sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Łatwo ulgi nie oddamy

Dodano: 12 grudnia 2001, 21:54

Godziny rektorskie od 12 do 14. Na każdym wydziale zbieranie podpisów. Studenci UMCS protestowali wczoraj przeciwko zmniejszeniu z 50 do 37 proc. ulg na przejazdy pociągami.
Zaczęło się od oflagowania budynków. Na drzwiach i uczelnianych korytarzach pojawiły się plakaty i ulotki informacyjne. Przy stolikach można było złożyć podpis pod protestem. - W niecałą godzinę zebrałyśmy 165 podpisów - mówią studentki historii.
- To dotyczy najuboższych studentów, często ze wsi, którzy korzystają z pociągów. Ja sam mieszkam na Białorusi i taką podwyższkę boleśnie odczuję - mówi Jerzy Jadeszko z IV roku historii.
- Musimy się jakoś bronić - tłumaczą studentki II roku anglistyki Iza Trochym
i Agnieszka Gąsior. - Studenci są coraz biedniejsi i to codziennie widać, chociażby w sklepie albo punkcie ksero. Niektórzy wolą przejść się dalej, bo tam jest o dwa grosze taniej.
- Młodzież ma prawo wyrażać swoje poglądy - komentuje prof. Jan Jachymek z Wydziału Politologii. - Sprawa dotyczy większości studentów. Wielu nie stać na podręczniki czy ubranie i liczy się dla nich każdy grosz. Popieram ten protest.
Dziś protestuje Akademia Rolnicza, jutro KUL i Politechnika Lubelska. Zaplanowana jest także demonstracja przed Urzędem Wojewódzkim.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!