Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 września 2015 r.
12:08

Letnia Scena Eski: Tyle samo za koncert na Arenie Lublin i na trawniku przy niej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A
Tak było podczas pikniku na otwarciu Areny Lublin
Tak było podczas pikniku na otwarciu Areny Lublin

Nie zmieni się kwota, którą MOSiR zapłaci za organizację koncertu Letnia Scena Eski. Mimo że impreza, która miała zgromadzić 15 tys. widzów, nie odbędzie się w końcu na stadionie, ale na trawniku obok.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Koncert odbędzie się 18 września na terenach zielonych obok Areny Lublin. Wystąpią Patrycja Markowska, Red Lips oraz Wet Fingers. Ale impreza miała wyglądać inaczej.

Pod koniec maja zarządca stadionu, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił, że warszawskiej spółce Promotor United Entertainment zleca organizację dużego koncertu. W ogłoszeniu można było wyczytać, że „szerokie spektrum gwiazd pozwala założyć obecność 15 tys. osób na stadionie”. W roli wspomnianych gwiazd mieli wystąpić Margaret, Mrozu i Wet Fingers. A zlecenie udzielone przez MOSiR spółce z Warszawy opiewało na 215 tys. złotych brutto.

Artyści nie skusili tłumów, nie pomogła nawet niska cena biletów, wynosząca zaledwie 10 złotych. Na kilka dni przed terminem wydarzenia sprzedanych było mniej niż 200 biletów. Aby uniknąć kompromitacji koncert został przełożony na wrzesień.

– Przygotowaliśmy porozumienie z wykonawcą, które pozwoliło rozwiązać poprzednią umowę – informuje Karol Adamaszek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zaplanowany na 18 września koncert ma się odbyć już na podstawie nowej umowy.

Ogłoszenie o nowym zleceniu nie było do wczoraj opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych. – Zostanie opublikowane zgodnie z terminami ustawowymi. Zapewniam, że terminy nie zostały przekroczone – podkreśla Adamaszek. Dopiero wczoraj ma stronie wydarzenia na portalu Facebook zaczęły się pojawiać odpowiedzi na pytania internautów próbujących dowiedzieć się, kto wystąpi i ile będzie kosztować wstęp.

Tym razem koncert nie będzie już biletowany, wstęp na wydarzenie będzie wolny dla wszystkich chętnych. A widzowie nie będą słuchać koncertu na nowym miejskim stadionie, ale na trawniku między Areną Lublin a Bystrzycą, to spółka Promotor United Entertainment dostanie za imprezę tyle samo pieniędzy, co za koncert na stadionie z 15-tysięczną widownią. – Wynagrodzenie przekazywane przez MOSiR organizatorowi imprezy Letnia Scena Eski nie zmienia się. Nie było powodu do takiej zmiany – stwierdza Adamaszek.

Zagadką pozostaje za to zapowiedziany na październik koncert rockowy. Ostatnio spółka stwierdziła, że formuła imprezy może się zmienić. Ale nowych komunikatów w tej sprawie nie ma.

Katie i Mela już jutro

W czwartek na Arenie Lublin ma się odbyć główny koncert tegorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. Gwiazdami będą Katie Melua i występująca przed nią Mela Koteluk. Wstęp jest biletowany. Najtańszy bilet kosztuje 35 zł

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 07:21
A może piknik miłośników PO, Twojego Ruchu i miłośników tęczy itd. Może wystarczy na koncert. HE he
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 23:28
A moze zorganizować piknik miłośników PiS na stadionie. Po ostatnich wyborach widac ile jest w naszym regionie sympatyków tej partyji. Pewnie byłby rekord frekwencji he he.
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 23:10
aaaaaaa hahahahaahhaha !!!!!! to chyba tylko w Lublinie!!!!! pod nowiutkim obiektem koncert na nieuzytkach!!!! to tego rockowego -tajemniczego na pewno nie wpuszcza na ten poswiecony stadion!!! po co bylo wydawac tyle kasy na budowe skoro swietne koncerty do tej pory odbywaly sie na roznych ''terenach zielonych''.
Avatar
PARAFJANIN / 2 września 2015 o 18:25

BOSZABORĘ DAWAĆ !!!

Avatar
leming alfa / 2 września 2015 o 18:14

Zuk,  za swoje szkodnictwo przeproś, a potem podaj się do dymisji! Zlikwidowałeś cukrownię, wstydź się. Twoi wyborcy to ITIoci!

Avatar
Gość / 2 września 2015 o 17:02

W "Wyborczej" napisali, że na koncert Kate Melua sprzedano już około 10 tysięcy biletów.

Nie wiem czy to prawda. 

Być może część biletów rozdano za friko.

Jaka będzie prawdziwa frekwencja na stadionie to okaże za 2 dni (w czwartek).

.........................................................................................

A co do tego koncertu ESKI to już w ogóle nie rozumiem polityki MOSiR-u.

Skoro organizacja na stadionie i przed stadionem kosztuje tyle samo ... to dlaczego imprezę organizuje się pod stadionem ?

Gdyby była na stadionie to frekwencja zaliczyła by się do wymaganej liczby iluś tam tysięcy, żeby nie trzeba było zwracać dotacji na budowę stadionu ?

A tak co ? 

Koncert na trawniku. Dotacja w plecy. D..pa zbita.

W "Wyborczej" napisali, że na koncert Kate Melua sprzedano już około 10 tysięcy biletów.

Nie wiem czy to prawda. 

Być może część biletów rozdano za friko.

Jaka będzie prawdziwa frekwencja na stadionie to okaże za 2 dni (w czwartek).

.........................................................................................

... rozwiń
Avatar
jest lipa / 2 września 2015 o 14:23

Masza racje, poza tym Katie to taka raczej " one hit wonder". Nie jestwokalistką stricte komercyjną i mianstremową  Sadze ze koncert w teatrze muzycznym w hali na ok tysiac osób byłby  w sam raz.Ewentulanie koncert na globusie. To nie ejst muzyka na stadion. czuje ze bedzie wstyd. nawet 1/3 stadionu nie bedzie wypełniona nawet gdyby koncert był darmowy.

Avatar
Gość / 2 września 2015 o 14:01
W tamtym roku byłem w Warszawie w Sali kongresowej ma koncercie Katie Melua. Kłopot polega ma tym, że tam jest około 3tys. miejsc, a sporo z nich było wolnych. Już widzę te pełne trybuny na Arenie. Pewnie ochraniarze będą przeganiać widzów pod scenę tak jak na Biohazard.
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 13:57
śliczny stadion , kłopoty frekwencyjne mogą załatwić uchodźcy , którym palą domy w Niemczech
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 13:56
cukrownię zlikwidował minister Jasiński z PiS!!!
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 07:21
A może piknik miłośników PO, Twojego Ruchu i miłośników tęczy itd. Może wystarczy na koncert. HE he
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 23:28
A moze zorganizować piknik miłośników PiS na stadionie. Po ostatnich wyborach widac ile jest w naszym regionie sympatyków tej partyji. Pewnie byłby rekord frekwencji he he.
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 23:10
aaaaaaa hahahahaahhaha !!!!!! to chyba tylko w Lublinie!!!!! pod nowiutkim obiektem koncert na nieuzytkach!!!! to tego rockowego -tajemniczego na pewno nie wpuszcza na ten poswiecony stadion!!! po co bylo wydawac tyle kasy na budowe skoro swietne koncerty do tej pory odbywaly sie na roznych ''terenach zielonych''.
Avatar
PARAFJANIN / 2 września 2015 o 18:25

BOSZABORĘ DAWAĆ !!!

Avatar
leming alfa / 2 września 2015 o 18:14

Zuk,  za swoje szkodnictwo przeproś, a potem podaj się do dymisji! Zlikwidowałeś cukrownię, wstydź się. Twoi wyborcy to ITIoci!

Avatar
Gość / 2 września 2015 o 17:02

W "Wyborczej" napisali, że na koncert Kate Melua sprzedano już około 10 tysięcy biletów.

Nie wiem czy to prawda. 

Być może część biletów rozdano za friko.

Jaka będzie prawdziwa frekwencja na stadionie to okaże za 2 dni (w czwartek).

.........................................................................................

A co do tego koncertu ESKI to już w ogóle nie rozumiem polityki MOSiR-u.

Skoro organizacja na stadionie i przed stadionem kosztuje tyle samo ... to dlaczego imprezę organizuje się pod stadionem ?

Gdyby była na stadionie to frekwencja zaliczyła by się do wymaganej liczby iluś tam tysięcy, żeby nie trzeba było zwracać dotacji na budowę stadionu ?

A tak co ? 

Koncert na trawniku. Dotacja w plecy. D..pa zbita.

W "Wyborczej" napisali, że na koncert Kate Melua sprzedano już około 10 tysięcy biletów.

Nie wiem czy to prawda. 

Być może część biletów rozdano za friko.

Jaka będzie prawdziwa frekwencja na stadionie to okaże za 2 dni (w czwartek).

.........................................................................................

... rozwiń
Avatar
jest lipa / 2 września 2015 o 14:23

Masza racje, poza tym Katie to taka raczej " one hit wonder". Nie jestwokalistką stricte komercyjną i mianstremową  Sadze ze koncert w teatrze muzycznym w hali na ok tysiac osób byłby  w sam raz.Ewentulanie koncert na globusie. To nie ejst muzyka na stadion. czuje ze bedzie wstyd. nawet 1/3 stadionu nie bedzie wypełniona nawet gdyby koncert był darmowy.

Avatar
Gość / 2 września 2015 o 14:01
W tamtym roku byłem w Warszawie w Sali kongresowej ma koncercie Katie Melua. Kłopot polega ma tym, że tam jest około 3tys. miejsc, a sporo z nich było wolnych. Już widzę te pełne trybuny na Arenie. Pewnie ochraniarze będą przeganiać widzów pod scenę tak jak na Biohazard.
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 13:57
śliczny stadion , kłopoty frekwencyjne mogą załatwić uchodźcy , którym palą domy w Niemczech
Avatar
Gość / 2 września 2015 o 13:56
cukrownię zlikwidował minister Jasiński z PiS!!!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 0 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 7 8

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 24 3

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 5 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 45 12

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 16 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

Summer Sauna Night w Aqua Lublin
23 czerwca 2018, 21:00

Summer Sauna Night w Aqua Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Saunarium Aqua Lublin (al. Zygmuntowskie 4) zaprasza na Saunową Noc, która odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników
galeria

Święto Roweru w Lubartowie. Organizatorzy spodziewają się 15 tys. uczestników 0 5