sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Łapówka za głos

Dodano: 4 lipca 2003, 11:12
Autor: D.J.

50 tys. łapówki albo dwuletnią bezpłatną dzierżawę pawilonu w planowanym hipermarkecie Tesco w Lublinie - tyle chciał zaproponować radnemu Samoobrony Ryszardowi Szotowi lubelski biznesmen Jacek R. za poparcie uchwały umożliwiającej powstanie w Lublinie nowego hipermarketu.
Prokuratura twierdzi, że 18 czerwca Jacek R. przyszedł do Jarosława Urbana, działacza Samoobrony. Chciał, żeby ten odegrał rolę pośrednika i przekazał korupcyjną propozycję Szotowi. Urban rozmowę nagrał,
a kasetę dostarczył prokuraturze.
Jacek R. został zatrzymany we wtorek. Wczoraj postawiono mu zarzut usiłowania wręczenia łapówki.
- Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień - informuje Cezary Maj, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.
Wczoraj sąd aresztował Jacka R.
W środę i czwartek prokuratura przesłuchała 29 z 31 radnych Rady Miejskiej w Lublinie. - Żaden nie potwierdził, żeby zaproponowano mu korzyść majątkową za głosowanie. Z niektórych zeznań wynika jednak, że słyszeli o próbach wpływania na radnych, aby głosowali za poparciem bądź przeciw uchwale - mówi Maj.
Radny Szot twierdzi, że żadna korupcyjna oferta do niego nie dotarła. Tuż przed głosowaniem zadzwonił do niego Urban i powiedział, że ktoś proponuje od 50 do 100 tys. zł za głosowanie za uchwałą i chce, żeby Urban pośredniczył w przekazaniu tej oferty.
Szot zagłosował za uchwałą, choć miesiąc wcześniej jej nie poparł. Twierdzi, że przekonały go argumenty przemawiające za powstaniem w Lublinie nowego hipermarketu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!