sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Lekarze z Lublina jadą protestować do Warszawy. Chcą więcej pieniędzy na opiekę zdrowotną

Dodano: 18 czerwca 2016, 08:01
Autor: kp

Dzisiaj w Warszawie będą protestować lekarze rezydenci. Z samego Lublina jedzie autokarami ok. 160 osób. Plus ci, którzy jadą do stolicy na własną rękę. Będą też grupy z Zamościa i Białej Podlaskiej – mówi Jakub Kosikowski, członek zarządu Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, koordynator w województwie lubelskim.

Manifestacja jest zwieńczeniem trwających od prawie roku działań na rzecz poprawy warunków pracy i kształcenia specjalizacyjnego młodych lekarzy.

– Działania w postaci rozmów z posłami czy wysyłania „recept na dobrą zmianę” do polityków nie przyniosły żadnych rezultatów. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok w walce o przyszłość polskiego systemu opieki zdrowotnej – mówi Jakub Bajer z zarządu Porozumienia Rezydentów OZZL.

– Postulujemy m.in. przestrzeganie prawa pracy w szpitalach i poradniach, zwiększenie profesjonalizmu szkoleń i uzyskanie rzeczywistego dostępu do procedur, których mamy się nauczyć oraz zmniejszenie biurokracji, która sprawia, że więcej czasu musimy spędzać przy wypełnianiu dokumentacji niż przy pacjencie.

Lekarze chcą także zwiększenia puli pieniędzy przeznaczanych przez państwo na opiekę zdrowotną z obecnych 4,5 proc. PKB do co najmniej 6 proc., a także zwiększenia pensji lekarzy rezydentów do dwóch średnich krajowych. Obecnie jest to ok. 70 proc. średniej krajowej.

– Musi to wystarczyć nie tylko na życie codziennie, ale także na pokrycie kosztów obowiązkowych kursów w ramach specjalizacji, drogich podręczników i ewentualnych dodatkowych kursów w celu podnoszenia naszych kwalifikacji – wylicza Bajer.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 14 przed Ministerstwem Zdrowia. Potem lekarze przejdą przed kancelarię premiera.

Czytaj więcej o: zdrowie lekarze
gamarama
Użytkownik niezarejestrowany
koperty biorą
(42) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gamarama
gamarama (19 czerwca 2016 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użeranie się z takimi pełnymi nienawiści debilami jak na tym forum, dzień po dniu i nieraz w nocy, warte jest minimum 5 średnich krajowych. Niedługo chyba po poradę lekarską to będziecie musieli do weterynarza chodzić, bo nikt nie będzie już wam chciał "służyć" pany i władcy wszechświata. Cena będzie znacznie wyższa
prawie doktorki - podobno jesteście inteligentni. Ktoś, kto pyta - dlaczego ma płacić więcej za pracę "przyszlego specjalisty", a dziś człowieka tuż po studiach - nie jest debilem. Nie ma w nim też nienawiści tylko ciekawość i chęć poznania. Odwieczny matyw postępu nauki. Waszej też.
Rozwiń
Gość
Gość (19 czerwca 2016 o 00:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To już jakaś paranoja,jeszcze im mało??????
Rozwiń
koperty biorą
koperty biorą (18 czerwca 2016 o 22:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
 Corocznie, tzw."uniwersytety medyczne" wypuszczają tysiące konowałów!! Tak, o leczeniu jak i najnowszych dokonaniach w dziedzinie medycyny, żadnego pojęcia nie mających!  Jedyne, co im dobrze wychodzi, to branie kopert! Codziennie w mediach są apele o zbiórkę pieniędzy na leczenie za granicą, nawet w Chinach, Indiach czy Saudi Arabia, pacjentów,  Których owe konowały leczyć nie potrafią!
Rozwiń
vileness
vileness (18 czerwca 2016 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Butelka. Zawiązane oczy. Siedmiu male. Każdego rozpoznała po penisie. Poźniej się ślinili. Antybiogram zbędny? Dwa dni i antybiotyki odstawione. Nawrót choroby bakteryjnej. Zmiana antybiotyków. Wielu innych zostaje zarażonych i niestety te antybiotyki nie są skuteczne. Wypoczynek, higiena, dieta, praca, relacje w pracy, ......................................................................
Rozwiń
sola
sola (18 czerwca 2016 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
chca 5,5 tys. netto, no to my też idżmy i domagajmy się co najmniej 4 tys. na rękę, a co to my jesteśmy girsi, do dzieła, ATAK NA WARSZAWĘ, NA SEJM, DO WALKI, DOSYĆ POMIATANIA NAMI PRACOWNIKAMI, rząd stać rozdawać po 500-6 tys. na rodzinę za darmo tylko za to, ze napieprzyli dzieci to niech będzie go w końcu stac na godne wynagrodzenia za prace.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (42)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!