sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Lekarze pomagali ludziom za darmo. NFZ nie zapłaci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2011, 15:25

Co roku powtarza się ta sama historia. Fundusz zdrowia twierdzi, że nie ma dodatkowych pieniędzy <br />
 (
Co roku powtarza się ta sama historia. Fundusz zdrowia twierdzi, że nie ma dodatkowych pieniędzy
(

Fundusz zdrowia nie jest w stanie zapłacić lubelskim szpitalom i poradniom za tzw. nadwykonania w ubiegłym roku. Będziemy walczyć o zaległe pieniądze przed sądem – zapowiadają dyrektorzy części lubelskich placówek.

Sprawa dotyczy placówek medycznych w całym województwie, które w ubiegłym roku miały kontrakty z NFZ. Chodzi o koszty leczenia ponad sumy kontraktów, przyznawanych przez fundusz.

– Trudno odmówić opieki medycznej pacjentom, którzy trafiają do nas i proszą o pomoc – tłumaczy Jacek Solarz, dyrektor szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. – Dlatego nie używałbym słowa nadwykonania, a raczej świadczenia wykonane – podkreśla. I dodaje, że sytuacja lubelskich szpitali jest coraz gorsza.

– W tym roku wzrosły ceny VAT. Już teraz boleśnie odczuwamy podwyżki. Obawiamy się, że w dużo trudniejszym położeniu znajdziemy się pod koniec roku 2011 – twierdzi Solarz.

Andrzej Ciołko, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie uważa, że pod koniec roku problem spotęgują niskie kontrakty, przyznane przez fundusz w styczniu. – Nie mówmy o nadwykonaniach, ale o niedofinansowaniu szpitali. – Gdyby w województwie było wystarczająco dużo pieniędzy na leczenie, zniknąłby problem nadwykonań.

Niektóre placówki decydują się walczyć z funduszem o zapłatę zaległych kwot przed sądem.
– Do tej pory nie zakończyły się dwie sprawy, które skierowaliśmy do sądu przeciwko lubelskiemu oddziałowi NFZ – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka prasowa SPSK Nr 4 w Lublinie. Dotyczą niewypłaconych nadwykonań za rok 2008 i 2009. To blisko 20 mln zł.

O pieniądze sądownie walczy też Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ul. Chodźki. – Pod koniec marca dowiemy się, jaką kwotę zalega nam fundusz za leczenie w roku 2010 – informuje Agnieszka Osińska z DSK..
Lubelski NFZ podsumował już ubiegłoroczne nadwykonania szpitali w województwie. – To w sumie 152 mln zł. Najwięcej dotyczy lecznictwa szpitalnego, opiewają na 119 mln zł – potwierdza Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka NFZ w Lublinie.

Dodaje jednak, że fundusz nie może zapłacić tych pieniędzy z dwóch powodów: – Po pierwsze są to świadczenia wykonane ponad kontrakt, po drugie brakuje nam środków finansowych – kwituje Bartoszek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
babcia
stinta use
posłanka
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

babcia
babcia (2 marca 2011 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a wiecie jakie ryby lubią lekarze? sumy -grube sumy !!!
Rozwiń
stinta use
stinta use (2 marca 2011 o 17:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biedny ten pan "dochtor" który tak boleśnie odczuł wzrost podatku Vat.Niech sobie z tym bólem poradzi sam.Niech zażyje środek przeciwbólowy a najlepiej na przeczyszczenie.Czysty organizm i będą czyste i klarowne myśli o tych którzy są naprawdę w trudnej sytuacji.Szczyt zachłanności.
Rozwiń
posłanka
posłanka (2 marca 2011 o 16:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Azazel' timestamp='1299079437' post='445164']
Może posłanka miała rację. Może cudownym lekiem na poprawę stanu służby zdrowia w Polsce jest przymusowa EUTANAZJA osób powyżej określonego wieku...
[/quote]
Posłanka jest głupią cipą, która zamiast zostać call-girl omyłkowo wystarała się o inną pracę, też przynoszącą dochody.
Przez takie idiotki nikt nie powinien wpadać w depresję. Cały ten sejm i rząd to przecież jedna wielka prostytucja polityczna.
Rozwiń
kolka
kolka (2 marca 2011 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1299077741' post='445145']
NFZ nie jest instytucją charytatywną.
[/quote]
Dokładnie czytałeś dzięciole ? "Lekarze ( pomagali !!!!) ludziom NFZ im nie zapłacił" Pomagali !!!!!
Rozwiń
Azazel
Azazel (2 marca 2011 o 16:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może posłanka miała rację. Może cudownym lekiem na poprawę stanu służby zdrowia w Polsce jest przymusowa EUTANAZJA osób powyżej określonego wieku...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!