Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2009 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Kurczuk: Nie było mowy o korupcji

0 13 A A

33 zarzuty wręczenia i proponowania łapówek usłyszał wczoraj we wrocławskiej prokuraturze były prezes klubu Waldemar P. Przyznał się do wszystkich. Dziś przed prokuratorem stanie były trener Motoru Jerzy K.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jerzy K. został zatrzymany wczoraj rano w Puławach, gdzie jest trenerem Wisły. Usłyszy zarzuty dotyczące sezonu 2004/2005, kiedy trenował Motor Lublin.
- Kilkadziesiąt, w sprawie korupcji - mówi Edward Zalewski z Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

- Jeśli zarzuty się potwierdzą, nasze decyzje będą stanowcze - podkreśla Andrzej Śliwa, prezes Wisły. - Ale do czasu wyjaśnienia sprawy nie przewidujemy zmiany trenera.

Za to wczoraj aż 33 zarzuty usłyszał zatrzymany we wtorek Waldemar P., były prezes Motoru Lublin. - Dotyczą wręczania i proponowała korzyści majątkowych w zamian za korzystny wynik meczów, na łączną kwotę 100 tys. zł - wyjaśnia Zalewski.

- Waldemar P. przyznał się do wszystkiego i złożył obszerne wyjaśnienia.
W całej aferze piłkarskiej więcej zarzutów (ponad 50) prokuratura postawiła tylko Ryszardowi F. - słynnemu "Fryzjerowi”.

Waldemar P. miał wczoraj wieczorem wyjść na wolność po wpłaceniu 15 tys. zł poręczenia. Nie wiadomo, czy zachowa pracę w Urzędzie Marszałkowskim, gdzie jest wicedyrektorem Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu.

- W czwartek poprosimy prokuraturę o informację w tej sprawie - mówi Leszek Burakowski, sekretarz województwa. - Ocenimy z prawnikami, czy mamy do czynienia z jaskrawym naruszeniem prawa. Waldemar P. nie został aresztowany, ale z drugiej strony przyznał się do zarzucanych czynów.

Zarzuty dotyczą sezonów 2003/2004 i 2004/2005. Waldemar P. był wtedy prezesem Motoru, a trenerami kolejno: Roman D., Grzegorz Komor, znowu Roman D. i Jerzy K.

- Zajmowałem się tylko sprawami sportowymi - przekonuje Komor.

• Śpi pan teraz spokojnie?

- Jak najbardziej - ucina trener.

Szefem Rady Patronackiej Motoru, która zajmowała się m.in. pozyskiwaniem sponsorów był wtedy Grzegorz Kurczuk z SLD. - Tam nie było ani warunków finansowych ani przyzwolenia na takie rzeczy - podkreśla Kurczuk. - Zwłaszcza z racji na moje poglądy w sprawie korupcji i stanowisko, które wtedy zajmowałem (minister sprawiedliwości w latach 2002-2004 - przyp. red.).

- Byłbym ostatnim idiotą, gdybym sobie na to pozwolił - dodaje Kurczuk.
Obecny zarząd Motoru wydał wczoraj oświadczenie: Deklarujemy, iż wszelkie osoby, którym dowiedzione zostanie uczestnictwo w korupcyjnym procederze, zostaną dożywotnio pozbawione członkostwa w LKP Motor.

Nieoficjalnie wiadomo, że w sprawie szykują się kolejne zatrzymania.
(art, rp)

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Z lublina / 26 stycznia 2009 o 10:13
Kurczuk na pewno nie jest idiotą żeby się przyznać ale z racji zajmowanej pozycji też powinien być aresztowany, może wtedy przestałby być idiotą i się przyznał.
To banda łobuzów myśląca tylko o nabiciu kabzy a uczciwość to mają w d....
Avatar
sumi / 22 stycznia 2009 o 16:07
Dajcie spokój oszołomy,Kurczuka łapy tak samo śmierdzą korupcją,siedział w tym tak samo i o wszystkim wiedział,dyrygował z tylniego fotela.Ten cały motur powinni zaorać albo zdegradować o 2 ligi.
Avatar
TADO / 22 stycznia 2009 o 10:56
Poco znanym ludziom zakrywać oczy opaskami przecież to istna głupota.Ktoś pewnie niespełna rozumu wpadł na taki pomysł.A mnie to zawsze irytuje.
Avatar
1.2.3 / 22 stycznia 2009 o 10:27
Dobrze się stało, że w końcu "odnalazł" się Pan Kurczuk...???? Jako były Prezes Motoru może dużo wnieść do wiedzy na temat polityki jego działaczy. Ciekawe czy pozyskiwanie przez w/w sponsorów to były układy na zasadzie ich dobrej woli czy szantażu????? Bycie w Rządzie w Polsce to jest też podporządkowanie się innych a już napewno Przedsiębiorców!!!!!!
Avatar
BOLO / 22 stycznia 2009 o 10:12
Chcemy być sponsorem KLUBU
- mafia z Pruszkowa
Avatar
Gość / 22 stycznia 2009 o 10:08
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską piłkę. Teraz realizuje się jako Dyrektor w Agencji Nieruchomośći Rolnych na czym pewnie tak samo się zna jak na piłce... Jeżeli ktoś ukończył doktorat w Moskwie to nie znaczy że się zna na wszystkim!! - tylko czekać aż będzie Dyrektorem szpitala bądź lecznicznicy dla zwierząt! Albo będzie młotem kruszył beton...
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską ... rozwiń
Avatar
Blue / 22 stycznia 2009 o 09:57
Panie Burakowski co to jest jaskrawe naruszenie prawa?Czy aby to miało miejsce muszą być fajerwerki?Niech pan zasięgnie tu opinii prawnika ot choćby tego wymienionego w artykule.
Avatar
123 / 22 stycznia 2009 o 09:27
simm napisał:
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
rozwiń
Avatar
simm / 22 stycznia 2009 o 09:16
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. ... rozwiń
Avatar
Wawa21 / 22 stycznia 2009 o 08:48
Brawo Pan Kurczuk, to przecież obecnie urzędnik państwowy. Podobno z PO. w agencji nieruchomości rolnych w Lublinie.
Avatar
Z lublina / 26 stycznia 2009 o 10:13
Kurczuk na pewno nie jest idiotą żeby się przyznać ale z racji zajmowanej pozycji też powinien być aresztowany, może wtedy przestałby być idiotą i się przyznał.
To banda łobuzów myśląca tylko o nabiciu kabzy a uczciwość to mają w d....
Avatar
sumi / 22 stycznia 2009 o 16:07
Dajcie spokój oszołomy,Kurczuka łapy tak samo śmierdzą korupcją,siedział w tym tak samo i o wszystkim wiedział,dyrygował z tylniego fotela.Ten cały motur powinni zaorać albo zdegradować o 2 ligi.
Avatar
TADO / 22 stycznia 2009 o 10:56
Poco znanym ludziom zakrywać oczy opaskami przecież to istna głupota.Ktoś pewnie niespełna rozumu wpadł na taki pomysł.A mnie to zawsze irytuje.
Avatar
1.2.3 / 22 stycznia 2009 o 10:27
Dobrze się stało, że w końcu "odnalazł" się Pan Kurczuk...???? Jako były Prezes Motoru może dużo wnieść do wiedzy na temat polityki jego działaczy. Ciekawe czy pozyskiwanie przez w/w sponsorów to były układy na zasadzie ich dobrej woli czy szantażu????? Bycie w Rządzie w Polsce to jest też podporządkowanie się innych a już napewno Przedsiębiorców!!!!!!
Avatar
BOLO / 22 stycznia 2009 o 10:12
Chcemy być sponsorem KLUBU
- mafia z Pruszkowa
Avatar
Gość / 22 stycznia 2009 o 10:08
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską piłkę. Teraz realizuje się jako Dyrektor w Agencji Nieruchomośći Rolnych na czym pewnie tak samo się zna jak na piłce... Jeżeli ktoś ukończył doktorat w Moskwie to nie znaczy że się zna na wszystkim!! - tylko czekać aż będzie Dyrektorem szpitala bądź lecznicznicy dla zwierząt! Albo będzie młotem kruszył beton...
Komentarze na forum że Pan Kurczuk miał czyste rączki i o niczym wiedział można tak samo włożyć między bajki jak jego żałosne tłumaczenia. Jeżeli piastował jedno z najwyższych stanowisk w Państwe i o "niczym niewiedział" to znaczy że albo bezczelnie kłamie albo nie zna się na ludziach, ktorych delegował do pracy. Żeby Panu Ministrowi było miło założymy wariant drugi. Z niego wniosek taki, że do polityki się nie nadaje a Jego działania skompromitowały nie tylko Jego Wielką Osobę (w jego mniemaniu oczywiście) ale i Lublin i lubelską ... rozwiń
Avatar
Blue / 22 stycznia 2009 o 09:57
Panie Burakowski co to jest jaskrawe naruszenie prawa?Czy aby to miało miejsce muszą być fajerwerki?Niech pan zasięgnie tu opinii prawnika ot choćby tego wymienionego w artykule.
Avatar
123 / 22 stycznia 2009 o 09:27
simm napisał:
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
rozwiń
Avatar
simm / 22 stycznia 2009 o 09:16
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. Ja osobiście dziękuje panu Kurczukowi że zachęcał sponsorów do wspierania klubu kiedy wszyscy inni mieli lubelską piłkę nożną w d****. Szkoda ze przyszło mu współpracować z ludzmi którzy okazali się nieuczciwi.
gdyby nie pan Kurczuk to Motor by pewnie teraz był w V lidze albo w okręgówce, to dzięki niemu byli w klubie sponsorzy. W tamtym czasie był ministrem sprawiedliwości jeżeli się nie mylę, więc rzeczywiści gdyby cokolwiek wiedział to by klubu nie wspierał. A to że częśc ludzi związanych z klubem okazała się nieuczciwa to już inna sprawa. Szkoda że człowiek który chciał uratować lubelską piłkę (pan Kurczuk) teraz jest za to atakowany. Ale niestety w Polsce wszystko to polityka jak widać. Szkoda bo teraz pewnie Motor będzie miał duuuże kłopoty. ... rozwiń
Avatar
Wawa21 / 22 stycznia 2009 o 08:48
Brawo Pan Kurczuk, to przecież obecnie urzędnik państwowy. Podobno z PO. w agencji nieruchomości rolnych w Lublinie.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!