sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Kurator zachęca szkoły do udziału w pogrzebie abp. Życińskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2011, 18:33
Autor: (drs)

Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku w Rzymie. Miał 62 lata.  (Fot. Jacek Świerczyński/ Arch
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku w Rzymie. Miał 62 lata. (Fot. Jacek Świerczyński/ Arch

- Bądźmy wszyscy obecni na uroczystościach pogrzebowych księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego, Metropolity Lubelskiego - prosi szkoły lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. Swój apel skierował do dyrektorów i nauczycieli z całego regionu.

- Zwracam się do Państwa z apelem o obecność pocztów sztandarowych szkół oraz umożliwienie nauczycielom i pracownikom wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach, które odbędą się 18 lutego b.r. o godz. 14.00 na dziedzińcu KUL, zachęcam do udziału w kondukcie żałobnym i Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej - pisze kurator w swoim apelu.

- Obecność społeczności szkolnych podczas tych wydarzeń niech będzie wyrazem naszej wiernej pamięci - dodaje.

Kurator podkreśla, że abp Życiński był autorytetem dla całego środowiska oświatowego, dla którego problemów miał wiele zrozumienia.

Przypomina też, że metropolita spotykał się często z nauczycielami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, towarzyszył pielgrzymkom maturzystów i chętnie uczestniczył w spotkaniach środowisk oświatowych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
siennicki pl
stary lubelak
kamski
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

siennicki pl
siennicki pl (27 lutego 2011 o 01:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie rozumiejąc z tych "świętych" nauk, nie czytawszy Biblii, nie rozmawiając o tym z rodziną, bo rodzina też nie czytała, ani Biblii, ani żadnej książki od siedmiu lat... Jak nierogacizna w świronku. Po prostu trzoda. I jej pasterze, napominający i wyrzekający, że za mało na tacę dali. Naród. Połowa z "wykształceniem" podstawowym, połowa połowy z podstawowym niepełnym... Pewnego dnia ruszą do urn. Zadecydują, kto będzie gospodarzem ich chlewa. Demokratycznie wybiorą lepszą przyszłość. Świadomie, rozumnie, mądrze... Po katolicku. Ech...

Jak to powiedział boski Russell: "Ludzie uroczyści są najczęściej matołami". O to właśnie rozchodzi się temu panu kuratoru: sam jest matołem i nie pojmie już nigdy, że inni mogą nie być. Rękami ludu wybrany... Sam żeś se ludzie wybrał, nieodrodnego syna swego, sól tej ziemi. Tak ci ludzie będzie towarzysz kurator dzieci kształcił: mierny, bierny, ale wierny. I na tacę dawa, o gupotach i ewolócjah nie mędrkuje. Z religii szóstka, a w głowie pustka. Ech...
Rozwiń
stary lubelak
stary lubelak (16 lutego 2011 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkie komentarze nie zauważaja najprostszego powodu tego posuniecia kuratora: JEminencja nawe po smierci ma nadal przysługiwac sie PO i postkomunistom.
Rozwiń
kamski
kamski (16 lutego 2011 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jako ojciec mam nadzieję, że uda mi się dziecko zachęcić do nauki, a wtedy korki nie będą przydatne.
Rozwiń
augusty
augusty (16 lutego 2011 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurator zasugerował, że należy się szacunek arcybiskupowi, a to jedyny sposób na okazanie szacunku zmarłemu. Jestem pracownikiem oświaty od 34 lat i uważam, że nic tak nie uczy jak przykład. Dajmy go młodym, bo dojdzie do parodoksów, których starsi nie potrafią zrozumieć. Nie wstydźmy się swoich przekonań
Rozwiń
irena
irena (16 lutego 2011 o 13:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
za tę agitację kurator powinien polecieć,nie można na siłę robić frekwencji by podlizać się czarnym
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!