piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Kwaśniewski usprawiedliwiony

  Edytuj ten wpis

Aleksander Kwaśniewski nie stawił się na przesłuchanie do lubelskiej prokuratury w sprawie swojego wykształcenia. Ale nie poniesie za to żadnych konsekwencji. Prokuratura uznała nieobecność za usprawiedliwioną. Chce uzgodnić z nim nowy termin.


- Wezwanie na przesłuchanie nie dotarło do byłego prezydenta przed jego wyjazdem z kraju - mówi Marek Woźniak, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie. - Nie doszło więc do celowego unikania stawienia się w prokuraturze.
Przypomnijmy, że lubelska prokuratura wszczęła śledztwo po doniesieniu mieszkańca województwa świętokrzyskiego, który powołał się na informacje prasowe o byłym prezydencie. W 1992 roku Kwaśniewski, wówczas poseł lewicy, zeznając w Prokuraturze Wojewódzkiej w Warszawie podał, że ma wyższe wykształcenie. W rzeczywistości został skreślony z listy Uniwersytetu Gdańskiego bez zaliczenia piątego roku studiów.
Kwaśniewski miał się stawić w charakterze świadka w środę. Wezwanie zostało wysłane m.in. pod jego domowy adres. Teraz prokuratorzy próbują ustalić termin przesłuchania. Kontaktują się z jego asystentem prasowym.
- Mamy informację, że były prezydent będzie za granicą do wiosny - mówi prokurator Woźniak. - Być może do przesłuchania dojdzie, gdy
na krótko pojawi się w kraju.
Z naszych informacji wynika,
że śledztwo zostanie umorzone z powodu znikomej szkodliwości czynu. Prokuratura uzna, że były prezydent zeznał nieprawdę, ale kłamstwo nie miało żadnego znaczenia.
Nie jest więc przestępstwem. (er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!