sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wszyscy dziekani i prorektorzy UMCS dostali na Gwiazdkę laptopy. Zapłaciła uczelnia. I to sporo, bo każdy z komputerów kosztował ok. 4 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć koszt oprogramowania. Łącznie uniwersytet wydał na to ponad sto tysięcy zł. Mimo że władze uniwersytetu zarządziły na całej uczelni oszczędności.


Laptopy dostało 16 osób – wszyscy prorektorzy, dziekani wydziałów oraz kanclerz. Niektórzy będą musieli uczyć się obsługi sprzętu od podstaw. Inni mają już doświadczenie w pracy z przenośnymi komputerami.
– Wcześniej miałam prywatnego laptopa – tłumaczy prof. Elżbieta Skrzypek, dziekan Wydziału Ekonomicznego. – Teraz mam dwa. Jeden w domu, drugi w pracy – dodaje. W identycznej sytuacji jest prof. Stanisław Michałowski, dziekan Wydziału Politologii. – I nie widzę w tym żadnej sensacji – mówi.
Po co dziekanom i prorektorom laptopy, skoro każdy z nich ma służbową komórkę i komputer na biurku? – Chodzi o usprawnienie systemu komunikacji na uczelni – przekonuje rektor UMCS prof. Wiesław Kamiński. – Do tej pory były pewne problemy z koordynacją wszystkich posiedzeń komisji i kolegiów z udziałem dziekanów. Teraz to się zmieni. Informacje i dokumenty między władzami uczelni będą przepływały znacznie szybciej niż wcześniej.
– U nas jakoś nie ma z tym problemów, chociaż dziekani nie mają służbowych laptopów – mówi Artur Lampart, rzecznik Uniwersytetu Warszawskiego. Przenośnych komputerów swoim władzom nie kupił też Uniwersytet Jagielloński ani Katolicki Uniwersytet Lubelski. – Widocznie UMCS ma tyle pieniędzy, że władze uczelni stać na taki zakup – usłyszeliśmy na jednej z lubelskich uczelni.
Problem w tym, że sytuacja finansowa UMCS nie jest rewelacyjna. Nowe władze zarządziły oszczędności na wszystkich wydziałach i w funkcjonowaniu administracji. – Rzeczywiście zaciskamy pasa – przyznaje rektor Kamiński. – Ale jednocześnie chcemy poprawić jakość pracy uczelni. Zakup laptopów na temu służyć.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!