piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Lekarze rodzinni nie zamkną gabinetów 3 stycznia

Dodano: 27 grudnia 2010, 15:49

Lekarze rodzinni z Federacji Stowarzyszenie Zielonogórskie nie zamkną swoich gabinetów z dniem 3 stycznia. Ale nadal będą walczyć z prezesem NFZ o lepsze warunki pracy.

O przepychankach lekarzy rodzinnych z NFZ i resortem zdrowia pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Medycy walczyli o większe kontrakty na leczenie w 2011 roku oraz o lepsze warunki pracy i wyższe pensje.

– Jeśli Fundusz nie przeznaczy na podstawową opiekę medyczną większych kwot, z dniem 3 stycznia będziemy zmuszeni zamknąć nasze gabinety – mówiła wtedy dr Teresa Dobrzańska-Pilichowska, wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców.

Taki los mógł spotkać ponad trzydzieści z siedemdziesięciu lubelskich przychodni. Kilka dni temu lekarze PZ porozumieli się jednak wstępnie w sprawie kontraktów podczas negocjacji z premierem Donaldem Tuskiem.

Zapowiadają jednak, że będą walczyć dalej. - Domagamy się między innymi skrócenia naszego czasu pracy. Pracujemy po pięćdziesiąt godzin tygodniowo. To zbyt wiele. Może to negatywnie przełożyć się na jakości leczenia pacjentów – mówi dr Teresa Dobrzańska-Pilichowska.

- Zależy nam na tym, by szef Narodowego Funduszu Zdrowia uregulował przepisy dotyczące warunków pracy lekarza rodzinnego - mówi i dodaje: - Czekamy, aż Fundusz zacznie traktować nas jako równorzędnego partnera w negocjacjach.

– Póki co, przedstawiliśmy wstępny projekt zarządzenia prezesa NFZ do konsultacji społecznych. Na wszelkie uwagi czekamy do 28 grudnia. Po ich uwzględnieniu, Fundusz wyda zarządzenie – zapowiada Andrzej Tuszyński, rzecznik prasowy centralnego oddziału NFZ.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24