Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2013 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Kupili wczasy z Lublina, polecą z Warszawy. "Czuję się oszukany"

0 30 A A
Na lotnisku Lublin z tygodnia na tydzień ubywa lotów czarterowych (Dorota Awiorko-Klimek)
Na lotnisku Lublin z tygodnia na tydzień ubywa lotów czarterowych (Dorota Awiorko-Klimek)

Andrzej Latoch wykupił w Itace wczasy na Krecie ze względu na wylot z lubelskiego portu. Kilkanaście dni przed odlotem dowiedział się, że transport będzie z... Warszawy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czuję się oszukany – mówi Andrzej Latoch. – Jeśli byłbym zainteresowany wylotem z Warszawy, to skorzystałbym z takiej oferty. Ale mam malutkie dziecko, dlatego zależało mi na tym, by lecieć z Lublina, a nie z innego portu. To duża wygoda i oszczędność czasu. Po to zresztą jest to lotnisko.

Czarterowy lot na Kretę miał się odbyć dziś z lotniska Lublin. – Kilkanaście dni temu Itaka poinformowała mnie, że wylot będzie z Warszawy lub Rzeszowa – wyjaśnia.

Biuro zaproponowało klientom obniżenie ceny o 200 zł. Mogli oni też zrezygnować z oferty. – To kompletnie nie załatwia sprawy – uważa pan Andrzej. – Trudno zrezygnować z wczasów tydzień wcześniej. Chcąc nie chcąc wybrałem wylot z Warszawy. To oznacza, że na lotnisku muszę być o 4 rano. Dochodzą koszty noclegu w Warszawie, transportu, parkingu. Tych kosztów Itaka już nie chce pokryć.

Andrzej Latoch twierdzi, że oburzonych klientów, którzy kupili wczasy wyłącznie ze względu na wylot z lotniska Lublin, jest więcej. – Mamy wrażenie, że Itaka w ogóle nie zamierzała zrealizować lotu z Lublina, a chciała tylko przyciągnąć klientów. Dlatego poważnie zastanawiam się nad skierowaniem sprawy do sądu – zaznacza.

Z rzecznikiem Itaki nie udało nam się skontaktować od dwóch dni. Pytania wysłaliśmy więc mailem – ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Tymczasem na lubelskim lotnisku z tygodnia na tydzień ubywa lotów czarterowych. – Z systemów rezerwacyjnych biur podróży zniknęły ostatnio oferty wycieczek do Hurghady i Sharm el Sheikh w Egipcie oraz na Costa Brava w Hiszpanii. Zamiast zapowiadanych 12 kierunków czarterowych z lotniska w Świdniku pozostało jedynie 2 – wylicza Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu pasażer.com.

W tej chwili biura podróży oferują wycieczki z lotami do Burgas w Bułgarii oraz Antalyi w Turcji. Pierwszy rejs do Burgas z lubelskiego portu odbył się w miniony piątek wieczorem. – Samolot odleciał pełen. Do pasażerów z Łodzi dołączyło 66 osób z Lublina. Na pokładzie samolotu Enter Air B 737-400 było 158 dorosłych i 12 dzieci – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Drugi czarter, tym razem do Antalyi, zadebiutuje dziś. Niestety, te osoby, które wykupiły w Itace wczasy w Egipcie, z lubelskiego portu już nie polecą. – Itaka informuje pasażerów, którzy wykupili loty z Lublina do Hurghady lub Sharm El Sheikh o wylotach z innych miast. Ma to związek z tzw. konsolidacją lotów z portów regionalnych – wyjaśnia Jankowski.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karka7 / 8 stycznia 2015 o 19:23

Takie sytuacje się zdarzają. Na szczęście nam lecąc do Egpitu- http://egipt.etunezja.pl/historia.html w zeszłym roku nic się nie przydarzyło. Spędziliśmy przemiłe wakacje.

Avatar
AdamK76 / 5 lipca 2013 o 02:47

Hurghady akurat bym nie żałował. Hotel przy hotelu. Samo miasto mało ciekawe. Trzeba uważać na wodę do picia. Można łatwo złapać "klątwę Faraona".

Więcej info tu: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/egipt/miejscowosci/hurghada/4232

Avatar
Gość / 22 czerwca 2013 o 15:56

Lotnisko w Warszawie dużo sprawniej funkcjonuje. Lepiej lecieć stamtąd.

Avatar
mik / 21 czerwca 2013 o 13:53

Ludzie przecież to taka metoda. Biura leją na Lublin i z góry było wiadomo że to taka podpucha. Ale jednocześnie strzelają sobie w kolano bo z Lublina i innych biedniejszych regionów lata się glównie Last Minut i podobno (wiadomość z pierwszej ręki) jest mnóstwo zapytań o lasty z Lublina a jak pada informacja że trzeba do warszawki to miny bledną i najczęściej mowią że jeszcze się zastanowią.

Ja dwukrotnie przeżyłem wylot o 6 rano z warszawy i więcej już nie chcę. Pobudka o pólnocy jazda 3 godziny a nalotnisku miałem być 2 godz przed czasem. Zdążyłem cudem bo w nocy s 17 zamkneli bo coś wymieniali czy remontowali i jazda objazdami.

Ludzie przecież to taka metoda. Biura leją na Lublin i z góry było wiadomo że to taka podpucha. Ale jednocześnie strzelają sobie w kolano bo z Lublina i innych biedniejszych regionów lata się glównie Last Minut i podobno (wiadomość z pierwszej ręki) jest mnóstwo zapytań o lasty z Lublina a jak pada informacja że trzeba do warszawki to miny bledną i najczęściej mowią że jeszcze się zastanowią.

Ja dwukrotnie przeżyłem wylot o 6 rano z warszawy i więcej już nie chcę. Pobudka o pólnocy jazda 3 godziny a nalotnisku miałem być 2 godz prz... rozwiń

Avatar
Malina / 21 czerwca 2013 o 06:21

no i ja żem se kupił all inclusive na krecie. Mieszkam w Świdniku a musze sie jeszcze busem do Warszawy tłuc ze cała rodzina

Avatar
Lotnik / 19 czerwca 2013 o 22:36

Prosze czytać regulaminy, a nie później narzekać i opowiadać głopoty, że zostało się oszukanym i jeszcze straszyć organizatora pozwem. W tym przypadku jedynym powodem może być biuro, które w tego typu komentarzach jest zniesławione. W praktycznie we wszystkich umowach jest zapis, że biuro do 14 dni przed wylotem może odwołać imprezę i organizatorzy muszą korzytasć z tego, gdyż nikt nie będzie dokładał do interesu aby komyś było wygodniej. Biznes jest biznes i nikt dla 60 osób nie będzie latał z 737 lub 320 z LUZ :)

Avatar
młodyojciec / 19 czerwca 2013 o 15:56

Jak można z malutkim dzieckiem wybierać się na wczasy czarterem? I tyle w tym temacie! Potem wyją takie dzieci przez całą drogę!

A czym niby ma ktoś na wczasy polecieć ? Prywatnym odrzutowcem ? Czy z dziećmi to już nie wolno w ogóle ?

Jaśnie Pan wytrzymać hałasu nie może ... Andrzej, jesteś prostakiem widzącym czubek własnego nosa i nic poza tym.

Avatar
ad2013 / 19 czerwca 2013 o 11:56

Ledwo otworzyli lotnisko a niektórzy chcieliby już latać w 100 kierunkach. No litości...

Avatar
zbych / 19 czerwca 2013 o 11:31

biura podróży z góry nastawiają się na oszustwa wobec klientów. Sprzedają wczasy 14-dniowe rozpoczynające się wieczornym wylotem /pierwszy dzień wczasów zapłacony i nie wykorzystany/, a powrót wczesnym rankiem /drugi dzień za który zapłaciliśmy nie wykorzystany/. Z W-wy wylot miałem o 16,30 choć przy podpisywaniu z nimi umowy mieliśmy wylecieć o 9 rano i w tzw międzyczasie przysłali maila o zmianie godziny wylotu, a z hotelu w Tunezji wywieźli nas na lotnisko o 1 w nocy. BANDA ZŁODZIEI ŻERUJĄCYCH NA LUDZKIEJ NAIWNOŚCI CHRONIONA PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE.

biura podróży z góry nastawiają się na oszustwa wobec klientów. Sprzedają wczasy 14-dniowe rozpoczynające się wieczornym wylotem /pierwszy dzień wczasów zapłacony i nie wykorzystany/, a powrót wczesnym rankiem /drugi dzień za który zapłaciliśmy nie wykorzystany/. Z W-wy wylot miałem o 16,30 choć przy podpisywaniu z nimi umowy mieliśmy wylecieć o 9 rano i w tzw międzyczasie przysłali maila o zmianie godziny wylotu, a z hotelu w Tunezji wywieźli nas na lotnisko o 1 w nocy. BANDA ZŁODZIEI ŻERUJĄCYCH NA LUDZKIEJ NAIWNOŚCI CHRONIONA PR... rozwiń

Avatar
Andrzej / 19 czerwca 2013 o 11:01

Jak można z malutkim dzieckiem wybierać się na wczasy czarterem? I tyle w tym temacie! Potem wyją takie dzieci przez całą drogę!

Avatar
karka7 / 8 stycznia 2015 o 19:23

Takie sytuacje się zdarzają. Na szczęście nam lecąc do Egpitu- http://egipt.etunezja.pl/historia.html w zeszłym roku nic się nie przydarzyło. Spędziliśmy przemiłe wakacje.

Avatar
AdamK76 / 5 lipca 2013 o 02:47

Hurghady akurat bym nie żałował. Hotel przy hotelu. Samo miasto mało ciekawe. Trzeba uważać na wodę do picia. Można łatwo złapać "klątwę Faraona".

Więcej info tu: http://www.plan4fun.pl/przewodniki/egipt/miejscowosci/hurghada/4232

Avatar
Gość / 22 czerwca 2013 o 15:56

Lotnisko w Warszawie dużo sprawniej funkcjonuje. Lepiej lecieć stamtąd.

Avatar
mik / 21 czerwca 2013 o 13:53

Ludzie przecież to taka metoda. Biura leją na Lublin i z góry było wiadomo że to taka podpucha. Ale jednocześnie strzelają sobie w kolano bo z Lublina i innych biedniejszych regionów lata się glównie Last Minut i podobno (wiadomość z pierwszej ręki) jest mnóstwo zapytań o lasty z Lublina a jak pada informacja że trzeba do warszawki to miny bledną i najczęściej mowią że jeszcze się zastanowią.

Ja dwukrotnie przeżyłem wylot o 6 rano z warszawy i więcej już nie chcę. Pobudka o pólnocy jazda 3 godziny a nalotnisku miałem być 2 godz przed czasem. Zdążyłem cudem bo w nocy s 17 zamkneli bo coś wymieniali czy remontowali i jazda objazdami.

Ludzie przecież to taka metoda. Biura leją na Lublin i z góry było wiadomo że to taka podpucha. Ale jednocześnie strzelają sobie w kolano bo z Lublina i innych biedniejszych regionów lata się glównie Last Minut i podobno (wiadomość z pierwszej ręki) jest mnóstwo zapytań o lasty z Lublina a jak pada informacja że trzeba do warszawki to miny bledną i najczęściej mowią że jeszcze się zastanowią.

Ja dwukrotnie przeżyłem wylot o 6 rano z warszawy i więcej już nie chcę. Pobudka o pólnocy jazda 3 godziny a nalotnisku miałem być 2 godz prz... rozwiń

Avatar
Malina / 21 czerwca 2013 o 06:21

no i ja żem se kupił all inclusive na krecie. Mieszkam w Świdniku a musze sie jeszcze busem do Warszawy tłuc ze cała rodzina

Avatar
Lotnik / 19 czerwca 2013 o 22:36

Prosze czytać regulaminy, a nie później narzekać i opowiadać głopoty, że zostało się oszukanym i jeszcze straszyć organizatora pozwem. W tym przypadku jedynym powodem może być biuro, które w tego typu komentarzach jest zniesławione. W praktycznie we wszystkich umowach jest zapis, że biuro do 14 dni przed wylotem może odwołać imprezę i organizatorzy muszą korzytasć z tego, gdyż nikt nie będzie dokładał do interesu aby komyś było wygodniej. Biznes jest biznes i nikt dla 60 osób nie będzie latał z 737 lub 320 z LUZ :)

Avatar
młodyojciec / 19 czerwca 2013 o 15:56

Jak można z malutkim dzieckiem wybierać się na wczasy czarterem? I tyle w tym temacie! Potem wyją takie dzieci przez całą drogę!

A czym niby ma ktoś na wczasy polecieć ? Prywatnym odrzutowcem ? Czy z dziećmi to już nie wolno w ogóle ?

Jaśnie Pan wytrzymać hałasu nie może ... Andrzej, jesteś prostakiem widzącym czubek własnego nosa i nic poza tym.

Avatar
ad2013 / 19 czerwca 2013 o 11:56

Ledwo otworzyli lotnisko a niektórzy chcieliby już latać w 100 kierunkach. No litości...

Avatar
zbych / 19 czerwca 2013 o 11:31

biura podróży z góry nastawiają się na oszustwa wobec klientów. Sprzedają wczasy 14-dniowe rozpoczynające się wieczornym wylotem /pierwszy dzień wczasów zapłacony i nie wykorzystany/, a powrót wczesnym rankiem /drugi dzień za który zapłaciliśmy nie wykorzystany/. Z W-wy wylot miałem o 16,30 choć przy podpisywaniu z nimi umowy mieliśmy wylecieć o 9 rano i w tzw międzyczasie przysłali maila o zmianie godziny wylotu, a z hotelu w Tunezji wywieźli nas na lotnisko o 1 w nocy. BANDA ZŁODZIEI ŻERUJĄCYCH NA LUDZKIEJ NAIWNOŚCI CHRONIONA PRZEZ PAŃSTWO POLSKIE.

biura podróży z góry nastawiają się na oszustwa wobec klientów. Sprzedają wczasy 14-dniowe rozpoczynające się wieczornym wylotem /pierwszy dzień wczasów zapłacony i nie wykorzystany/, a powrót wczesnym rankiem /drugi dzień za który zapłaciliśmy nie wykorzystany/. Z W-wy wylot miałem o 16,30 choć przy podpisywaniu z nimi umowy mieliśmy wylecieć o 9 rano i w tzw międzyczasie przysłali maila o zmianie godziny wylotu, a z hotelu w Tunezji wywieźli nas na lotnisko o 1 w nocy. BANDA ZŁODZIEI ŻERUJĄCYCH NA LUDZKIEJ NAIWNOŚCI CHRONIONA PR... rozwiń

Avatar
Andrzej / 19 czerwca 2013 o 11:01

Jak można z malutkim dzieckiem wybierać się na wczasy czarterem? I tyle w tym temacie! Potem wyją takie dzieci przez całą drogę!

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 20 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 17

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 47 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.