Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Lekarze z dziecięcego szpitala będą się zwalniać

0 3 A A

Lekarze z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie przymierzają się do masowego składania trzymiesięcznych wypowiedzeń z pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taką decyzję podjęło wczoraj na nieoficjalnym zebraniu ponad 70 tamtejszych medyków. - W poniedziałek sformalizujemy ten wniosek w postaci uchwały - przekazał nam dr Jacek Rudnik, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy w DSK. - Jesteśmy zdesperowani, nie ma postępów w rozmowach z dyrekcją szpitala.

Dotychczas takie wypowiedzenia złożyli lekarze z hematoonkologii DSK. Gdyby dołączyło do nich 200 pozostałych lekarzy, szpital trzeba by zamknąć w kwietniu.
Medycy domagają się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego. - Chcieliby 5700 zł brutto dla specjalisty z II stopniem specjalizacji, jednak wiemy, że na dziś takie żądania nie są możliwe do spełnienia. Realne wydają się 4 tysiące na początek - dodaje dr Rudnik. Dla dyrekcji to jednak nierealne. - Gotów jestem wygospodarować pieniądze na 3200 zł, ale kosztem pogłębiania się zapaści szpitala - powiedział na środowej konferencji prasowej Jerzy Szarecki, dyrektor DSK.

Porozumieniem skończyły się wczoraj negocjacje w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie. - Porozumienie jest na dwa miesiące - przekazał nam dr Stefan Panasiuk, szef związkowców. - Płace wzrosły z 2500 zł na 3500 zł.

Z dyrekcją dogadali się też związkowcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. - Podwyżki wynoszą około 1700 zł - powiedziała nam Anna Zmysłowska, zastępca dyr. ds. medycznych. - Płaca lekarza z II stopniem specjalizacji to teraz ok. 4 tys. zł. Porozumienie zawarliśmy na trzy miesiące. Potem kolejne rozmowy.

We wszystkich szpitalach lekarze walczą o podwyżki w zamian za zgodę na pracę ponad przepisowe 48 godzin w tygodniu.
(step)

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pacjent / 8 stycznia 2008 o 21:44
Na czele szpitala musza stac menadzerowie, a nie lekarze.Po co tam lekarz-dyrektor skoro on nie leczy tylko zarzadza.Tak samo w sadach.Poco prezesami sadow sa sedziowie.Tam tez musza byc menadzerowie.Identycznie w szkolach.Od tego trzeba zaczac.Dla menadzera to obojetne czy zarzadza fabryka olowkow,biurem podrozy,szpitalem,sadem czy szkola.Wszedzie sa takie same zasady funkcjonowania.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2008 o 11:25
Ja też widziałem strach i łzy w oczach chorych gdy ich chciano ewakuować.Coś nie tak z naszymi doktorami,oj cos nie tak!
Avatar
Małgorzata / 7 stycznia 2008 o 10:42
GRAĆ NA DZIECIACH CHORYCH NA BIAŁACZKĘ - DOWÓD MORALNEJ ZAPAŚCI LEKARZY. Ja też chcę zarabiać więcej o 2 tys. złotych, podejrzewam, że jak każdy w tym kraju! Też mało zarabiam, też wiele lat się uczyłam, ale moje studia nie kosztowały budżetu państwa tyle co studia medyczne, bo to jest olbrzymi koszt. To może STRAJKUJMY WSZYSCY?! TYLKO JAKO CZłOWIEK WYKSZTAłCONY WIEM, żE BRAK PIENIęDZY W KASIE PAńSTWA DLA WSZYSTKICH. DLACZEGO LEKARZE TEGO NIE ROZUMIEJą? I TAK WSZYSCY OGLąDAJą SIę TYLKO NA łAPóWKI. POWIEM WIęCEJ - JESTEM Z CHORą CóRKą śREDNIO 2-3 RAZY W TYGODNIU W DSK, ALBO W LUXMEDZIE I MOGę POWIEDZIEć Z DOśWIADCZENIA, że nie ma tam dobrych lekarzy, którzy nie oglądają na pieniądze
GRAĆ NA DZIECIACH CHORYCH NA BIAŁACZKĘ - DOWÓD MORALNEJ ZAPAŚCI LEKARZY. Ja też chcę zarabiać więcej o 2 tys. złotych, podejrzewam, że jak każdy w tym kraju! Też mało zarabiam, też wiele lat się uczyłam, ale moje studia nie kosztowały budżetu państwa tyle co studia medyczne, bo to jest olbrzymi koszt. To może STRAJKUJMY WSZYSCY?! TYLKO JAKO CZłOWIEK WYKSZTAłCONY WIEM, żE BRAK PIENIęDZY W KASIE PAńSTWA DLA WSZYSTKICH. DLACZEGO LEKARZE TEGO NIE ROZUMIEJą? I TAK WSZYSCY OGLąDAJą SIę TYLKO NA łAPóWKI. POWIEM WIęCEJ - JESTEM Z CHORą CóRKą... rozwiń
Avatar
pacjent / 8 stycznia 2008 o 21:44
Na czele szpitala musza stac menadzerowie, a nie lekarze.Po co tam lekarz-dyrektor skoro on nie leczy tylko zarzadza.Tak samo w sadach.Poco prezesami sadow sa sedziowie.Tam tez musza byc menadzerowie.Identycznie w szkolach.Od tego trzeba zaczac.Dla menadzera to obojetne czy zarzadza fabryka olowkow,biurem podrozy,szpitalem,sadem czy szkola.Wszedzie sa takie same zasady funkcjonowania.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2008 o 11:25
Ja też widziałem strach i łzy w oczach chorych gdy ich chciano ewakuować.Coś nie tak z naszymi doktorami,oj cos nie tak!
Avatar
Małgorzata / 7 stycznia 2008 o 10:42
GRAĆ NA DZIECIACH CHORYCH NA BIAŁACZKĘ - DOWÓD MORALNEJ ZAPAŚCI LEKARZY. Ja też chcę zarabiać więcej o 2 tys. złotych, podejrzewam, że jak każdy w tym kraju! Też mało zarabiam, też wiele lat się uczyłam, ale moje studia nie kosztowały budżetu państwa tyle co studia medyczne, bo to jest olbrzymi koszt. To może STRAJKUJMY WSZYSCY?! TYLKO JAKO CZłOWIEK WYKSZTAłCONY WIEM, żE BRAK PIENIęDZY W KASIE PAńSTWA DLA WSZYSTKICH. DLACZEGO LEKARZE TEGO NIE ROZUMIEJą? I TAK WSZYSCY OGLąDAJą SIę TYLKO NA łAPóWKI. POWIEM WIęCEJ - JESTEM Z CHORą CóRKą śREDNIO 2-3 RAZY W TYGODNIU W DSK, ALBO W LUXMEDZIE I MOGę POWIEDZIEć Z DOśWIADCZENIA, że nie ma tam dobrych lekarzy, którzy nie oglądają na pieniądze
GRAĆ NA DZIECIACH CHORYCH NA BIAŁACZKĘ - DOWÓD MORALNEJ ZAPAŚCI LEKARZY. Ja też chcę zarabiać więcej o 2 tys. złotych, podejrzewam, że jak każdy w tym kraju! Też mało zarabiam, też wiele lat się uczyłam, ale moje studia nie kosztowały budżetu państwa tyle co studia medyczne, bo to jest olbrzymi koszt. To może STRAJKUJMY WSZYSCY?! TYLKO JAKO CZłOWIEK WYKSZTAłCONY WIEM, żE BRAK PIENIęDZY W KASIE PAńSTWA DLA WSZYSTKICH. DLACZEGO LEKARZE TEGO NIE ROZUMIEJą? I TAK WSZYSCY OGLąDAJą SIę TYLKO NA łAPóWKI. POWIEM WIęCEJ - JESTEM Z CHORą CóRKą... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 1

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!