sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Latarnie na obwodnicy Lublina mają znowu działać. Policja szuka złodziei kabli

Dodano: 27 grudnia 2015, 20:45

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zabłysną latarnie na wszystkich węzłach obwodnicy Lublina, które wyłączyli złodzieje kabli. Policja wciąż szuka osób odpowiedzialnych za ciemności. Mimo że doszło już w sumie do kilkudziesięciu kradzieży, w tym roku skazano tylko jedną osobę.

Oświetlenia od wielu miesięcy pozbawione są węzły Lublin Rudnik, Lublin Tatary, czy Kurów Zachód. Wszystko przez złodziei, którzy kradną kable zasilające latarnie. Nie tylko wyciągają je z plastikowych rur ochronnych, ale rozkopują nawet ziemię w ich poszukiwaniu. Grasują także na drogach serwisowych i dojazdowych.

– Na odcinku S17 zarządzanym przez firmę Mota Engil było kilkanaście zgłoszeń na policję dotyczących kradzieży – przyznaje Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.
– Tylko w jednym przypadku udało się ustalić sprawcę, który zabrał okablowanie z siedmiu latarni.

Starty spowodowane przez niego opiewają na blisko 15 tys. zł. – informuje podkom. Kamil Gołębiowski z zespołu komunikacji prasowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

–25-letni Andrzej M., mieszkaniec Lublina, przyznał się do winy. Został skazany na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Ma też zapłacić 2 tys. zł grzywny – uściśla Jarosław Król z Prokuratury Rejonowej w Świdniku. –Wciąż toczy się natomiast postępowanie dotyczące osób współdziałających z Andrzejem M.

Chodzi o 20- i 28-letnich mieszkańców powiatu lubelskiego. Policji nie udało się natomiast ustalić innych sprawców kradzieży okablowania z obwodnicy.

– Jeśli sprawca nie zostanie wykryty, postępowanie musi zostać umorzone po dwóch miesiącach. Tak było w tych przypadkach – przyznaje podkom. Gołębiowski. –Nie oznacza to jednak, że w tych sprawach nic się już nie dzieje. Policjanci wciąż pracują nad sprawami kradzieży okablowania, które oznaczają nie tylko ogromne starty, ale dotyczą także bezpieczeństwa na drodze.

Dobra informacja dla kierowców jest taka, że drogowcy chcą jak najszybciej przywrócić oświetlenie na ciemnych odcinkach S17. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Czytaj więcej o: Lublin latarnie obwodnica Lublina
ossi
Gość
TADEK
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ossi
ossi (29 grudnia 2015 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja mam takie pytanie - po co na zamkniętym odcinku, który będzie przedłużany jako zachodnia obwodnica LBN cały czas świecą się wszystkie latarnie??

A no właśnie po to, żeby złodzieje kabli nie ukradli. A poza tym tak jest taniej - lepiej płacić za prą niż uzupełniać kable. A za prąd płaci wykonawca.

Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2015 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pani Kasperska , pani poprosi złodziei żeby włączyli . będzie nowy news
Rozwiń
TADEK
TADEK (28 grudnia 2015 o 11:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

BIEDA W LUBLINIE....I GŁÓD...

Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2015 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja mam takie pytanie - po co na zamkniętym odcinku, który będzie przedłużany jako zachodnia obwodnica LBN cały czas świecą się wszystkie latarnie??
Rozwiń
olo
olo (28 grudnia 2015 o 06:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Uzupełniając mój powyższy post dopiszę, że ewidencja taka...w przypadku zgłoszenia kradzieży... ułatwiłaby wówczas sprawdzenie na skupach złomu kto był, co przyniósł, powiązać daty, zdarzenia i ludzi.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!