Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 lutego 2011 r.
18:33
Edytuj ten wpis

Kurator zachęca szkoły do udziału w pogrzebie abp. Życińskiego

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 28 A A
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku w Rzymie. Miał 62 lata.  (Fot. Jacek Świerczyński/ Arch
Abp Józef Życiński zmarł 10 lutego 2011 roku w Rzymie. Miał 62 lata. (Fot. Jacek Świerczyński/ Arch

- Bądźmy wszyscy obecni na uroczystościach pogrzebowych księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego, Metropolity Lubelskiego - prosi szkoły lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. Swój apel skierował do dyrektorów i nauczycieli z całego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Zwracam się do Państwa z apelem o obecność pocztów sztandarowych szkół oraz umożliwienie nauczycielom i pracownikom wzięcia udziału w zaplanowanych uroczystościach, które odbędą się 18 lutego b.r. o godz. 14.00 na dziedzińcu KUL, zachęcam do udziału w kondukcie żałobnym i Mszy Świętej w Archikatedrze Lubelskiej - pisze kurator w swoim apelu.

- Obecność społeczności szkolnych podczas tych wydarzeń niech będzie wyrazem naszej wiernej pamięci - dodaje.

Kurator podkreśla, że abp Życiński był autorytetem dla całego środowiska oświatowego, dla którego problemów miał wiele zrozumienia.

Przypomina też, że metropolita spotykał się często z nauczycielami z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, towarzyszył pielgrzymkom maturzystów i chętnie uczestniczył w spotkaniach środowisk oświatowych.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
siennicki pl / 27 lutego 2011 o 01:20
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie rozumiejąc z tych "świętych" nauk, nie czytawszy Biblii, nie rozmawiając o tym z rodziną, bo rodzina też nie czytała, ani Biblii, ani żadnej książki od siedmiu lat... Jak nierogacizna w świronku. Po prostu trzoda. I jej pasterze, napominający i wyrzekający, że za mało na tacę dali. Naród. Połowa z "wykształceniem" podstawowym, połowa połowy z podstawowym niepełnym... Pewnego dnia ruszą do urn. Zadecydują, kto będzie gospodarzem ich chlewa. Demokratycznie wybiorą lepszą przyszłość. Świadomie, rozumnie, mądrze... Po katolicku. Ech...

Jak to powiedział boski Russell: "Ludzie uroczyści są najczęściej matołami". O to właśnie rozchodzi się temu panu kuratoru: sam jest matołem i nie pojmie już nigdy, że inni mogą nie być. Rękami ludu wybrany... Sam żeś se ludzie wybrał, nieodrodnego syna swego, sól tej ziemi. Tak ci ludzie będzie towarzysz kurator dzieci kształcił: mierny, bierny, ale wierny. I na tacę dawa, o gupotach i ewolócjah nie mędrkuje. Z religii szóstka, a w głowie pustka. Ech...
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie r... rozwiń
Avatar
stary lubelak / 16 lutego 2011 o 14:56
Wszystkie komentarze nie zauważaja najprostszego powodu tego posuniecia kuratora: JEminencja nawe po smierci ma nadal przysługiwac sie PO i postkomunistom.
Avatar
kamski / 16 lutego 2011 o 14:41
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jako ojciec mam nadzieję, że uda mi się dziecko zachęcić do nauki, a wtedy korki nie będą przydatne.
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jak... rozwiń
Avatar
augusty / 16 lutego 2011 o 14:24
Kurator zasugerował, że należy się szacunek arcybiskupowi, a to jedyny sposób na okazanie szacunku zmarłemu. Jestem pracownikiem oświaty od 34 lat i uważam, że nic tak nie uczy jak przykład. Dajmy go młodym, bo dojdzie do parodoksów, których starsi nie potrafią zrozumieć. Nie wstydźmy się swoich przekonań
Avatar
irena / 16 lutego 2011 o 13:51
za tę agitację kurator powinien polecieć,nie można na siłę robić frekwencji by podlizać się czarnym
Avatar
Stanisław Andrzej / 16 lutego 2011 o 13:20
Kult zmarłych inaczej wygląda wśród społeczeństw cywilizowanych a inaczej u prymitywnych. To, co wyrabiało się z nieboszczykami w epoce kamiennej lub jeszcze teraz wyczynia się wśród plemion południowej Ameryki nie przystoi współczesnemu człowiekowi. Obserwując celebrę ze zwłokami abp. Życińskiego mam nieodparte wrażenie, że jednak bliżej nam do barbarzyńców.
Więcej na: http://ulotnerefleksje.blogspot.com/
Avatar
kanty / 16 lutego 2011 o 12:44
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Skoro na tym forum są sami,jak to określasz "tępi zakompleksieni prostaczkowie" to co ty tu robisz oświecony wykształciuchu ?.Skoro ma mnie nie obchodzić ile będzie to kosztowało to po jasną ch***** każe mi się wrzucać do puszki pieniądze? .Jakim prawem ktoś decyduje
o tym jak mam wyrazić swój stosunek do zmarłego ....czy przez kwiaciarkę czy przez bibliotekarkę-a może w ogóle przyglądać się temu wszystkiemu(nie powiem czemu) gdzieś zza rogu jako gap.
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Sk... rozwiń
Avatar
KUBEBA / 16 lutego 2011 o 12:28
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Kiedy hiena żyła też wyła i nikt jej pyska nie był w stanie zamknąć.
Kiedy zmarł Zbigniew Religa było 22 tysiące kondolencyjne wpisy i ani jednego żenującego
-zobacz co się dzieje w tym przypadku, pewnie o czymś to świadczy skoro ludzie nie zważają na pewną poprawność "DE MORTUIS AUT BENE AUT NIHIL A.DE MORTUIS NIL NISI BENE".
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Ki... rozwiń
Avatar
apel / 16 lutego 2011 o 12:17
Nie idźmy na pogrzeb usiądz w domu i zmów za JK arcybiskuba wieczny odpoczynek...
Avatar
kolka / 16 lutego 2011 o 12:15
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą ilością ludzi biorących udział w pogrzebie, zmuszała Pana kuratora do podjęcia w/ w decyzji ?.... Brak słów.
[/quote]
A co sądzisz o prowadzaniu naszych dzieci po kierkutach i tego typu tam ?????
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą il... rozwiń
Avatar
siennicki pl / 27 lutego 2011 o 01:20
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie rozumiejąc z tych "świętych" nauk, nie czytawszy Biblii, nie rozmawiając o tym z rodziną, bo rodzina też nie czytała, ani Biblii, ani żadnej książki od siedmiu lat... Jak nierogacizna w świronku. Po prostu trzoda. I jej pasterze, napominający i wyrzekający, że za mało na tacę dali. Naród. Połowa z "wykształceniem" podstawowym, połowa połowy z podstawowym niepełnym... Pewnego dnia ruszą do urn. Zadecydują, kto będzie gospodarzem ich chlewa. Demokratycznie wybiorą lepszą przyszłość. Świadomie, rozumnie, mądrze... Po katolicku. Ech...

Jak to powiedział boski Russell: "Ludzie uroczyści są najczęściej matołami". O to właśnie rozchodzi się temu panu kuratoru: sam jest matołem i nie pojmie już nigdy, że inni mogą nie być. Rękami ludu wybrany... Sam żeś se ludzie wybrał, nieodrodnego syna swego, sól tej ziemi. Tak ci ludzie będzie towarzysz kurator dzieci kształcił: mierny, bierny, ale wierny. I na tacę dawa, o gupotach i ewolócjah nie mędrkuje. Z religii szóstka, a w głowie pustka. Ech...
W Polsce dominuje przaśna, rolnicza obrzędowość. Taka smucąca duszę "uroczysta powaga" tych nieszczęsnych prostaczków, którym wpojony od dzieciństwa, opisywany przez Prusa, niebywale gruby nerw posłuszeństwa i strachu każe meldować się na baczność przed proboszczem, oblekać w zakłamany uśmiech i podsuwać wstydliwie "kolędową" kopertę... Dają, bo wstyd nie dać, bo się we wiosce rozejdzie i byndzie sromota. Smutny widok odrętwiałych postaci, ludzików bez własnego "ja", przestraszonych, albo znudzonych... Nic nie r... rozwiń
Avatar
stary lubelak / 16 lutego 2011 o 14:56
Wszystkie komentarze nie zauważaja najprostszego powodu tego posuniecia kuratora: JEminencja nawe po smierci ma nadal przysługiwac sie PO i postkomunistom.
Avatar
kamski / 16 lutego 2011 o 14:41
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jako ojciec mam nadzieję, że uda mi się dziecko zachęcić do nauki, a wtedy korki nie będą przydatne.
[quote name='Gość' timestamp='1297805018' post='437779']
Pomyśl człowieku, że to z twoich podatków opłacane jest i że to twoje dzieci będą tak kształcone, że później na korki nie wyrobisz, żeby zdały maturę i skończyły studia.
[/quote]
Myślę, że problem zdecydowanie nie tkwi w sposobie kształcenia, ale w podejściu uczniów. Obecnie jest tak, że szkoła jest tylko miejscem do spotkania i wyrabiania głupot. Jeżeli samo dziecko nie chce się uczyć, nauczyciel niewiele może zrobić. Dlatego w przyszłości jak... rozwiń
Avatar
augusty / 16 lutego 2011 o 14:24
Kurator zasugerował, że należy się szacunek arcybiskupowi, a to jedyny sposób na okazanie szacunku zmarłemu. Jestem pracownikiem oświaty od 34 lat i uważam, że nic tak nie uczy jak przykład. Dajmy go młodym, bo dojdzie do parodoksów, których starsi nie potrafią zrozumieć. Nie wstydźmy się swoich przekonań
Avatar
irena / 16 lutego 2011 o 13:51
za tę agitację kurator powinien polecieć,nie można na siłę robić frekwencji by podlizać się czarnym
Avatar
Stanisław Andrzej / 16 lutego 2011 o 13:20
Kult zmarłych inaczej wygląda wśród społeczeństw cywilizowanych a inaczej u prymitywnych. To, co wyrabiało się z nieboszczykami w epoce kamiennej lub jeszcze teraz wyczynia się wśród plemion południowej Ameryki nie przystoi współczesnemu człowiekowi. Obserwując celebrę ze zwłokami abp. Życińskiego mam nieodparte wrażenie, że jednak bliżej nam do barbarzyńców.
Więcej na: http://ulotnerefleksje.blogspot.com/
Avatar
kanty / 16 lutego 2011 o 12:44
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Skoro na tym forum są sami,jak to określasz "tępi zakompleksieni prostaczkowie" to co ty tu robisz oświecony wykształciuchu ?.Skoro ma mnie nie obchodzić ile będzie to kosztowało to po jasną ch***** każe mi się wrzucać do puszki pieniądze? .Jakim prawem ktoś decyduje
o tym jak mam wyrazić swój stosunek do zmarłego ....czy przez kwiaciarkę czy przez bibliotekarkę-a może w ogóle przyglądać się temu wszystkiemu(nie powiem czemu) gdzieś zza rogu jako gap.
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Sk... rozwiń
Avatar
KUBEBA / 16 lutego 2011 o 12:28
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Kiedy hiena żyła też wyła i nikt jej pyska nie był w stanie zamknąć.
Kiedy zmarł Zbigniew Religa było 22 tysiące kondolencyjne wpisy i ani jednego żenującego
-zobacz co się dzieje w tym przypadku, pewnie o czymś to świadczy skoro ludzie nie zważają na pewną poprawność "DE MORTUIS AUT BENE AUT NIHIL A.DE MORTUIS NIL NISI BENE".
[quote name='lublinek' timestamp='1297811084' post='437805']
Już hieny zaczęły swój skowyt. Typowa hiena, to zakompleksiony, tępy prostaczek, z dysfunkcyjnej rodziny (drobnych pijaczków, złodziejaszków, dz... itd). Hiena niczego nie osiągnęła, ale dzięki cywilizacji ma dostęp do neta, zatem wylewa swoje frustracje. Chamsko, prostacko. G... was obchodzi ile będzie kosztował ten pogrzeb. pewnie własną matkę wrzucicie w prześcieradle do dziury, żeby było taniej. Zamknijcie swoje pyski hieny.
[/quote]
Ki... rozwiń
Avatar
apel / 16 lutego 2011 o 12:17
Nie idźmy na pogrzeb usiądz w domu i zmów za JK arcybiskuba wieczny odpoczynek...
Avatar
kolka / 16 lutego 2011 o 12:15
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą ilością ludzi biorących udział w pogrzebie, zmuszała Pana kuratora do podjęcia w/ w decyzji ?.... Brak słów.
[/quote]
A co sądzisz o prowadzaniu naszych dzieci po kierkutach i tego typu tam ?????
[quote name='czart' timestamp='1297810291' post='437799']
Zdziwiło mnie bardzo to , co wymyślił pan kurator. Uważam ,że ten kto czuje wewnętrzna potrzebę wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych , powinien z własnej , nieprzymuszonej woli udać się na w/w uroczystości . Narzucanie komukolwiek na siłę wzięcia udziału w ostatniej drodze Abp. Życińskiego jest krótko mówiąc przegięciem. Jakieś dziwne obyczaje panują w tym naszym biednym kraju.Coraz ktoś coś ,,mądrego " wymyśla. Czyżby obawa przed małą il... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście

Mieszkańcy chcą ograniczeń w dostępności alkoholu w mieście 0 0

W Białej Podlaskiej trwają kilkudniowe konsultacje społeczne w sprawie liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Na pierwszym spotkaniu większość mieszkańców była za ograniczeniem dostępności alkoholu w mieście.

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka

Sąd poprosił o nagrania z TVP i TVN. Chodzi o sprawę Krzysztofa Żuka 0 2

Jeszcze w tym tygodniu ma zapaść decyzja, czy sędzia, której prezydent Lublina zarzucił brak obiektywizmu, zostanie odsunięta od wyrokowania w jego sprawie. Chodzi o spór toczący się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, gdzie Krzysztof Żuk broni się przed usunięciem ze stanowiska w Ratuszu przez wojewodę lubelskiego.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 11 12

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 4 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 27 2

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 43 4

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 81 14

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 40 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 58 16

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 50 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!