sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lekcja z posłem przez Internet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2007, 17:56

Nauczycielem był Janusz Onyszkiewicz, wice-przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Tyle że nie spotkał się z uczniami w klasie, tylko pojawił się na ekranie komputera.

Nietypowa wideo-lekcja odbyła się wczoraj w Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja.

- A jak powinniśmy się przywitać: dzień dobry panie pośle czy panie przewodniczący? I mam powiedzieć jak się nazywam, czy raczej nie muszę się przedstawiać? - dopytywali uczniowie przed rozpoczęciem lekcji.
Nic dziwnego. Dla nich to była pierwsza taka nietypowa lekcja. - Nasza szkoła jako jedna z trzech w Polsce została wytypowana do wideokonferencji po europejsku - mówi Marek Krukowski, dyrektor Gimnazjum nr 18 w Lublinie.
Przygotowania do lekcji rozpoczęły się kilka tygodni temu. Uczniowie ze szkolnego koła europejskiego wraz z nauczycielami ułożyli pytania, które zamierzali zadać przewodniczącemu parlamentu. Na wczorajsze zajęcia przyszli elegancko ubrani: uczniowie w garniturach, uczennice w białych bluzkach i czarnych spódnicach.
Wideokonferencja rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Uczniowie po kolei zadawali swoje pytania. - Jakie według pana są najważniejsze kierunki rozwoju integracji europejskiej? Czy Lubelszczyzna wykorzystuje w pełni swoje szanse w Unii Europejskiej? - dociekali.
Jednak najbardziej zainteresowała ich odpowiedź na pytanie dotyczące kierunków kształcenia, które powinna wybrać lubelska młodzież. - Wy w Lublinie, powinniście uczyć się języka ukraińskiego albo przynajmniej rosyjskiego - radził Janusz Onyszkiewicz. - Znajomość tych języków jest bardzo przydatna w strukturach Unii Europejskiej.
- Myślę, że zdecyduję się na rosyjski. Właśnie wybieram szkołę średnią i języki, których będę się tam uczyć - stwierdziła po lekcji Paula Żurakowska, uczennica III e.
- W sumie było ciekawie, choć uważam, że wiceprzewodniczący wypowiadał się dość ogólnie - komentuje Damian Stachurzecki z klasy III a. - Ale u polityków, to chyba normalne...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!