środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Lecą ze stołków po aferze z planami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2008, 20:07
Autor: Dominik Smaga

Główna miejska planistka została przeniesiona na inne stanowisko, a do Ratusza wkroczył prokurator. To skutki naszej publikacji o bałaganie w Wydziale Architektury.Śledczy sprawdzają, dlaczego w Ratuszu istniały dwie wersje planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Rudnik. Jedna mapa przewiduje na pewnych gruntach domy jednorodzinne, druga pozwala na tej samej ziemi stawiać bloki.

- Po publikacjach prasowych wszczęliśmy postępowanie sprawdzające, dotyczące ewentualnego sfałszowania dokumentu, jakim jest plan zagospodarowania przestrzennego - informuje Michał Blajerski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Przypomnijmy. W 2002 r. świeżo uchwalony plan trafił do druku w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. I tylko tą wersją powinni się posługiwać miejscy planiści. Ale używali innej.

Co więcej, Ratusz nie wie, czy do druku w dzienniku trafiła właściwa mapa, czyli uchwalona przez radnych. Od kilku dni zastępczyni prezydenta miasta prowadzi w tej sprawie wewnętrzne śledztwo. Ale w papierach panuje taki bałagan, że nie wiadomo, jak wygląda oryginalny dokument.

- W dzienniku urzędowym ukazał się zły plan - poinformowała wczoraj Elżbieta Mącik, zastępca dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki, a zarazem główna planistka Ratusza.

Twierdzi, że to zwykła pomyłka. I dodaje, że przez cały czas urzędnicy wydając decyzje opierali się nie na oficjalnej wersji planu, tylko na drugiej mapie krążącej po Ratuszu. A to może wskazywać na przekroczenie uprawnień.

Od dziś Mącik nie może zbliżać się do planów zagospodarowania. - Została przesunięta do Wydziału Remontów Budynków na stanowisko głównego specjalisty - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta.

Mącik spędzi tam trzy miesiące do wyjaśnienia sprawy. Dyrektorskiego stołka
w architekturze nie straciła, bo nie ma formalnych zarzutów, a poza tym jest urzędnikiem mianowanym i ma dwa lata do emerytury.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pamiętliwa
338A0B
js
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pamiętliwa
pamiętliwa (23 maja 2008 o 23:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę sobie przypomnieć kto siedzi w UW w wydziale architektury i budownictwa oraz konserwatora. Co się okazuje zmieniały się ekipy polityczne aws,psl,uw,sld,pis,po a ci dyrektorzy byli są i pozostaną,bo się opłacają nawet wielebnym. Ktoś robi nas w kukułkę. Ci nietykalni z kolei na niższym szczeblu dobierają sobie podwładnych w powiatach a ci dobierają sobie kolesi w gminach i wszyscy syci ale my obywatele po zadzie.
Rozwiń
338A0B
338A0B (23 maja 2008 o 17:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oni to robili w skali całego Województwa. Robili nagminnie podmianki i ,manipulacje planami. Za tym stoją urzędasy -Dyrektorzy w Urzędzie Wojewódzkim i Konserwatorzy. Na swoich usługach mają całe biura projektowe. Podkładki stosowali na terenie wszystkich Powiatów najwięcej kantów robili w Gminie i Powiecie Opole Lubelskie. Tam prawie jawnie kręcili lody.
Rozwiń
js
js (14 maja 2008 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak a ta ku.. przez 15 lat nie pozwalała uzyskać zgody na budowę domów na zadębiu bo plan zagospodarowania pod przemysł a teraz widać co jest ten plan dla każdego inny .....plujesz w oczy a ku.. powie descz pada
Rozwiń
KK
KK (14 maja 2008 o 08:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TERAZ JAK JUż NAPISAł PRZEDMóWCA LUDZIE ROZUMIEJą CZEGO TO MIASTO TO TOTALNA WIOCHA I DNO,BO TU RZąDZI PRYWATA I ZWYKłE CHAMSTWO,NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA ALE PIENIąDZE PIERDZISTOłKI CHęTNIE BIORą .TERAZ TEZ SIę SKOńCZY NA BICIU PIANY Aż SPRAWA UCICHNIE I BęDZIE PO STAREMU. .JEST NADZIEJA żE PREZYDENT SIE ZA TO WEżMIE I ROZPIRZY TO CAłE TOWARZYSTWO
Rozwiń
koziolek
koziolek (14 maja 2008 o 05:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kruk krukowi oka nie wykole ..... sprawę powinna poprowadzić prokuratura z innego miasta, w końcu przecież towarzystwu pijącemu na wspólnych imprezach będzie zależało wyłącznie na ukręceniu sprawie łba. I mogę się założyć że tak się stanie, co najwyżej zwalą winę na jakąś płotkę.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!