czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Letnie festiwale w Lublinie szukają wolontariuszy

Dodano: 1 czerwca 2017, 20:23
Autor: Dominik Smaga

Jarmark Jagielloński
Jarmark Jagielloński (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Żeby poznać najbardziej sekretne zakamarki letnich festiwali wystarczy mieć zapał i trochę czasu, który można poświęcić na pracę wolontariusza. Właśnie odbywa się nabór chętnych.

Mało kto może być tak blisko gwiazd, jak festiwalowi wolontariusze.

– Są nam potrzebni do obsługi odbiorców i artystów – mówi Katarzyna Pudło z Warsztatów Kultury organizujących Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński. – Przy każdym festiwalu potrzeba nam pomocy od 60 do 100 osób. Są naszymi oczami, bo nie możemy być w każdym miejscu i w każdym czasie.

Wolontariusze będą pracować przy obsłudze garderób artystów. Będą „obstawiać” punkty informacyjne, w których wydawane będą broszury z programem wydarzeń. Muszą znać nie tylko program, ale też historię miasta, a także posiadać praktyczną wiedzę o hotelach, czy gastronomii, a nawet toaletach. – Tak żeby najlepiej opowiedzieć gościom o tym jak spędzić czas – wyjaśnia Pudło. – W podobny sposób trzeba zapewnić komfort naszym artystom, wystawcom i twórcom.

• Zainteresowani pomocą przy Innych Brzmieniach mogą się zgłaszać do 19 czerwca.

• Chętni do nieodpłatnej pracy podczas Carnavalu Sztukmistrzów mają czas na decyzję do 2 lipca. 

• Natomiast do 26 lipca przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów na wolontariuszy Jarmarku Jagiellońskiego.

Niezależnie od tego, gdzie ktoś chce się przydać, musi wypełnić ankietę dostępną na internetowej stronie Warsztatów Kultury. Uwaga! Do każdego festiwalu sporządzona jest osobna ankieta. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców.

Wszyscy zainteresowani przejdą szkolenie zaczynające się mniej więcej dwa tygodnie przed festiwalem. – Wszystkie spotkania będą się odbywać po godzinie 17, więc osoby pracujące będą mogły się pojawić na spotkaniu – mówi koordynatorka wolontariuszy.

Jeśli jednak ktoś nie będzie mógł przyjść osobiście, może kontaktować się z Warsztatami Kultury w inny sposób. – Przez telefon, Skype, albo Facebooka. Też jest taka możliwość.

• Tegoroczna edycja Innych Brzmień będzie się odbywać od 5 do 9 lipca • Carnaval Sztukmistrzów od 27 do 30 lipca • zaś Jarmark Jagielloński od 12 do 15 sierpnia.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Poza tym, w Polsce mamy przynajmniej 3 typy MIAST: a) Miasto Networkingowane "Pomagamy sobie, mamy strategię, rozumiemy się i wiemy gdzie dążymy", b) Miasto w Mieście "Nasz grupa się zna bo tworzymy ramy kultury, ale większość milczy lub nic nie wie" c) Miasto konsumpcji "Mieszkam, pracuję, ale nie obchodzi mnie partcypacja". Z dumą twierdzę, że Lublin jest bardzo inkluzywny, mieszkańcy kochają swoje miasto i uczestniczą w tworezniu jego życia kulturalnego. Jesteśmy "A". Miasto-Sieć.
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie za friko. Jako wolontariusz mogę poznać osobiście artystów. Porozmawiać z nimi. Zaprzyjaźnić się, a nawet wykonać Knowledge Transfer. To jest bogatsza w kulturę i bardziej zacna relacja, niż np. relacja typu artysta-widz. Pamiętajmy, że wśród osób ZAANGAŻOWANYCH istnieje zjawisko NETWORKINGU. I taki wolontariat pomaga włąśnie w łączeniu się i komunikacji. Z całym szacunkiem.
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2017 o 21:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z całym szacunkiem, ale nie tędy droga. Rozumiem wolontariat w hospicjum czy Caritas, ale nie wysługiwanie się miastu za friko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!