wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kurczaki leżały na podłodze samochodu dostawczego. "Kierowca po nich chodził"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2015, 14:00
Autor: aa

Sanepid wycofał ze sprzedaży kurczaki, które podczas rozładunku wysypały się na podłogę w samochodzie dostawcy. W sklepie przy ul. 1 Maja w Lublinie gdzie drób miał być sprzedawany była dziś kontrola.

"Tak na ul. 1 Maja wyglądała w poniedziałek dostawa kurczaków do sklepu. Kierowca chodził po wysypanych kurczakach, załadował do skrzynek i jakby nigdy nic zaniósł do sklepu.” - napisał do nas Czytelnik, który do przesłanej nam informacji dołączył też zdjęcie.

We wtorek pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrolę w sklepie. - Już po jej zakończeniu cały drób został wycofany z tego sklepu (w sumie 77 kg mięsa, w tym m.in. cały kurczak i żołądki drobiowe-red.). Nic nie trafiło do sprzedaży. Cały towar zostanie odesłany do producenta - mówi Irmina Nikiel, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. - Na sklep nałożyliśmy mandat w wysokości 100 złotych za brak nadzoru nad dostarczaniem środków spożywczych.

Dyrektorka PSSE wskazuje, że dostawa odbyła się z rażącym naruszeniem zasad higieny. - Sposób dostawy drobiu do sklepu nie gwarantował też bezpieczeństwa zdrowotnego żywności - podkreśla Nikiel. - Drób został rozsypany na podłogę w samochodzie, który był dowożony po czym zebrany do pojemników i dostarczony do sklepu.

Sklep miał opracowaną procedurę wprowadzania do obrotu żywności. - Według kierownika sklepu kontrolę dostaw dokonuje się wyrywkowo. W tym przypadku jej nie było - dodaje Nikiel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin sanepid
mandat
:)
ja
(23) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

mandat
mandat (21 stycznia 2015 o 13:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

100zł mandatu to stanowczo za dużo, czy Państwo nie obawia się o zniszczenie kolejnej firmy tak potężnym mandatem? Te 100zł pewnie oduczą wszystkich wszystkiego na zawsze. Towar , który odesłano do producenta BANKOWO nie trafi do sprzedaży, dam rękę uciąć. Oczywiście rękę urzędnika który wydał takie decyzje by już niczego więcej nie podpisał. 

Rozwiń
:)
:) (21 stycznia 2015 o 10:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Specjalność Zakładu - Kurczak Chodzony" :)

Rozwiń
ja
ja (21 stycznia 2015 o 09:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

powinno się ustalić czy samochód należał do zakładu produkcyjnego czy do hurtowni, w pierwszym przypadku powinno się powiadomić powiatowego lekarza weterynarii a on już odpowiedznio ukarze zakład, w drugim przypadku osobą odpowiedzialną jest państwowy inspektor sanitarny

Rozwiń
marco
marco (21 stycznia 2015 o 09:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja sam widziałem jak zimą gość z kilkoma pojemnikami z bułkami wywinał koziołka - bułki na chodnik i co on zrozbił na moich oczach? kląc pod nosem je pozbierał (3 duże skrzynki) i dawaj do sklepu.

Rozwiń
Staś
Staś (21 stycznia 2015 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cyt."...Nic nie trafiło do sprzedaży. Cały towar zostanie odesłany do producenta...". Zamiast nakazać umycie towaru pod nadzorem i ew. przecenę to kazali odesłać do producenta. A producent załaduje to do drugiego pojazdu i już następnego dnia ten sam towar bez mycia trafi na półeczkę sklepową. Gratulacje...

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (23)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!