czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Legioniści na szkoleniu. Nie wszyscy wytrwali (zdjęcia)

Dodano: 22 listopada 2015, 10:24

Ostatnia aktualizacja: 23 listopada 2015, 09:02

55 osób wzięło udział w rekrutacji do Legii Akademickiej KUL. Nie wszyscy wytrwali do końca trwającego trzy doby szkolenia.

Rekruci pojawili się w Kampusie Wschodnim KUL, ulokowanym na terenie dawnych koszar wojskowych, w piątek wieczorem. Do niedzielnego popołudnia uczestniczyli w zajęciach na torze przeszkód, uczyli się musztry, obsługi broni, sprzątali rejony.

– Szkolenie trwa trzy doby. Sen jest tutaj przywilejem i jest mocno ograniczony. Chodzi o to, żeby oswoić ludzi z mundurem, zobaczyć, jak reagują, kiedy biorą broń do ręki i sprawdzić, czy są w stanie działać w jasno określonym systemie – mówi sierż. rez. Damian Duda, dowódca Legii Akademickiej. – Nie każdy się nadaje do tego, żeby nosić mundur. Były osoby, które pierwszego dnia zdążyły zrezygnować. Stwierdziły, że to nie to, bo krzyczą, bo jest niewygodnie… Jeśli z tej grupy zostanie ok. 30 osób, to będziemy mogli stworzyć nowy pluton. Na nasze warunki to w zupełności wystarczy.

W szkoleniu wzięły udział głównie osoby młode, w większości studenci oraz uczniowie starszych roczników klas mundurowych. – W przyszłym roku będę chciał dostać się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu i mam nadzieję, że jako członek Legii Akademickiej będę miał większe szanse. Będę miał możliwość ukończenia różnych szkoleń i zdobycia cennego doświadczenia – mówi Konrad Mirosław, maturzysta z Matczyna.

– Chodzę do klasy mundurowej i swoją przyszłość wiążę ze służbami mundurowymi, głównie ze Strażą Graniczną. Chciałam przeżyć coś nowego. Tu dzieje się więcej niż podczas zajęć w szkole – mówi Izabela Nowakowska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. – Jest ciężko, bo mamy sporo treningów. Chodzimy spać późno, wcześnie wstajemy, śpimy po trzy godziny. Ale dajemy radę.

– W rekrutacji wzięli udział głównie studenci i uczniowie. Ale zgłaszają się też byli funkcjonariusze i żołnierze, którzy mają doświadczenie bojowe, ale chcą się w jakiś sposób realizować i widzą w takiej działalności sens – mówi Damian Duda. – Po szkoleniu podstawowym legioniści cały czas będą podnosić poziom wyszkolenia i będą w gotowości. Jeśli będzie potrzeba i miasto lub wojewoda stwierdzi, że przydadzą się w sytuacji kryzysowej, to w każdej chwili będziemy do wykorzystania. Chociażby tak, jak podczas powodzi z 2010 roku.

Czytaj więcej o: wojsko Legia Akademicka
hahaha
crom24
crom24
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hahaha
hahaha (22 listopada 2015 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

taa, zabawę w  wojsko uważasz za szkolenie ?

jest taki cytat klasyczny "nie powiedziałeś tego w ryj to nie powiedziałeś nic" i tyle w temacie internetowych wylewających swoje żale i frustracje na forach - bo tyle im zostało...

Rozwiń
crom24
crom24 (22 listopada 2015 o 18:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a w wojsku są aż tak wyszkoleni i sprawnie fizycznie oficerowie?? ostatnio widziałem jak się wytaczał z samochodu.... z taką nadwagą to mółby co jedynie jak to ujołeś pięknie słóżyć jako mięso armatnie. Bo swojego życia w takie rece bym nie oddał... oficer się znalazł wszystko w teorii. A jak co do czego pierwszy bierze nogi za pas. Na kulu chociaz może i zabawa jak to ujołeś, ale chociaż oni maja odwagęi chęci żeby coś w tym kraju zrobić. dobre i szkolenie niż nic.....

Rozwiń
crom24
crom24 (22 listopada 2015 o 18:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A jak się na tego oficera dostałeś.?? Tatuś , dziadek zalałatwił???? czy poprostu łapuwa??. I Ty uażasz się za oficera??? tak to przystoi człowiekowi z Twoim wykształceniem, na takim stanowisku  Jak w wojsku sa z takim nastawieniem do ludzi co Twoje ..... lepiej odrazu strzelić sobie w łeb niż w razie jakiegos ataku terrorystycznego czy wybuchu wojny słóżyć pod Twoją komenda. A potem sie dziwić,że nie umia się posługiwać bronią. Mięso armatnie będzie wtedy z Twojej rodziny ..........

Rozwiń
Gucio
Gucio (22 listopada 2015 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

zaj .. bista logika betonu :D to są ludzie niewyszkoleni, więc nie nadają się do szkolenia, bo..są niewyszkoleni :D

Oficer, ta....

taa, zabawę w  wojsko uważasz za szkolenie ?

Rozwiń
hahaha
hahaha (22 listopada 2015 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

TYLKO NA KULU TAKIE IDIOTYZMY - JAKO OFICER UWAŻAM, ŻE SĄ TO NABORY NA MIĘSO ARMATNIE - ŻOŁNIERZ ABY MIEĆ WARTOŚĆ MUSI BYĆ WYSZKOLONY - TO CO ONI ROBIĄ, TO JAKBY CZŁOWIEKA PO AMPUTACJI NOGI, SZKOLIĆ NA KOMANDOSA

zaj .. bista logika betonu :D to są ludzie niewyszkoleni, więc nie nadają się do szkolenia, bo..są niewyszkoleni :D

Oficer, ta....

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!