Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2018 r.
17:41

Kupował stacje paliw, ale płacił mniej niż obiecywał. Mechanizm oszustwa bardzo prosty

0 6 A A

Zakończył się proces Jacka T., przedsiębiorcy oskarżonego o milionowe wyłudzenia. Śledczy ustalili, że kupował stacje paliw, po czym płacił za nie mniej, niż obiecywał. Dostał za to wyrok w zawieszeniu. Musi też zapłacić ponad 2,5 mln zł.

Sprawę 42-latka rozstrzygnął Sąd Okręgowy w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna od 2005 r. kupował stacje paliw. Kiedy go zatrzymano w ubiegłym roku, miał ich ponad 30. Z akt sprawy wynika, że tylko od lipca do listopada 2014 r. mężczyzna kupił dziewięć stacji, oszukując przy tym sprzedających.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 20:31
a co z konkubiną katarzyną kasia kata facebook? teraz fryzjerką z warszawy
Avatar
Henio / 4 stycznia 2018 o 07:58
Kupował z umową, a obiecywał na gębę. I wszyscy mieli być zadowoleni.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 06:34
Płacił mniej niz obiecywał..... a to co - na gębę kupował? Bez umowy?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 19:50
Tak samo sprzedają w komisach złomy. Kupisz za 20tys. zapiszą 15tys. i czekają jak w ciągu tygodnia do nich wrócicie z wrakiem. Oddadzą max. 15tys., a wy ubożsi o 5tys., a bogatsi o doświadczenie. Gdy tak sprzedawca zapisuje umowę odstąpić natychmiast. Szkoda zdrowia i nerwów. Teraz przed wyłożeniem kasy na stół musi być ta kwota wpisana w umowę.
Avatar
ala / 3 stycznia 2018 o 18:30
ale wyrok ojojoj
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 18:11
Wykorzystywał chciwość i naiwność. I czy należy żałować tych co chcieli ukryć swoje dochody?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 20:31
a co z konkubiną katarzyną kasia kata facebook? teraz fryzjerką z warszawy
Avatar
Henio / 4 stycznia 2018 o 07:58
Kupował z umową, a obiecywał na gębę. I wszyscy mieli być zadowoleni.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 06:34
Płacił mniej niz obiecywał..... a to co - na gębę kupował? Bez umowy?
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 19:50
Tak samo sprzedają w komisach złomy. Kupisz za 20tys. zapiszą 15tys. i czekają jak w ciągu tygodnia do nich wrócicie z wrakiem. Oddadzą max. 15tys., a wy ubożsi o 5tys., a bogatsi o doświadczenie. Gdy tak sprzedawca zapisuje umowę odstąpić natychmiast. Szkoda zdrowia i nerwów. Teraz przed wyłożeniem kasy na stół musi być ta kwota wpisana w umowę.
Avatar
ala / 3 stycznia 2018 o 18:30
ale wyrok ojojoj
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 18:11
Wykorzystywał chciwość i naiwność. I czy należy żałować tych co chcieli ukryć swoje dochody?

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trudne zadanie Budowlanych Lublin

Trudne zadanie Budowlanych Lublin 0 0

Przeciwnikiem Budowlanych Lublin będzie brązowy medalista mistrzostw Polski Pogoń Siedlce. Sobotnie wyjazdowe spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 16

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE
tylko u nas

Zbudują największe SPA w woj. lubelskim. Olbrzymia dotacja z UE 109 13

Za trzy lata w Celejowie (gm. Wąwolnica) ma powstać sześciohektarowy kompleks leczniczo-wypoczynkowy, największe SPA w regionie. Projekt budowy term dostał aż 66 775 633 złotych dofinansowania z UE

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania
galeria

Wybuch w bloku w Świdniku. To on ratował mieszkańców z pożaru mieszkania 79 6

Krzyknęłam: Szymon nie idź tam!, ale on był już w środku – opowiada Aleksandra Jabłońska, dziewczyna Szymona Duhera. To świadkowie piątkowego wybuchu w bloku przy ul. Hallera w Świdniku. 20-latek pomógł jednej z poparzonych osób. Z zadymionego budynku wyprowadził też dwójkę dzieci

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie!

Zmień nawyki na wiosnę. PoZdro! Ci podpowie! 0

Wiosna pięknie wkroczyła. Porządki w szafie, porządki w domu, nowe postanowienia, plany… Podobne myśli kiełkują w głowach pewnie wielu z nas. Wszystko sobie poukładamy, przewietrzymy, przeorganizujemy. Tak, już to czujemy - od razu będzie lepiej, nasze życie będzie jak nowe! A teraz, od czego zacząć… zastanawiamy się. Okazuje się, że najrozsądniej byłoby zacząć od… siebie. Historie rodzin z Programu PoZdro!, prowadzonego przez Fundację Medicover od 2014 roku między innymi w Lublinie, mogą być tego inspirującym i przekonującym przykładem.

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia

Chełmianka kontra Orlęta Spomlek, wyjazdy Avii i Podlasia 1 0

Nie ma czasu na odpoczynek. Avia, Podlasie i Orlęta grały w środę, a już w sobotę wracają do rywalizacji. Najtrudniejsze zadanie czeka ostatnią z ekip, która spróbuje zatrzymać rozpędzonego lidera z Chełma

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy

Biżuteria Swarovski - błyszcz jak największe gwiazdy 0 0

Biżuteria Swarovski jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Błyszczące kryształy są wykorzystywane do tworzenia bransoletek, kolii, kolczyków, broszek i pierścionków. Strojne ozdoby odbijają światło, mieniąc się tysiącami kolorów, dzięki czemu są odpowiednim dodatkiem do eleganckich kreacji. Z tego powodu po biżuterię Swarovski sięgają nawet największe gwiazdy Hollywood i inni artyści.

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin
13 maja 2018, 16:00

Polska - Rosja. Majdan, Świerczewski, Iwan na Arenie Lublin 4 4

Wydarzenie Radosław Majdan, bracia Mroczkowie i Rafał Maserak zagrają w piłkę na Arenie Lublin. Zresztą nie tylko oni, bo będzie też Piotr Zelt, Bilgun Ariunbataar, Jarosław Jakimowicz, Przemysław Cypryański, Maciej Florek, Marcin Wójcik, Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski i Tomasz Iwan

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta

Nowa porcja utrudnień w Lublinie. Także w centrum miasta 7 4

Nowe zakazy i ograniczenia pojawią się w przyszłym tygodniu na Królewskiej i Lubartowskiej, Drodze Męczenników Majdanka, Lotniczej oraz Franczaka „Lalka”. Od dziś utrudnienia będą też na Pszczelej

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia]
galeria

Kobieta zginęła w pożarze domu. Przyczyną niedopałek papierosa? [zdjęcia] 3 2

W czwartek w Białobrzegach w gminie Kock doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni?

Piłkarze Górnika grają z GKS Tychy. Czy powtórzą wynik z jesieni? 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna dzisiaj zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 19

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Uczczą pamięć trenera. VII Memoriał Leszka Marii Rouperta 4 0

Koszykówka W sobotę w lubelskiej hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli odbędzie się VII Memoriał Leszka Marii Rouperta

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony

Egzamin gimnazjalny 2018 ANGIELSKI. Odpowiedzi i arkusze CKE poziom podstawowy i rozszerzony 1 1

Egzamin gimnazjalny 2018 angielski. Odpowiedzi i arkusze z pytaniami z angielskiego opublikujemy na naszej stronie internetowej po zakończeniu egzaminu

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego!

Pierwszaki na okładkę Dziennika Wschodniego! 1 0

Szukamy najlepszej, najzdolniejszej i najmilszej klasy pierwszej. W naszym nowym plebiscycie "Pierwszaki Roku 2018" do wygrania jest między innymi profesjonalna sesja okładkowa i wycieczka do Jura Parku w Bałtowie

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo]
galeria
film

21-latek zginął w wypadku, pożar ciężarówki [zdjęcia, wideo] 19 5

Rover, którym kierował 21-latek zderzył się z samochodem ciężarowym

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!"

Dodatki dla pielęgniarek sporo niższe niż dla lekarzy. "Jesteśmy dyskryminowane!" 87 22

Pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie są oburzone propozycją zmian w wynagrodzeniach