piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Kurczuk: Nie było mowy o korupcji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2009, 19:08

33 zarzuty wręczenia i proponowania łapówek usłyszał wczoraj we wrocławskiej prokuraturze były prezes klubu Waldemar P. Przyznał się do wszystkich. Dziś przed prokuratorem stanie były trener Motoru Jerzy K.

Jerzy K. został zatrzymany wczoraj rano w Puławach, gdzie jest trenerem Wisły. Usłyszy zarzuty dotyczące sezonu 2004/2005, kiedy trenował Motor Lublin.
- Kilkadziesiąt, w sprawie korupcji - mówi Edward Zalewski z Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

- Jeśli zarzuty się potwierdzą, nasze decyzje będą stanowcze - podkreśla Andrzej Śliwa, prezes Wisły. - Ale do czasu wyjaśnienia sprawy nie przewidujemy zmiany trenera.

Za to wczoraj aż 33 zarzuty usłyszał zatrzymany we wtorek Waldemar P., były prezes Motoru Lublin. - Dotyczą wręczania i proponowała korzyści majątkowych w zamian za korzystny wynik meczów, na łączną kwotę 100 tys. zł - wyjaśnia Zalewski.

- Waldemar P. przyznał się do wszystkiego i złożył obszerne wyjaśnienia.
W całej aferze piłkarskiej więcej zarzutów (ponad 50) prokuratura postawiła tylko Ryszardowi F. - słynnemu "Fryzjerowi”.

Waldemar P. miał wczoraj wieczorem wyjść na wolność po wpłaceniu 15 tys. zł poręczenia. Nie wiadomo, czy zachowa pracę w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie jest wicedyrektorem Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu.

- W czwartek poprosimy prokuraturę o informację w tej sprawie - mówi Leszek Burakowski, sekretarz województwa. - Ocenimy z prawnikami, czy mamy do czynienia z jaskrawym naruszeniem prawa. Waldemar P. nie został aresztowany, ale z drugiej strony przyznał się do zarzucanych czynów.

Zarzuty dotyczą sezonów 2003/2004 i 2004/2005. Waldemar P. był wtedy prezesem Motoru, a trenerami kolejno: Roman D., Grzegorz Komor, znowu Roman D. i Jerzy K.

- Zajmowałem się tylko sprawami sportowymi - przekonuje Komor.

• Śpi pan teraz spokojnie?

- Jak najbardziej - ucina trener.

Szefem Rady Patronackiej Motoru, która zajmowała się m.in. pozyskiwaniem sponsorów był wtedy Grzegorz Kurczuk z SLD. - Tam nie było ani warunków finansowych ani przyzwolenia na takie rzeczy - podkreśla Kurczuk. - Zwłaszcza z racji na moje poglądy w sprawie korupcji i stanowisko, które wtedy zajmowałem (minister sprawiedliwości w latach 2002-2004 - przyp. red.).

- Byłbym ostatnim idiotą, gdybym sobie na to pozwolił - dodaje Kurczuk.

Obecny zarząd Motoru wydał wczoraj oświadczenie: Deklarujemy, iż wszelkie osoby, którym dowiedzione zostanie uczestnictwo w korupcyjnym procederze, zostaną dożywotnio pozbawione członkostwa w LKP Motor.

Nieoficjalnie wiadomo, że w sprawie szykują się kolejne zatrzymania.
(art, rp)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Z lublina
sumi
TADO
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Z lublina
Z lublina (26 stycznia 2009 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kurczuk na pewno nie jest idiotą żeby się przyznać ale z racji zajmowanej pozycji też powinien być aresztowany, może wtedy przestałby być idiotą i się przyznał.
To banda łobuzów myśląca tylko o nabiciu kabzy a uczciwość to mają w d....
Rozwiń
sumi
sumi (22 stycznia 2009 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dajcie spokój oszołomy,Kurczuka łapy tak samo śmierdzą korupcją,siedział w tym tak samo i o wszystkim wiedział,dyrygował z tylniego fotela.Ten cały motur powinni zaorać albo zdegradować o 2 ligi.
Rozwiń
TADO
TADO (22 stycznia 2009 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poco znanym ludziom zakrywać oczy opaskami przecież to istna głupota.Ktoś pewnie niespełna rozumu wpadł na taki pomysł.A mnie to zawsze irytuje.
Rozwiń
1.2.3
1.2.3 (22 stycznia 2009 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze się stało, że w końcu "odnalazł" się Pan Kurczuk...???? Jako były Prezes Motoru może dużo wnieść do wiedzy na temat polityki jego działaczy. Ciekawe czy pozyskiwanie przez w/w sponsorów to były układy na zasadzie ich dobrej woli czy szantażu????? Bycie w Rządzie w Polsce to jest też podporządkowanie się innych a już napewno Przedsiębiorców!!!!!!
Rozwiń
BOLO
BOLO (22 stycznia 2009 o 10:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chcemy być sponsorem KLUBU
- mafia z Pruszkowa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!