz za niego to również fizycznie od
razu go nie posiadasz, pomimo, że go przecież kupiłeś pozostaje jeszcze
finalizacja transakcji.
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.

rozwiń
Avatar
tomek / 11 czerwca 2011 o 22:24
odnośnie tytułu artykułu to jest w nim ewidentne przekłamanie - jeśliby bohater kupił mieszkanie to by je posiadał. Wg mojej oceny tego co przeczytałem właśnie tego nie zrobił i stąd ta historia.
Avatar
powodzenia / 9 czerwca 2011 o 21:35
Wiadomo , że prezes ma więcej niż 1 mieszkanie , więc broni wyłącznie swoich interesów, w podobnej sytuacji jest jeszcze kilku członków, którzy są we władzach stowarzyszenia , lub w ścisłym doradztwie. Sama sekretarka/ była pracownica Antaru, która do samego końca wciskała klientom mieszkania Antaru/ zakupiła 2 mieszkania - i to po ceni dużo poniżej ceny rynkowej, to taki bonus za wciskanie kitu.
Jeśli jeszcze stowarzyszenie wybuduje sobie basen, pole golfowe, dorzuci solary na dach, to okaże się, że wyczerpią do reszty kasę.
Panie Romanie niech Pan nie liczy na uczciwość, nikt Panu nie odda ani złotówki.
---------------------------------------------------------------------------------------
Stowarzyszenie ma ustawę i wara od ich kasy!!!!Gdyby tak z nazwiska wymienić członków którzy tam mieszkania mają , to by się Pan zdziwił , są i profesorowie prawa i adwokaci i radcy i członkowie prokuratury, sami uczciwi ludzie.
Pewnie musieli by dołożyć po 3-5 tyś zł, ale to są ich 3-5 tyś, więc niech Pan nie liczy, że dostanie Pan choć złotówkę bez walki.
Mało tego , prokuratura nie kiwnie palcem, by Panu pomóc, sąd wpisze Pana sprawę na szarym końcu, dodatkowo 3 x spadnie z półki za inne akty,o zgrozo może się Panu zmienić sędzia, więc nie ma Pan szans w najbliższym roku na spotkanie się z zarządem na wokandzie. W przyszłym roku stowarzyszenie S. u....l spłaci hipotekę i powie Panu , teraz to możesz nas Pan pocałować, bo my rozwiązujemy stowarzyszenie bo ma ono długi.
Wiadomo , że prezes ma więcej niż 1 mieszkanie , więc broni wyłącznie swoich interesów, w podobnej sytuacji jest jeszcze kilku członków, którzy są we władzach stowarzyszenia , lub w ścisłym doradztwie. Sama sekretarka/ była pracownica Antaru, która do samego końca wciskała klientom mieszkania Antaru/ zakupiła 2 mieszkania - i to po ceni dużo poniżej ceny rynkowej, to taki bonus za wciskanie kitu.
Jeśli jeszcze stowarzyszenie wybuduje sobie basen, pole golfowe, dorzuci solary na dach, to okaże się, że wyczerpią do reszty kasę.
P... rozwiń
Avatar
Roman / 17 czerwca 2011 o 23:36
[quote name='Roman' timestamp='1308346480' post='490890']
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110110/LUBLIN/522731539
[/quote]
Tu podobna sytuacja
Avatar
Roman / 17 czerwca 2011 o 23:34
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110110/LUBLIN/522731539
Avatar
Roman / 16 czerwca 2011 o 23:18
Wystarczy podać do Sądu Nieuczciwe Stowarzyszenie Mieszkańców. Dopiero po odwołaniu Sąd apelacyjny uczciwie zabezpieczy hipoteką kaucyjna co do wartości udziałów w budynku na czas rozprawy. Stowarzyszenie będzie miało przymusowy wpis w hipotece budynku, co będzie widoczne dla przyszłego kupującego. Rozprawy w sadzie będą się przeciągały ponieważ Stowarzyszenie powała kilku świadków którzy nie będą stawiać się na rozprawę. Ponadto Stowarzyszenie ciągle straszy upadłością na która im sąd się nie zgodzi. Gdy sędzia zorientuje się co jest grane zrezygnuje z przesłuchiwania świadków nic nie wnoszących do spawy i przejdzie na ugodę. Finał sprawy powinien się zakończyć w momencie gdy Stowarzyszenie znajdzie kupca na mieszkanie wtedy można częściowe odzyskać pieniądze, wtedy dopiero będą negocjować . Powodzenia. Na złodzieja niema lekarstwa w naszym Pięknym Ojczystym Kraju. Bogaty zarabia a biedny traci.
Wystarczy podać do Sądu Nieuczciwe Stowarzyszenie Mieszkańców. Dopiero po odwołaniu Sąd apelacyjny uczciwie zabezpieczy hipoteką kaucyjna co do wartości udziałów w budynku na czas rozprawy. Stowarzyszenie będzie miało przymusowy wpis w hipotece budynku, co będzie widoczne dla przyszłego kupującego. Rozprawy w sadzie będą się przeciągały ponieważ Stowarzyszenie powała kilku świadków którzy nie będą stawiać się na rozprawę. Ponadto Stowarzyszenie ciągle straszy upadłością na która im sąd się nie zgodzi. Gdy sędzia zorientuje się co jest grane... rozwiń
Avatar
Roman / 16 czerwca 2011 o 23:15
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.


Zupełnie inaczej mówiąc - jak na pewnym popularnym portalu aukcyjnym,
zakupisz jakiś przedmiot i zapłacisz za niego to również fizycznie od
razu go nie posiadasz, pomimo, że go przecież kupiłeś pozostaje jeszcze
finalizacja transakcji.
[/quote]
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwes... rozwiń
Avatar
abc / 16 czerwca 2011 o 20:51
ja bym na twoim miejscu nauczył się czytać ze zrozumieniem
i przy okazji nie przekręcał cudzych wypowiedzi na lewo
i prawo, tak jak to właśnie powyżej zrobiłeś.

A odstępy też są nie bez znaczenia, Benku.
Avatar
Benek / 16 czerwca 2011 o 20:36
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowewarunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.Zupełnie inaczej mówiąc - jak na pewnym popularnym portalu aukcyjnym,zakupisz jakiś przedmiot i zapłacisz za niego to również fizycznie odrazu go nie posiadasz, pomimo, że go przecież kupiłeś pozostaje jeszczefinalizacja transakcji.
[/quote]
No proszę , Sunhill przeistoczył się ze stowarzyszenia, które miało pomagać osobom poszkodowanym przez Antar, w portal aukcyjny . To chyba sam prezes pisze!!, wyjątkowo trafne porównanie. Stowarzyszenie początkowo miało jakieś szlachetne cele które można zauważyć w ich statucie, po czym stwierdzono, że łatwiej dla mieszkańców Sunhilla będzie wyrolować i nie oddać ani mieszkań anie pieniędzy osobom, które nie przystąpiły do stowarzyszenia i nie dopłaciły jak wcześniej ktoś wspomniał ze stowarzyszenia po 300zł za metr.
"zupełnie inaczej mówiąc" ( ale LOL) pozostali zostali zmuszeni sfinansowania mieszkania cwaniakom, bez szans na odzyskanie wpłaconych pieniędzy.
[quote name='abc' timestamp='1307824877' post='488621']
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowewarunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani m... rozwiń
Avatar
az / 12 czerwca 2011 o 11:13
Płacenie za coś czego nie ma,to jest naiwnośc i głupota i nie żal mi ludzi głupich co swoje zarobione pieniądze oddają cwaniakom.Gdyby nikt nie płacił przed wybudowaniem to kupowalibyśmy gotowe mieszkania.Chciwość to jest motyw na postępowanie tych ludzi,mślą,że zaoszczędza.
Avatar
abc / 11 czerwca 2011 o 22:41
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.


Zupełnie inaczej mówiąc - jak na pewnym popularnym portalu aukcyjnym,
zakupisz jakiś przedmiot i zapłacisz za niego to również fizycznie od
razu go nie posiadasz, pomimo, że go przecież kupiłeś pozostaje jeszcze
finalizacja transakcji.
nie takie ewidentne i może należy przeczytać jeszcze raz ten artykuł.
Sam napisałeś - według twojej oceny, cóż bohater zakupił mieszkanie,
ale od od Antar'u czyli dewelopera, który następnie popadł w kłopoty,
zapłacił też wcześniej za owe mieszkanko, całą kwotę.

Niestety po wspomnianych kłopotach dewelopera nie zgodził się na nowe
warunki powstałego stowarzyszenia, które postanowiło niejako "ratować
inwestycję" i teraz został z niczym, nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy.

rozwiń
Avatar
tomek / 11 czerwca 2011 o 22:24
odnośnie tytułu artykułu to jest w nim ewidentne przekłamanie - jeśliby bohater kupił mieszkanie to by je posiadał. Wg mojej oceny tego co przeczytałem właśnie tego nie zrobił i stąd ta historia.
Avatar
powodzenia / 9 czerwca 2011 o 21:35
Wiadomo , że prezes ma więcej niż 1 mieszkanie , więc broni wyłącznie swoich interesów, w podobnej sytuacji jest jeszcze kilku członków, którzy są we władzach stowarzyszenia , lub w ścisłym doradztwie. Sama sekretarka/ była pracownica Antaru, która do samego końca wciskała klientom mieszkania Antaru/ zakupiła 2 mieszkania - i to po ceni dużo poniżej ceny rynkowej, to taki bonus za wciskanie kitu.
Jeśli jeszcze stowarzyszenie wybuduje sobie basen, pole golfowe, dorzuci solary na dach, to okaże się, że wyczerpią do reszty kasę.
Panie Romanie niech Pan nie liczy na uczciwość, nikt Panu nie odda ani złotówki.
---------------------------------------------------------------------------------------
Stowarzyszenie ma ustawę i wara od ich kasy!!!!Gdyby tak z nazwiska wymienić członków którzy tam mieszkania mają , to by się Pan zdziwił , są i profesorowie prawa i adwokaci i radcy i członkowie prokuratury, sami uczciwi ludzie.
Pewnie musieli by dołożyć po 3-5 tyś zł, ale to są ich 3-5 tyś, więc niech Pan nie liczy, że dostanie Pan choć złotówkę bez walki.
Mało tego , prokuratura nie kiwnie palcem, by Panu pomóc, sąd wpisze Pana sprawę na szarym końcu, dodatkowo 3 x spadnie z półki za inne akty,o zgrozo może się Panu zmienić sędzia, więc nie ma Pan szans w najbliższym roku na spotkanie się z zarządem na wokandzie. W przyszłym roku stowarzyszenie S. u....l spłaci hipotekę i powie Panu , teraz to możesz nas Pan pocałować, bo my rozwiązujemy stowarzyszenie bo ma ono długi.
Wiadomo , że prezes ma więcej niż 1 mieszkanie , więc broni wyłącznie swoich interesów, w podobnej sytuacji jest jeszcze kilku członków, którzy są we władzach stowarzyszenia , lub w ścisłym doradztwie. Sama sekretarka/ była pracownica Antaru, która do samego końca wciskała klientom mieszkania Antaru/ zakupiła 2 mieszkania - i to po ceni dużo poniżej ceny rynkowej, to taki bonus za wciskanie kitu.
Jeśli jeszcze stowarzyszenie wybuduje sobie basen, pole golfowe, dorzuci solary na dach, to okaże się, że wyczerpią do reszty kasę.
P... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę 1 0

Nową trasę do Chin testuje zamojski przewoźnik kolejowy, który na próbę wysłał kontener do Urumczi.

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika 9 1

PIŁKARSKA II LIGA Michał Zuber i Krystian Wójcik podpisali umowy z Górnikiem Łęczna. Dla obu zawodników jest to powrót do zespołu, w którym niegdyś występowali

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach 3 2

Budowę bloków mieszkalnych przy ul. Orkana umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu, nad którym w czwartek głosować będzie Rada Miasta. Bloki miałyby stanąć obok ośrodka spa, na gruntach zarezerwowanych dotąd pod budowę szkoły.

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 27 1

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 7 1

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 13 14

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 3 3

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 13 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 62 9

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.