wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Letni Program Stażowy 2013: Zawodu nauczą się za granicą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 maja 2013, 21:11

Uczestnicy programu stażowego firmy Pol-Inowex z 2012 roku. Od lewej: Mateusz Guszczyk, Wojciech Win
Uczestnicy programu stażowego firmy Pol-Inowex z 2012 roku. Od lewej: Mateusz Guszczyk, Wojciech Win

Lubelska spółka Pol-Inowex rozpoczyna rekrutację do Letniego Programu Stażowego 2013. Na studentów i uczniów czekają płatne praktyki za granicą.

– Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do studentów kierunków technicznych, którzy chcieliby zdobyć praktyczną wiedzę i doświadczenie. Szukamy ludzi ambitnych, odpowiedzialnych oraz komunikatywnych. Najlepsi stażyści mają szansę na znalezienie stałego zatrudnienia w naszej firmie – zapowiada Agnieszka Jakubczyk-Latała, kierownik ds. zasobów ludzkich Pol-Inowex SA.

Pol-Inowex oferuje studentom 4-tygodniowy płatny staż na jednym z zagranicznych kontraktów realizowanych przez firmę. Spółka zapewnia wynagrodzenie, transport, zakwaterowanie i ubezpieczenie. Stażyści będą mieli także możliwość uczestnictwa w szkoleniach zawodowych.

– Rok temu do programu stażowego zgłosiło się 70 studentów. Pięciu z nich wyjechało do Niemiec, Szwecji i Portugalii. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się wysłać więcej osób – dodaje Jakubczyk-Latała.

– Pomagałem kierować ludźmi podczas demontażu sortowni śmieci w Niemczech. Pracowałem w biurze, ale i fizycznie – wspominał Wojciech Winiarski z Politechniki Lubelskiej.

W tym roku Pol-Inowex po raz pierwszy planuje też wysłać na praktyki uczniów szkół średnich. Firma kilka miesięcy temu nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie. Jej efektem jest stworzenie Programu Letnich Praktyk dla uczniów tej szkoły. W sezonie wakacyjnym kilka 3-osobowych grup uczniów pod opieką nauczycieli wyjedzie na 2-tygodniowe praktyki.

Pol-Inowex zajmuje się demontażem i montażem urządzeń przemysłowych, przenoszeniem linii technologicznych, zakładów. Działa głównie na rynkach zagranicznych.

Zgłoś się na staż
CV wraz z listem motywacyjnym należy przesłać do 10 czerwca poprzez aplikację na stronie www.polinowex.pl w zakładce KARIERA/STAŻ 2013. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Decyzję o przyjęciu na staż otrzymają do 1 lipca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
olo
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

olo
olo (16 maja 2013 o 06:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Stażyści będą mieli także możliwość uczestnictwa w szkoleniach zawodowych. --- sritu titu, a ja myślałem, że głównie o to chodzi. A tu czytamy, że będą mieli też.... znaczy się głównym zajęciem będzie praca za półdarmo. O to chyba komus chodzi. Nikt nie chce czegoś tam zrobić rto szukają frajerów na uczelniach z ładnym hasłem "praktyki" za granicą. Rwnie dobrze można rozbierać kibel w koziej wólce. Czym się różni to zajęcie w Polsce od zajęcie tego za granicą. Rozbiórka śmieciarni na ten przykład to rozbiórka. Czy tu czy tam... a co to za praktyka....? Raczej tana siła robocza....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!