środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Łątka poleciał do USA za pieniądze koncernu. Sprawa umorzona

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2010, 20:41
Autor: (rp)

Prokuratura umorzyła sprawę wyjazdu Krzysztofa Łątki i innych samorządowców do Nowego Jorku za pieniądze komputerowego koncernu.

Łątka, dyrektor departamentu sekretarza Lublina i znany działacz PO, wraz z delegacją z magistratu poleciał do USA w marcu ubiegłego roku. Wyjazd opłaciła firma Oracle. Wyprawa budziła wątpliwości. Magistrat ogłosił w 2007 r. przetarg na budowę infrastruktury serwerowej i bazy danych. Zlecenie zdobyła Asseco Business Solutions. Dostarczyła m.in. produkty Oracle.

Po naszym artykule sprawą zajęła się prokuratura, potem o zbadanie wyjazdu poprosiła Prokuraturę Krajową minister Julia Pitera. Śledztwo objęło również innych samorządowców uczestniczących w wizycie z Łodzi, Krakowa i Gdańska.

Prokuratura nie dopatrzyła się korupcji i umorzyła śledztwo. – To były oficjalne delegacje, a intencją Oracle nie było pozyskanie przychylności gości, tylko zaprezentowanie, jak działa wzorcowe zinformatyzowanie urzędu miasta z podmiotami zależnymi – tłumaczy Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Dodaje: Tego rodzaju spotkania to standard w kontaktach między partnerami technologicznymi a ich odbiorcami. Uczestnictwo w wyjeździe nie wiązało się z koniecznością nabycia produktu firmy przez magistraty.

Prokuratorzy z Suwałk wciąż badają, czy Krzysztof Łątka miał pieniądze, żeby pięć lat temu wesprzeć kampanię wyborczą PO i czy ewentualnie zataił swoje dochody. Postępowanie jest zawieszone
do czasu zakończenia i uprawomocnienia wyników kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
TW
wtf
WOLAEK
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

TW
TW (15 września 2010 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kompromitacja dla Lublinian i Lublina, Lolek
Rozwiń
wtf
wtf (15 września 2010 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Znowu to Rude Ścierwo????!!!!!!!! Panie Żuku, lepiej wywalić gnidę
łątkę na zbity ryj albo polecisz razem z nim w wyborach!!!! Bo wielu na pana nie zagłosuje nawet będąc zwolennikami PO tylko ze względu na to rude ścierwo. I to będę między innymi ja.
Rozwiń
WOLAEK
WOLAEK (15 września 2010 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ŁATEK I KOLEDZY Z PłO ROBIĄ SOBIE WYCIECZKI, BY SZUKAĆ FIRMY DO INFORAMTYZACJI URZĘDU W STANACH??!!!W POLSCE JEST WIELE FIRM KOMPUTEROWYCH, TWORZĄCYCH OPRGORAMOWANIE WYSOKIEJ JAKOŚĆI ALE LUBELSKIE LIBERAŁY Z PłO MAJĄ RODZIMY BIZNES W D...!!ZRESZTĄ WYCIECZKA DO USA TO JEST TO!!PRAWDA POKAZUJE,ŻE IM BARDZIEJ ZACOFANE EKONOMICZNIE I SPOŁECZNIE JEST WOJEWÓDZTWO, POWIAT,GMINA, TYM WŁODARZE SĄ BARDZIEJ CYNICZNI I NIE LICZA SIĘ Z WYDAWANIEM KASY NA SWE PRZYJEMNOŚCI!!
Rozwiń
ktosik
ktosik (15 września 2010 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie, a czego się spodziewaliście. Czy coś wasz jeszcze zadziwia? A będzie jeszcze coraz ciekawiej, zobaczycie.
Rozwiń
shooters
shooters (15 września 2010 o 00:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Krzysztofie, komu Pan zawadza? Ilość publikacji na Pana temat jest lekko zadziwiająca.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!