Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 czerwca 2016 r.
8:01

Lekarze z Lublina jadą protestować do Warszawy. Chcą więcej pieniędzy na opiekę zdrowotną

Autor: Zdjęcie autora kp
1 42 A A

Dzisiaj w Warszawie będą protestować lekarze rezydenci. Z samego Lublina jedzie autokarami ok. 160 osób. Plus ci, którzy jadą do stolicy na własną rękę. Będą też grupy z Zamościa i Białej Podlaskiej – mówi Jakub Kosikowski, członek zarządu Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, koordynator w województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Manifestacja jest zwieńczeniem trwających od prawie roku działań na rzecz poprawy warunków pracy i kształcenia specjalizacyjnego młodych lekarzy.

– Działania w postaci rozmów z posłami czy wysyłania „recept na dobrą zmianę” do polityków nie przyniosły żadnych rezultatów. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok w walce o przyszłość polskiego systemu opieki zdrowotnej – mówi Jakub Bajer z zarządu Porozumienia Rezydentów OZZL.

– Postulujemy m.in. przestrzeganie prawa pracy w szpitalach i poradniach, zwiększenie profesjonalizmu szkoleń i uzyskanie rzeczywistego dostępu do procedur, których mamy się nauczyć oraz zmniejszenie biurokracji, która sprawia, że więcej czasu musimy spędzać przy wypełnianiu dokumentacji niż przy pacjencie.

Lekarze chcą także zwiększenia puli pieniędzy przeznaczanych przez państwo na opiekę zdrowotną z obecnych 4,5 proc. PKB do co najmniej 6 proc., a także zwiększenia pensji lekarzy rezydentów do dwóch średnich krajowych. Obecnie jest to ok. 70 proc. średniej krajowej.

– Musi to wystarczyć nie tylko na życie codziennie, ale także na pokrycie kosztów obowiązkowych kursów w ramach specjalizacji, drogich podręczników i ewentualnych dodatkowych kursów w celu podnoszenia naszych kwalifikacji – wylicza Bajer.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 14 przed Ministerstwem Zdrowia. Potem lekarze przejdą przed kancelarię premiera.

Czytaj więcej o:

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gamarama / 19 czerwca 2016 o 17:14
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użeranie się z takimi pełnymi nienawiści debilami jak na tym forum, dzień po dniu i nieraz w nocy, warte jest minimum 5 średnich krajowych. Niedługo chyba po poradę lekarską to będziecie musieli do weterynarza chodzić, bo nikt nie będzie już wam chciał "służyć" pany i władcy wszechświata. Cena będzie znacznie wyższa
prawie doktorki - podobno jesteście inteligentni. Ktoś, kto pyta - dlaczego ma płacić więcej za pracę "przyszlego specjalisty", a dziś człowieka tuż po studiach - nie jest debilem. Nie ma w nim też nienawiści tylko ciekawość i chęć poznania. Odwieczny matyw postępu nauki. Waszej też.
prawie doktorki - podobno jesteście inteligentni. Ktoś, kto pyta - dlaczego ma płacić więcej za pracę "przyszlego specjalisty", a dziś człowieka tuż po studiach - nie jest debilem. Nie ma w nim też nienawiści tylko ciekawość i chęć poznania. Odwieczny matyw postępu nauki. Waszej też. rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 00:29
To już jakaś paranoja,jeszcze im mało??????
Avatar
koperty biorą / 18 czerwca 2016 o 22:54
 Corocznie, tzw."uniwersytety medyczne" wypuszczają tysiące konowałów!! Tak, o leczeniu jak i najnowszych dokonaniach w dziedzinie medycyny, żadnego pojęcia nie mających!  Jedyne, co im dobrze wychodzi, to branie kopert! Codziennie w mediach są apele o zbiórkę pieniędzy na leczenie za granicą, nawet w Chinach, Indiach czy Saudi Arabia, pacjentów,  Których owe konowały leczyć nie potrafią!
Avatar
vileness / 18 czerwca 2016 o 22:45
Butelka. Zawiązane oczy. Siedmiu male. Każdego rozpoznała po penisie. Poźniej się ślinili. Antybiogram zbędny? Dwa dni i antybiotyki odstawione. Nawrót choroby bakteryjnej. Zmiana antybiotyków. Wielu innych zostaje zarażonych i niestety te antybiotyki nie są skuteczne. Wypoczynek, higiena, dieta, praca, relacje w pracy, ......................................................................
Avatar
sola / 18 czerwca 2016 o 20:09
chca 5,5 tys. netto, no to my też idżmy i domagajmy się co najmniej 4 tys. na rękę, a co to my jesteśmy girsi, do dzieła, ATAK NA WARSZAWĘ, NA SEJM, DO WALKI, DOSYĆ POMIATANIA NAMI PRACOWNIKAMI, rząd stać rozdawać po 500-6 tys. na rodzinę za darmo tylko za to, ze napieprzyli dzieci to niech będzie go w końcu stac na godne wynagrodzenia za prace.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2016 o 18:55
Użeranie się z takimi pełnymi nienawiści debilami jak na tym forum, dzień po dniu i nieraz w nocy, warte jest minimum 5 średnich krajowych. Niedługo chyba po poradę lekarską to będziecie musieli do weterynarza chodzić, bo nikt nie będzie już wam chciał "służyć" pany i władcy wszechświata. Cena będzie znacznie wyższa
Avatar
gamarama / 18 czerwca 2016 o 18:41
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ale prosze internetowych ekspertow o nie wypowiadanie sie w sprawie o której nie mają pojęcia, jeśli nawet nie umiecie zrozumieć do czego sa niezbędne srodki na rezydenturze oprocz piwa pod sklepem to szkoda zasmiecac to forum, do łopaty się lepiej brać swietoszki
Tak, na marginesie -prostak to prostak - nawet ten z kwitami uniwersyteckimi i z ego, które może rozwalić niejeden budynek. Skojarzenia o świecie niemedycznym masz strasznie płaskie, za płaskie jak na przyszłego doktorka. 
Tak, na marginesie -prostak to prostak - nawet ten z kwitami uniwersyteckimi i z ego, które może rozwalić niejeden budynek. Skojarzenia o świecie niemedycznym masz strasznie płaskie, za płaskie jak na przyszłego doktorka.  rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2016 o 18:00
Aha, to się teraz nazywa "metoda na opiekę zdrowotną".
Avatar
nekton / 18 czerwca 2016 o 17:36
prowokatorów stąd wy***am do piekła. mają to kanalie i zwyrodnialcy jak w banku.
Avatar
kabistan / 18 czerwca 2016 o 17:34
"pierdaczenie. będziesz studiował za swoje będziesz mógł żądać. studiujesz za państwowe, buzia w kubeł i do roboty konowale." ty w mordę ***a prostytutko, ***, bura suko kapusiowa, lampucero z rynsztoku, szmato, barachle, przebrzydła ściero, plugawy zwyrodnialcze. abyś nigdy już więcej w piździe miłości nie zazanała. niech cię za***a drentfusko psy ***ą!
Avatar
gamarama / 19 czerwca 2016 o 17:14
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Użeranie się z takimi pełnymi nienawiści debilami jak na tym forum, dzień po dniu i nieraz w nocy, warte jest minimum 5 średnich krajowych. Niedługo chyba po poradę lekarską to będziecie musieli do weterynarza chodzić, bo nikt nie będzie już wam chciał "służyć" pany i władcy wszechświata. Cena będzie znacznie wyższa
prawie doktorki - podobno jesteście inteligentni. Ktoś, kto pyta - dlaczego ma płacić więcej za pracę "przyszlego specjalisty", a dziś człowieka tuż po studiach - nie jest debilem. Nie ma w nim też nienawiści tylko ciekawość i chęć poznania. Odwieczny matyw postępu nauki. Waszej też.
prawie doktorki - podobno jesteście inteligentni. Ktoś, kto pyta - dlaczego ma płacić więcej za pracę "przyszlego specjalisty", a dziś człowieka tuż po studiach - nie jest debilem. Nie ma w nim też nienawiści tylko ciekawość i chęć poznania. Odwieczny matyw postępu nauki. Waszej też. rozwiń
Avatar
Gość / 19 czerwca 2016 o 00:29
To już jakaś paranoja,jeszcze im mało??????
Avatar
koperty biorą / 18 czerwca 2016 o 22:54
 Corocznie, tzw."uniwersytety medyczne" wypuszczają tysiące konowałów!! Tak, o leczeniu jak i najnowszych dokonaniach w dziedzinie medycyny, żadnego pojęcia nie mających!  Jedyne, co im dobrze wychodzi, to branie kopert! Codziennie w mediach są apele o zbiórkę pieniędzy na leczenie za granicą, nawet w Chinach, Indiach czy Saudi Arabia, pacjentów,  Których owe konowały leczyć nie potrafią!
Avatar
vileness / 18 czerwca 2016 o 22:45
Butelka. Zawiązane oczy. Siedmiu male. Każdego rozpoznała po penisie. Poźniej się ślinili. Antybiogram zbędny? Dwa dni i antybiotyki odstawione. Nawrót choroby bakteryjnej. Zmiana antybiotyków. Wielu innych zostaje zarażonych i niestety te antybiotyki nie są skuteczne. Wypoczynek, higiena, dieta, praca, relacje w pracy, ......................................................................
Avatar
sola / 18 czerwca 2016 o 20:09
chca 5,5 tys. netto, no to my też idżmy i domagajmy się co najmniej 4 tys. na rękę, a co to my jesteśmy girsi, do dzieła, ATAK NA WARSZAWĘ, NA SEJM, DO WALKI, DOSYĆ POMIATANIA NAMI PRACOWNIKAMI, rząd stać rozdawać po 500-6 tys. na rodzinę za darmo tylko za to, ze napieprzyli dzieci to niech będzie go w końcu stac na godne wynagrodzenia za prace.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2016 o 18:55
Użeranie się z takimi pełnymi nienawiści debilami jak na tym forum, dzień po dniu i nieraz w nocy, warte jest minimum 5 średnich krajowych. Niedługo chyba po poradę lekarską to będziecie musieli do weterynarza chodzić, bo nikt nie będzie już wam chciał "służyć" pany i władcy wszechświata. Cena będzie znacznie wyższa
Avatar
gamarama / 18 czerwca 2016 o 18:41
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
ale prosze internetowych ekspertow o nie wypowiadanie sie w sprawie o której nie mają pojęcia, jeśli nawet nie umiecie zrozumieć do czego sa niezbędne srodki na rezydenturze oprocz piwa pod sklepem to szkoda zasmiecac to forum, do łopaty się lepiej brać swietoszki
Tak, na marginesie -prostak to prostak - nawet ten z kwitami uniwersyteckimi i z ego, które może rozwalić niejeden budynek. Skojarzenia o świecie niemedycznym masz strasznie płaskie, za płaskie jak na przyszłego doktorka. 
Tak, na marginesie -prostak to prostak - nawet ten z kwitami uniwersyteckimi i z ego, które może rozwalić niejeden budynek. Skojarzenia o świecie niemedycznym masz strasznie płaskie, za płaskie jak na przyszłego doktorka.  rozwiń
Avatar
Gość / 18 czerwca 2016 o 18:00
Aha, to się teraz nazywa "metoda na opiekę zdrowotną".
Avatar
nekton / 18 czerwca 2016 o 17:36
prowokatorów stąd wy***am do piekła. mają to kanalie i zwyrodnialcy jak w banku.
Avatar
kabistan / 18 czerwca 2016 o 17:34
"pierdaczenie. będziesz studiował za swoje będziesz mógł żądać. studiujesz za państwowe, buzia w kubeł i do roboty konowale." ty w mordę ***a prostytutko, ***, bura suko kapusiowa, lampucero z rynsztoku, szmato, barachle, przebrzydła ściero, plugawy zwyrodnialcze. abyś nigdy już więcej w piździe miłości nie zazanała. niech cię za***a drentfusko psy ***ą!