Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 maja 2012 r.
8:00
Edytuj ten wpis

Kurczuk odszedł z SLD. "Partia ma niewiele wspólnego z lewicą"

Autor: Zdjęcie autora rp
0 13 A A
Grzegorz Kurczuk (Jacek Świerczyński)
Grzegorz Kurczuk (Jacek Świerczyński)

Były minister sprawiedliwości i były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie lubelskim zrezygnował z członkostwa w tej partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W latach 90. Kurczuk był jednym z założycieli SLD. Potem był szefem partii w naszym regionie. Obecnie jest radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. Startował z list SLD, ale do klubu radnych lewicy się nie zapisał.

Dlaczego zdecydował się na opuszczenie Sojuszu? – Doszedłem do wniosku, że ta partia ma już niewiele wspólnego z prawdziwą lewicą. Mam też zastrzeżenia do metod działania i do ludzi.

Kurczuk jest skonfliktowany z obecnym szefem SLD w regionie posłem Jackiem Czerniakiem.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 maja 2012 o 20:47
[quote name='Gość' timestamp='1337788577' post='632969']
Nie jestem jego zwolennikiem ale niestety ma absolutną rację.Tak się porobiło że lewicą jest w tej chwili PiS.A ponieważ jest to bolszewicka katolewica czcząca bałwochwalczo swojego pana prezesa Jarosława Kzcyńskiego jak boga to tak naprawdę w Polsce nie ma teraz żadnej opcji lewicowej.Może kiedyś się pojawi ale chyba nie prędko.
[/quote] JUDE ???????
Avatar
Gość / 23 maja 2012 o 17:56
Nie jestem jego zwolennikiem ale niestety ma absolutną rację.Tak się porobiło że lewicą jest w tej chwili PiS.A ponieważ jest to bolszewicka katolewica czcząca bałwochwalczo swojego pana prezesa Jarosława Kzcyńskiego jak boga to tak naprawdę w Polsce nie ma teraz żadnej opcji lewicowej.Może kiedyś się pojawi ale chyba nie prędko.
Avatar
Karolina / 22 maja 2012 o 22:29
[quote name='Gość' timestamp='1337685952' post='632632']
Nic nie mam do Pana Kurczuka,wolę jego niż niedouczonego Czernika.
[/quote]

Kurczuk może i jest bardziej wyuczony, ale w jego przypadku wiedza nie idzie w parze z inteligencją. Megaloman, na wszystkich patrzy z góry, nie ma kolegów tylko swoich poddanych. Tyle razy zmieniał „front”, że sam powinien się już za siebie wstydzić. A co do Jacka – on przynajmniej zna imiona ludzi, którzy mu pomagają i potrafi uszanować innego człowieka - bez względu czy jest to stary nudziarz i ględa, sołtys z Pacanowa czy pani ze sklepu. I za to właśnie ja go szanuję!
[quote name='Gość' timestamp='1337685952' post='632632']
Nic nie mam do Pana Kurczuka,wolę jego niż niedouczonego Czernika.
[/quote]

Kurczuk może i jest bardziej wyuczony, ale w jego przypadku wiedza nie idzie w parze z inteligencją. Megaloman, na wszystkich patrzy z góry, nie ma kolegów tylko swoich poddanych. Tyle razy zmieniał „front”, że sam powinien się już za siebie wstydzić. A co do Jacka – on przynajmniej zna imiona ludzi, którzy mu pomagają i potrafi uszanować innego człowieka - bez w... rozwiń
Avatar
Wania Smarowoz / 22 maja 2012 o 21:55
pewnie mu Putin obiecal ze go przyjmie
tam kochaja prawdziwych komunistow
Avatar
ivanhoe / 22 maja 2012 o 19:03
Wszystko czym było SLD stworzył Kurczuk. Miałkość intelektualna, dworski styl władzy, brak szacunku dla szeregowych członków.
Znakiem czasu jest że jego dawni uczniowei go wy*ymali.
Jeżeli przyjmą go do Palikota to bardzo źle dla tej organizacji, niestety lubelskim szefem jest tam niejaki Bis - kumpel kurczuka, którego zadaniem jest uchylic mu drzwi ! Jemu i dawnemu senatorowi SLD znanemu z afery spółdzileni mieszkaaniowej KONMED, niepłaceniu alimentów (pisało o tym kiedyś NIE Urbana) czy zastraszaniu strażników miejskich.
Juz dzisiaj były baron i były senator są dogadani.
Żal mi członków ruchu Palikota, ale zostaniecie okpieni w białych rękawiczkach, podziekujcie za to swojemu przewodniczącemu.
Wszystko czym było SLD stworzył Kurczuk. Miałkość intelektualna, dworski styl władzy, brak szacunku dla szeregowych członków.
Znakiem czasu jest że jego dawni uczniowei go wy*ymali.
Jeżeli przyjmą go do Palikota to bardzo źle dla tej organizacji, niestety lubelskim szefem jest tam niejaki Bis - kumpel kurczuka, którego zadaniem jest uchylic mu drzwi ! Jemu i dawnemu senatorowi SLD znanemu z afery spółdzileni mieszkaaniowej KONMED, niepłaceniu alimentów (pisało o tym kiedyś NIE Urbana) czy zastraszaniu strażników miejskich.rozwiń
Avatar
jasios / 22 maja 2012 o 13:51
nadęty burak !!!
Avatar
Gość / 22 maja 2012 o 13:25
Nic nie mam do Pana Kurczuka,wolę jego niż niedouczonego Czernika.
Avatar
ko / 22 maja 2012 o 11:28
[quote name='BM' timestamp='1337670428' post='632564']
Panie Kurczuk już się pan dorobił i ma co chciał to teraz ma pan gdzieś partie która pana wypromował,a moze lewicowosc Palikota panu odpowiada,zachował sie pan jak podobne panu śmieci polityczne typu Arłukowicz,Klepacz,Kopciński,Kluzik-Rostkowska i jeszcze kilku innych
[/quote]

pan kurczuk, to taki nadęty buc
Avatar
Eulalia / 22 maja 2012 o 10:32
p. Kurczuk to jeden z tych bardziej porzadnych lewicowcow i bardzo dobrze ze odszedl od tego lubelskiego lewicowego motlochu. Brawo p. Kurczuk!
Avatar
anatol / 22 maja 2012 o 09:30
Słoma zawsze wyjdzie z buta .
Avatar
Gość / 23 maja 2012 o 20:47
[quote name='Gość' timestamp='1337788577' post='632969']
Nie jestem jego zwolennikiem ale niestety ma absolutną rację.Tak się porobiło że lewicą jest w tej chwili PiS.A ponieważ jest to bolszewicka katolewica czcząca bałwochwalczo swojego pana prezesa Jarosława Kzcyńskiego jak boga to tak naprawdę w Polsce nie ma teraz żadnej opcji lewicowej.Może kiedyś się pojawi ale chyba nie prędko.
[/quote] JUDE ???????
Avatar
Gość / 23 maja 2012 o 17:56
Nie jestem jego zwolennikiem ale niestety ma absolutną rację.Tak się porobiło że lewicą jest w tej chwili PiS.A ponieważ jest to bolszewicka katolewica czcząca bałwochwalczo swojego pana prezesa Jarosława Kzcyńskiego jak boga to tak naprawdę w Polsce nie ma teraz żadnej opcji lewicowej.Może kiedyś się pojawi ale chyba nie prędko.
Avatar
Karolina / 22 maja 2012 o 22:29
[quote name='Gość' timestamp='1337685952' post='632632']
Nic nie mam do Pana Kurczuka,wolę jego niż niedouczonego Czernika.
[/quote]

Kurczuk może i jest bardziej wyuczony, ale w jego przypadku wiedza nie idzie w parze z inteligencją. Megaloman, na wszystkich patrzy z góry, nie ma kolegów tylko swoich poddanych. Tyle razy zmieniał „front”, że sam powinien się już za siebie wstydzić. A co do Jacka – on przynajmniej zna imiona ludzi, którzy mu pomagają i potrafi uszanować innego człowieka - bez względu czy jest to stary nudziarz i ględa, sołtys z Pacanowa czy pani ze sklepu. I za to właśnie ja go szanuję!
[quote name='Gość' timestamp='1337685952' post='632632']
Nic nie mam do Pana Kurczuka,wolę jego niż niedouczonego Czernika.
[/quote]

Kurczuk może i jest bardziej wyuczony, ale w jego przypadku wiedza nie idzie w parze z inteligencją. Megaloman, na wszystkich patrzy z góry, nie ma kolegów tylko swoich poddanych. Tyle razy zmieniał „front”, że sam powinien się już za siebie wstydzić. A co do Jacka – on przynajmniej zna imiona ludzi, którzy mu pomagają i potrafi uszanować innego człowieka - bez w... rozwiń
Avatar
Wania Smarowoz / 22 maja 2012 o 21:55
pewnie mu Putin obiecal ze go przyjmie
tam kochaja prawdziwych komunistow
Avatar
ivanhoe / 22 maja 2012 o 19:03
Wszystko czym było SLD stworzył Kurczuk. Miałkość intelektualna, dworski styl władzy, brak szacunku dla szeregowych członków.
Znakiem czasu jest że jego dawni uczniowei go wy*ymali.
Jeżeli przyjmą go do Palikota to bardzo źle dla tej organizacji, niestety lubelskim szefem jest tam niejaki Bis - kumpel kurczuka, którego zadaniem jest uchylic mu drzwi ! Jemu i dawnemu senatorowi SLD znanemu z afery spółdzileni mieszkaaniowej KONMED, niepłaceniu alimentów (pisało o tym kiedyś NIE Urbana) czy zastraszaniu strażników miejskich.
Juz dzisiaj były baron i były senator są dogadani.
Żal mi członków ruchu Palikota, ale zostaniecie okpieni w białych rękawiczkach, podziekujcie za to swojemu przewodniczącemu.
Wszystko czym było SLD stworzył Kurczuk. Miałkość intelektualna, dworski styl władzy, brak szacunku dla szeregowych członków.
Znakiem czasu jest że jego dawni uczniowei go wy*ymali.
Jeżeli przyjmą go do Palikota to bardzo źle dla tej organizacji, niestety lubelskim szefem jest tam niejaki Bis - kumpel kurczuka, którego zadaniem jest uchylic mu drzwi ! Jemu i dawnemu senatorowi SLD znanemu z afery spółdzileni mieszkaaniowej KONMED, niepłaceniu alimentów (pisało o tym kiedyś NIE Urbana) czy zastraszaniu strażników miejskich.rozwiń
Avatar
jasios / 22 maja 2012 o 13:51
nadęty burak !!!
Avatar
Gość / 22 maja 2012 o 13:25
Nic nie mam do Pana Kurczuka,wolę jego niż niedouczonego Czernika.
Avatar
ko / 22 maja 2012 o 11:28
[quote name='BM' timestamp='1337670428' post='632564']
Panie Kurczuk już się pan dorobił i ma co chciał to teraz ma pan gdzieś partie która pana wypromował,a moze lewicowosc Palikota panu odpowiada,zachował sie pan jak podobne panu śmieci polityczne typu Arłukowicz,Klepacz,Kopciński,Kluzik-Rostkowska i jeszcze kilku innych
[/quote]

pan kurczuk, to taki nadęty buc
Avatar
Eulalia / 22 maja 2012 o 10:32
p. Kurczuk to jeden z tych bardziej porzadnych lewicowcow i bardzo dobrze ze odszedl od tego lubelskiego lewicowego motlochu. Brawo p. Kurczuk!
Avatar
anatol / 22 maja 2012 o 09:30
Słoma zawsze wyjdzie z buta .
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 1 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 123 30

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 9

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!