Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2016 r.
17:51

Kuriozalne okoliczności zabójstwa na Czubach. Przestraszył się kolegi i pchnął go nożem

1 51 A A
Obok bloku przy ul. Wyżynnej w środę paliły się znicze
Obok bloku przy ul. Wyżynnej w środę paliły się znicze

Przestraszył się kolegi, więc pchnął go nożem. Tak miało wyglądać tragiczne w skutkach zajście przy ul. Wyżynnej w Lublinie. Podejrzany o zabójstwo Maksymilian B. jest już w areszcie. Fot. Maciej Kaczanowski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W środę 29-latek stanął przed prokuratorem i usłyszał zarzuty, dotyczące zamordowania swojego rówieśnika. Śledczy zarzucili mu, że zadał Damianowi dwa ciosy nożem, w bark i brzuch. Ten drugi okazał się śmiertelny. Ostrze o długości 19 cm przebiło trzustkę, powodując krwotok wewnętrzny. 

Śmiertelny cios

– Maksymilian B. przyznał się tylko do jednego uderzenia w okolice brzucha – wyjaśnia Justyna Rutowska – Skowronek, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe. – Zarzucono mu działanie z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. 29-latek zaprzeczył jednak by chciał zabić.

Do zabójstwa doszło w niedzielę po południu, przed blokiem przy ul. Wyżynnej 20 na lubelskich Czubach. Mimo szybkiej rekacji pogotowia 29-letniego Damiana nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w szpitalu podczas operacji.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali jego trzech kolegów. Damian był z nimi tuż przed śmiercią. Okazało się jednak, że mężczyźni nie brali udziału w awanturze.

W poniedziałek zatrzymano czwartego ze znajomych – Maksymiliana B. Lublinianin jest dobrze znany policjantom. Był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Pracował w Holandii na budowie. W ubiegłym tygodniu przyjechał odwiedzić rodzinę. W poniedziałek wsiadł w busa i ruszył w drogę powrotną.

– Kiedy był w rejonie Konina dowiedział się z Facebooka, że ugodzony nożem mężczyzna nie żyje – dodaje prokurator Rutkowska – Skowronek. – Wówczas kazał się wysadzić. Jak twierdzi, poszedł się wyspowiadać, a następnie zgłosił się na komisariat policji.

Kuriozalne okoliczności

Z wyjaśnień mężczyzny wynika, że do zabójstwa doszło bez wyraźnej przyczyny, w dość kuriozalnych okolicznościach. Feralnego dnia Maksymilian B. przechodził obok bloku przy ul. Wyżynnej. Na balkonie jednego z mieszkań na parterze stał Damian w towarzystwie kolegi. Panowie za sobą nie przepadali.

– Powiedziałem, cześć chłopaki i tyle, nic złego – wyjaśnił Maksymilian B. Później miały paść odzywki w stylu „No co?” i „ Zaraz do ciebie zejdę”. 29-latek wyszedł na zewnątrz.

– Damian biegł do mnie. Przestraszyłem się, że mnie pobije – wyjaśnił Maksymilian B.

Z zeznań mężczyzny wynika, że niewiele myśląc wyciągnął nóż i ugodził nim Damiana. Po wszystkim uciekł. Narzędzie zbrodni wyrzucił na przystanku autobusowym przy ul. Filaretów.

– Sam wskazał to miejsce. Policjanci odnaleźli tam nóż – przyznaje prokurator Rutkowska – Skowronek.

Maksymilian B. ma być tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 15:30
I ile dostał w końcu ?
Avatar
w / 16 lutego 2016 o 23:13

Spoczywaj w pokoju... zawsze będziesz w naszych sercach!!!! [*]

Avatar
! / 16 lutego 2016 o 23:12

Przykre są komentarze ludzi którzy nie znali Damiana... to był świetny chłopak

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 22:15
Jednego chwasta mniej
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 17:35
ja na szczęście nie mam takiego krótkiego
Avatar
marchewkowy boy / 16 lutego 2016 o 09:33

Prawda jest taka, że dużo odważnych chłopaczków kozaczków (dresiarze z tatar z czubów) chętnie pokazują swoje poczucie wyższości przez groźby pod adresem normalnych ludzi, bujają się jakoś tak dziwnie xD a wszystko żeby użebrać trochę miłości od innych. Każdy chce udowodnić jaki jest odważny i mocny, koleś chciał mu przywalić i trafiła kosa na kamień, kto mu dał prawo biec na typa z pięściami? A ten drugi jarał trawę w holandii taką niegroźną xD tylko potem myślenie paranoidalne mu się włączyło i chodził po ulicy z kosą dłuższą niż mój siurek xD

ale żeby od razu 5 razy dłużą niż twój.. ?

ale żeby od razu 5 razy dłużą niż twój.. ?

rozwiń
Avatar
Wielki Ptak / 16 lutego 2016 o 09:30

Kto łazi z nożem z 19 centymetrowym ostrzem po mieście?

Ja - ale mówię na niego Wacek :) a dziewczyny różnie krzyczą - przeważnie " wow .." :)

Avatar
Janusz Monster / 16 lutego 2016 o 09:26

ludzie zacznijcie żyć po Bożemu bo szatan coraz częściej rozum niektórym odbiera, pomyślcie co będzie z wami za 50, 100 lat....

za 100 lat to myślę.. , że będę trochę nieruchawy :)

Avatar
Wincenty / 15 lutego 2016 o 14:39

A ja chodzę. Prawo zabrania mi posiadania broni palnej, ale noża. Więc chodzę z nim codziennie tak od 10 lat. Dla bezpieczeństwa...

Miało być, ale nie noża.

Avatar
Wincenty / 15 lutego 2016 o 14:39

Nie wiem jak Wy ale ja nie chodze na codzień z nożem w kieszeni.

A ja chodzę. Prawo zabrania mi posiadania broni palnej, ale noża. Więc chodzę z nim codziennie tak od 10 lat. Dla bezpieczeństwa...

Avatar
Gość / 17 lutego 2016 o 15:30
I ile dostał w końcu ?
Avatar
w / 16 lutego 2016 o 23:13

Spoczywaj w pokoju... zawsze będziesz w naszych sercach!!!! [*]

Avatar
! / 16 lutego 2016 o 23:12

Przykre są komentarze ludzi którzy nie znali Damiana... to był świetny chłopak

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 22:15
Jednego chwasta mniej
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 17:35
ja na szczęście nie mam takiego krótkiego
Avatar
marchewkowy boy / 16 lutego 2016 o 09:33

Prawda jest taka, że dużo odważnych chłopaczków kozaczków (dresiarze z tatar z czubów) chętnie pokazują swoje poczucie wyższości przez groźby pod adresem normalnych ludzi, bujają się jakoś tak dziwnie xD a wszystko żeby użebrać trochę miłości od innych. Każdy chce udowodnić jaki jest odważny i mocny, koleś chciał mu przywalić i trafiła kosa na kamień, kto mu dał prawo biec na typa z pięściami? A ten drugi jarał trawę w holandii taką niegroźną xD tylko potem myślenie paranoidalne mu się włączyło i chodził po ulicy z kosą dłuższą niż mój siurek xD

ale żeby od razu 5 razy dłużą niż twój.. ?

ale żeby od razu 5 razy dłużą niż twój.. ?

rozwiń
Avatar
Wielki Ptak / 16 lutego 2016 o 09:30

Kto łazi z nożem z 19 centymetrowym ostrzem po mieście?

Ja - ale mówię na niego Wacek :) a dziewczyny różnie krzyczą - przeważnie " wow .." :)

Avatar
Janusz Monster / 16 lutego 2016 o 09:26

ludzie zacznijcie żyć po Bożemu bo szatan coraz częściej rozum niektórym odbiera, pomyślcie co będzie z wami za 50, 100 lat....

za 100 lat to myślę.. , że będę trochę nieruchawy :)

Avatar
Wincenty / 15 lutego 2016 o 14:39

A ja chodzę. Prawo zabrania mi posiadania broni palnej, ale noża. Więc chodzę z nim codziennie tak od 10 lat. Dla bezpieczeństwa...

Miało być, ale nie noża.

Avatar
Wincenty / 15 lutego 2016 o 14:39

Nie wiem jak Wy ale ja nie chodze na codzień z nożem w kieszeni.

A ja chodzę. Prawo zabrania mi posiadania broni palnej, ale noża. Więc chodzę z nim codziennie tak od 10 lat. Dla bezpieczeństwa...

Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 9

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!