czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Landarty Koziary powstają przy lotnisku. Jest już ogromne słońce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2014, 21:30
Autor: dudi

Słońce o obwodzie trzech kilometrów można już oglądać lądując na lotnisku w Świdniku. To jeden z landartów lubelskiego artysty Jarosława Koziary. Wkrótce pojawi się także księżyc, gwiazdy i pszczoły.

Landarty, czyli wielkie obrazy naziemne, powstają po zaoraniu ziemi w odpowiednich kształtach i nasadzeniu odpowiednich roślin. Lubelski artysta Jarosław Koziara tworzy takie dzieła od ponad dziesięciu lat.

Od miesiąca pracuje nad słońcem przy lubelskim lotnisku. - To pierwsza faza realizacji. Słońce jest na razie wykoszone w trawie. Później trzeba to utrwalić, przesiać, wysiać, uprawić glebę - tłumaczy Jarosław Koziara. - Obwód tej formy to aż trzy kilometry, więc trochę się nad tym schodzi - dodaje.

Obok powstanie także księżyc, gwiazdy i... pszczoły. Artysta określa swój landart, jako niebo na ziemi. - Mam nadzieję, że uda mi się stworzyć całość do końca lata - mówi. - Myślę, że to będzie spora atrakcja dla tych, którzy będą latać i lądować na lubelskim lotnisku - dodaje.

Na świdnickie landarty artysta dostał grant w wysokości 8,4 tys. zł. od Urzędu Miasta Lublin. Artysta wystąpił też o dofinansowanie projektu do Ministerstwa Kultury.

W pierwotnym zamyśle landarty miały powstać przy pasie startowym. Pojawiły się jednak obawy, że naziemne obrazy mogą za bardzo rozpraszać pilotów. W końcu Urzęd Lotnictwa Cywilnego się zgodził, ale pod warunkiem, że zostaną umieszczone poza terenem lotniska, na dawnym lądowisku trawiastym.

(toma)
  Edytuj ten wpis
Lutek
Kamil P.
Przemysław Leniak
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lutek
Lutek (13 lipca 2014 o 11:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Widzę, że Koziara znów atakuje.... Tylko po co? Ani to oryginalne, ani interesujące, ani ładne... Ani tanie.... Ładnie się kasę wydaje, Koziara raczej nie finansuje tego ze swoich oszczędności lub wygranej w totka...

Rozwiń
Kamil P.
Kamil P. (11 czerwca 2014 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy samorządowcom lepiej przełknąć gorycz porażki mając słoneczko,pszczółkę na trawce.Jeszcze nie ma oficjalnej wiadomośći ale część wylotów czarterowych na sezon wakacyjny jest nieaktualna.Pozostała Turcja,Bułgaria,Grecja.Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby latać z Warszawy.Samorząd musi pompować kasę innej drogi nie ma,najbardziej  korzystają Ci ,którzy załapali się na odpowiednie stanowiska w Porcie Lotniczym-gratuluję.

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (10 czerwca 2014 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

żeby pisać to wystarczy znać literki i mieć coś do przekazania
żeby natomiast robić sztuke to trzeba by się znać a nie miec pustą głowę i kółka koziarka wycinać
tak czy siak
kółka pszczółki cyrkielki czy ekierki w gruncie rzeczy glanc pomada
Koziara jest obowiązkowy jak niegdyś galareta do sety
...
jestesmy na badziewizm skazani
póki nie odswierzymy wyborczo samonierzadu
wtedy może i Koziara pojedznie na od dawna zasłuzony wypoczynek i kto wie może mu jeszcze jakaś wena się nawinie
nigdy nie możan wykluczyć że się Koziara podniesie z największego nawet upadku
ale póki co patrzmy jak się męczy
i tak jest obowiazkowy
czyli alternatywy nie ma
a ekolodzy - daj spokój
kasę wydoili na tych susłach niewąską
 

Rozwiń
zodi
zodi (10 czerwca 2014 o 19:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

By pisać,to trzeba najpierw wiedzieć na czym landarty polegają.A susły to przemyt z Kazachstanu za czasów prób śmigłowców.Niech ekolodzy niech się walną w puste łby.Szkoda było susłów,ale wyciętego lasu to już nie.

Rozwiń
Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (10 czerwca 2014 o 16:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

od strony formalnej to teren ten jak najbardziej pozostaje obszarem natura 2000 - PLH060021

pomimo ze susły wymordowano...
czyli de facto Koziara jest zwykłym niszczycielem przyrody
przecie jego prace ziemne z pewnością pogorszą stan siedliska susłów - nawet wtedy gdy ich tam juz nie ma bo jak sa to wiadomo że po prostu je zabije
oczywiście o spełnianiu kryteriów  i procedur związanych z naturą 2000 nie ma mowy
czyli ": Każdy plan lub przedsięwzięcie, które potencjalnie mogłoby wpływać na obszar Natura 2000, musi być – przed zezwoleniem na nie – ocenione pod kątem tego wpływu. Nie można zezwolić na realizację przedsięwzięcia, którego wpływ na obszar Natura 2000 byłby znacząco negatywny. Obowiązuje przy tym zasada ostrożności – wszystkie racjonalne wątpliwości muszą być interpretowane na korzyść ochrony obszaru, a przeciwko przedsięwzięciu, tj. do zezwolenia na przedsięwzięcie konieczne jest uzyskanie pewności, że znaczący negatywny wpływ jest wykluczony. Wyjątkowo, mimo znaczącego negatywnego wpływu przedsięwzięcia na obszar, można na nie zezwolić jeśli jego realizacja wynika z koniecznych przyczyn nadrzędnego interesu publicznego, nie ma możliwości zastosowania rozwiązań alternatywnych oraz zostanie zagwarantowana kompensacja przyrodnicza. Obowiązek ten wywodzi się z art 6(3) i 6(4) Dyrektywy Siedliskowej."
...
Koziara jest jednak podobnie jak Choroś jedną z lubelskich swiętych krów i może niszczyć bezkarnie co mu sie podoba a jeszcze Choroś mu z publicznego do tego dopłaci...
Zuk jest gwarantem bezkarności tej mafii
i to pomimo że Żuk jest Organem który "Organ sprawujący nadzór nad obszarem Natura 2000 obowiązany jest zapobiec wszelkim pogorszeniom stanu siedlisk i znaczącemu niepokojeniu gatunków, będących w danym obszarze przedmiotami ochrony. Dotyczy to także zapobieganiu pogorszeniom spowodowanym przez czynniki naturalne, albo pogorszeniom w wyniku legalnej, nie wymagającej szczególnych zezwoleń działalności człowieka. Obowiązek ten wywodzi się z art 6(2) Dyrektywy Siedliskowej."

....

własciwie trzeba by o tym głośno mówić
ale po co ?

koziarowego debilizmu nikt przecie nie powstrzyma inaczej niż w wyborach odsówając od władzy ekipe mafijna tych Żuków Chorosiów - całej tej lubelskiej loży debili
pzdr

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!