sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Kwesty na cmentarzach. Rekord podczas zbiórki w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 listopada 2010, 15:31

Ponad 77 tys. zł. Tyle udało się zebrać, podczas kwesty na rzecz odnowy zabytków cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie. Rekordowa suma pozwoli na odnowienie sześciu pomników.

Darczyńcy dopisali, mimo słabego odzewu ze strony lubelskich VIP-ów. W zakończonej właśnie kweście udało się zebrać kilkanaście tys. zł więcej, niż przed rokiem.

– Jeden z wolontariuszy kwestował przez pełne trzy dni i uzyskał ponad 10 tys. zł – mówi Stanisław Santarek, ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Lublina. – Tegoroczna kwesta zakończyła się bardzo dobrym wynikiem. Zebrana kwota nie pozwoli jednak na zrealizowanie wszystkich planów.

Za pieniądze ze zbiórki, organizatorzy zamierzali odnowić siedem nagrobków. Koszty oszacowano na 90 tys. zł. Wiadomo już, że funduszy zabraknie i z jednego pomnika trzeba będzie zrezygnować.

Lubelską kwestę zorganizowano po raz 24. W Łęcznej podobna akcja odbyła się po raz pierwszy. Zbiórkę zorganizowało troje młodych łęcznian – Grzegorsz Kuczyński, Sebastian Pawlak i Łukasz Siegieda. Zebrali ponad 2000 złotych. Pieniądze trafią renowację najstarszych zabytków nekropolii, pochodzących z pierwszej połowy XIX wieku.

Kwestowano również w Białej Podlaskiej, na cmentarzu katolickim przy ul. Janowskiej. W dwa dni uczniowie i dorośli zebrali ponad 26 tys zł. W Zamościu do puszek trafiło ponad 17 tys. złotych. Fundusze zostaną przeznaczone na odnowienie cmentarza parafialnego przy ul. Peowiaków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!