Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 marca 2011 r.
15:25
Edytuj ten wpis

Lekarze pomagali ludziom za darmo. NFZ nie zapłaci

0 9 A A
Co roku powtarza się ta sama historia. Fundusz zdrowia twierdzi, że nie ma dodatkowych pieniędzy <br />
 (
Co roku powtarza się ta sama historia. Fundusz zdrowia twierdzi, że nie ma dodatkowych pieniędzy
(

Fundusz zdrowia nie jest w stanie zapłacić lubelskim szpitalom i poradniom za tzw. nadwykonania w ubiegłym roku. Będziemy walczyć o zaległe pieniądze przed sądem – zapowiadają dyrektorzy części lubelskich placówek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa dotyczy placówek medycznych w całym województwie, które w ubiegłym roku miały kontrakty z NFZ. Chodzi o koszty leczenia ponad sumy kontraktów, przyznawanych przez fundusz.

– Trudno odmówić opieki medycznej pacjentom, którzy trafiają do nas i proszą o pomoc – tłumaczy Jacek Solarz, dyrektor szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. – Dlatego nie używałbym słowa nadwykonania, a raczej świadczenia wykonane – podkreśla. I dodaje, że sytuacja lubelskich szpitali jest coraz gorsza.

– W tym roku wzrosły ceny VAT. Już teraz boleśnie odczuwamy podwyżki. Obawiamy się, że w dużo trudniejszym położeniu znajdziemy się pod koniec roku 2011 – twierdzi Solarz.

Andrzej Ciołko, rzecznik prasowy szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie uważa, że pod koniec roku problem spotęgują niskie kontrakty, przyznane przez fundusz w styczniu. – Nie mówmy o nadwykonaniach, ale o niedofinansowaniu szpitali. – Gdyby w województwie było wystarczająco dużo pieniędzy na leczenie, zniknąłby problem nadwykonań.

Niektóre placówki decydują się walczyć z funduszem o zapłatę zaległych kwot przed sądem.
– Do tej pory nie zakończyły się dwie sprawy, które skierowaliśmy do sądu przeciwko lubelskiemu oddziałowi NFZ – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka prasowa SPSK Nr 4 w Lublinie. Dotyczą niewypłaconych nadwykonań za rok 2008 i 2009. To blisko 20 mln zł.

O pieniądze sądownie walczy też Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ul. Chodźki. – Pod koniec marca dowiemy się, jaką kwotę zalega nam fundusz za leczenie w roku 2010 – informuje Agnieszka Osińska z DSK..
Lubelski NFZ podsumował już ubiegłoroczne nadwykonania szpitali w województwie. – To w sumie 152 mln zł. Najwięcej dotyczy lecznictwa szpitalnego, opiewają na 119 mln zł – potwierdza Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka NFZ w Lublinie.

Dodaje jednak, że fundusz nie może zapłacić tych pieniędzy z dwóch powodów: – Po pierwsze są to świadczenia wykonane ponad kontrakt, po drugie brakuje nam środków finansowych – kwituje Bartoszek.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
babcia / 2 marca 2011 o 19:40
a wiecie jakie ryby lubią lekarze? sumy -grube sumy !!!
Avatar
stinta use / 2 marca 2011 o 17:58
Biedny ten pan "dochtor" który tak boleśnie odczuł wzrost podatku Vat.Niech sobie z tym bólem poradzi sam.Niech zażyje środek przeciwbólowy a najlepiej na przeczyszczenie.Czysty organizm i będą czyste i klarowne myśli o tych którzy są naprawdę w trudnej sytuacji.Szczyt zachłanności.
Avatar
posłanka / 2 marca 2011 o 16:29
[quote name='Azazel' timestamp='1299079437' post='445164']
Może posłanka miała rację. Może cudownym lekiem na poprawę stanu służby zdrowia w Polsce jest przymusowa EUTANAZJA osób powyżej określonego wieku...
[/quote]
Posłanka jest głupią cipą, która zamiast zostać call-girl omyłkowo wystarała się o inną pracę, też przynoszącą dochody.
Przez takie idiotki nikt nie powinien wpadać w depresję. Cały ten sejm i rząd to przecież jedna wielka prostytucja polityczna.
Avatar
kolka / 2 marca 2011 o 16:27
[quote name='Gość' timestamp='1299077741' post='445145']
NFZ nie jest instytucją charytatywną.
[/quote]
Dokładnie czytałeś dzięciole ? "Lekarze ( pomagali !!!!) ludziom NFZ im nie zapłacił" Pomagali !!!!!
Avatar
Azazel / 2 marca 2011 o 16:23
Może posłanka miała rację. Może cudownym lekiem na poprawę stanu służby zdrowia w Polsce jest przymusowa EUTANAZJA osób powyżej określonego wieku...
Avatar
mosquito / 2 marca 2011 o 16:17
A jak to jest z opłatami sądowymi od wnoszonych pozwów ?
Avatar
adela / 2 marca 2011 o 16:13
http://webyscan.com
Avatar
rodak / 2 marca 2011 o 16:07
Widocznie w Tusklandzie tak można...robotnik aby odzyskać wyplatę musi straszyć że skoczy z dźwigu, pan doktor musi olać umierającego pod szpitalem ...jeszcze tylko kolejarz niech nie zatrzyma pociągu przed czerwonym semaforem,kontroler lotu sprowadzi dwa samoloty na przeciwne strony pasa -i czego chcieć więcej w mojej "zielonej Polsce" na tle czerwonej Europy.
Avatar
Gość / 2 marca 2011 o 15:55
NFZ nie jest instytucją charytatywną.
Avatar
babcia / 2 marca 2011 o 19:40
a wiecie jakie ryby lubią lekarze? sumy -grube sumy !!!
Avatar
stinta use / 2 marca 2011 o 17:58
Biedny ten pan "dochtor" który tak boleśnie odczuł wzrost podatku Vat.Niech sobie z tym bólem poradzi sam.Niech zażyje środek przeciwbólowy a najlepiej na przeczyszczenie.Czysty organizm i będą czyste i klarowne myśli o tych którzy są naprawdę w trudnej sytuacji.Szczyt zachłanności.
Avatar
posłanka / 2 marca 2011 o 16:29
[quote name='Azazel' timestamp='1299079437' post='445164']
Może posłanka miała rację. Może cudownym lekiem na poprawę stanu służby zdrowia w Polsce jest przymusowa EUTANAZJA osób powyżej określonego wieku...
[/quote]
Posłanka jest głupią cipą, która zamiast zostać call-girl omyłkowo wystarała się o inną pracę, też przynoszącą dochody.
Przez takie idiotki nikt nie powinien wpadać w depresję. Cały ten sejm i rząd to przecież jedna wielka prostytucja polityczna.
Avatar
kolka / 2 marca 2011 o 16:27
[quote name='Gość' timestamp='1299077741' post='445145']
NFZ nie jest instytucją charytatywną.
[/quote]
Dokładnie czytałeś dzięciole ? "Lekarze ( pomagali !!!!) ludziom NFZ im nie zapłacił" Pomagali !!!!!
Avatar
Azazel / 2 marca 2011 o 16:23
Może posłanka miała rację. Może cudownym lekiem na poprawę stanu służby zdrowia w Polsce jest przymusowa EUTANAZJA osób powyżej określonego wieku...
Avatar
mosquito / 2 marca 2011 o 16:17
A jak to jest z opłatami sądowymi od wnoszonych pozwów ?
Avatar
adela / 2 marca 2011 o 16:13
http://webyscan.com
Avatar
rodak / 2 marca 2011 o 16:07
Widocznie w Tusklandzie tak można...robotnik aby odzyskać wyplatę musi straszyć że skoczy z dźwigu, pan doktor musi olać umierającego pod szpitalem ...jeszcze tylko kolejarz niech nie zatrzyma pociągu przed czerwonym semaforem,kontroler lotu sprowadzi dwa samoloty na przeciwne strony pasa -i czego chcieć więcej w mojej "zielonej Polsce" na tle czerwonej Europy.
Avatar
Gość / 2 marca 2011 o 15:55
NFZ nie jest instytucją charytatywną.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 8 9

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 18 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 25 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 57 9

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 26 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 45 12

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 42 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 382 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 12

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!