Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
10:19
Edytuj ten wpis

LFOZ nie oddała miastu dworca busów przy ul. Ruskiej

Autor: Zdjęcie autora drs
0 7 A A
Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem urzędu miasta (Maciej Kaczanowski/archiw
Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem urzędu miasta (Maciej Kaczanowski/archiw

O godz. 10 przedstawiciele Urzędu Miasta przyszli na plac żeby protokolarnie przejąć go od fundacji. Ta jedynie przekazała Ratuszowi pismo, że nieruchomości nie wyda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Skierujemy do sądu wniosek o eksmisję. Wystąpimy też o zwrot korzyści pobieranych przez fundację z tej nieruchomości zapowiada - Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w urzędzie miasta.

Na razie nie wiadomo, gdzie będą stawać busy. Spółka MKK, której miasto powierzyło administrowanie terenami przy ul. Ruskiej kończy utwardzanie placu pod nowy tymczasowy dworzec. Plac znajduje się przy ul. Cerkiewnej między terenem Transpedu a placem manewrowym PKS.

- Teren będzie gotowy na jutro i jeśli prezydent zdecyduje, że mam wpuszczać tam busy, to będę je wpuszczał - deklaruje Janusz Wilk prezes MKK

Do dziś umowy z MKK podpisało około 60. z blisko 80. przewoźników, których pojazdy korzystają z dworca przy ul. Ruskiej.

Przypomnijmy LFOZ przez lata dzierżawiła od miasta tereny przy ul. Ruskiej, w tym targowisko, halę targową i dworzec. Umowa dzierżawy wygasła z końcem października. Miasto postanowiło jej nie przedłużać, a teren powierzyć spółce MKK należącej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Fundacja na zwrot terenów miastu miała czas do końca listopada. Od razu oddała wszystkie nieruchomości poza dworcem. Tego placu nie chce oddać, dopóki miasto nie zwróci jej 360 tys. zł, które jak twierdzi zainwestowała w ten teren.

Miasto odpowiada, że nie ma podstaw do zwrotu jakichkolwiek pieniędzy i tłumaczy, że fundacja może wystąpić do sądu o zwrot tej kwoty, jeżeli czuje się pokrzywdzona. Natomiast nie ma prawa do przetrzymywania gruntu, który nie jest jej własnością.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erti / 30 listopada 2012 o 17:40
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1354273376' post='702339']
kolejnyskandal za rządów Żuka! wstyd!
[/quote] A podaj inne tak wielkie dla ciebie skandale. Bo z tego co wiem to problemem tutaj są pijawki z LFOZ, które próbują ratować swoją tonącą tratwę.
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 30 listopada 2012 o 12:02
kolejnyskandal za rządów Żuka! wstyd!
Avatar
bolesław / 30 listopada 2012 o 11:35
Gdybym ja nie chciał opuścić jakiegoś placu lub lokalu który jest wlasnością miasta zaraz by mnie Policja doprowadziła do porzadku i obciążyła kosztami calej akcji.
Avatar
Gość / 30 listopada 2012 o 11:14
Co za bzdura. Jakim prawem prezydent decyduje o miejscu odjazdów busów???
Miejsce określa pozwolenie wydane przez Urząd Marszałkowski. Niedouczone urzedasy...
Avatar
wincenty / 30 listopada 2012 o 11:09
Wojna o kawałek klepiska z byle jak położonymi płytkami chodnikowymi kto widział ten wie że wygląda ten teren jak slamsy.
Avatar
darek / 30 listopada 2012 o 11:05
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
[/quote]

[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
[/quote]

Pewnie chodzi o to, że należy spisać protokół zdawczo-odbiorczy czy coś w tym stylu. Obie strony powinny się pod nim podpisać. To w razie ewentualnych roszczeń.
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
[/quote]

[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli si... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 30 listopada 2012 o 10:43
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
Avatar
erti / 30 listopada 2012 o 17:40
[quote name='Mieszkaniec Lublina' timestamp='1354273376' post='702339']
kolejnyskandal za rządów Żuka! wstyd!
[/quote] A podaj inne tak wielkie dla ciebie skandale. Bo z tego co wiem to problemem tutaj są pijawki z LFOZ, które próbują ratować swoją tonącą tratwę.
Avatar
Mieszkaniec Lublina / 30 listopada 2012 o 12:02
kolejnyskandal za rządów Żuka! wstyd!
Avatar
bolesław / 30 listopada 2012 o 11:35
Gdybym ja nie chciał opuścić jakiegoś placu lub lokalu który jest wlasnością miasta zaraz by mnie Policja doprowadziła do porzadku i obciążyła kosztami calej akcji.
Avatar
Gość / 30 listopada 2012 o 11:14
Co za bzdura. Jakim prawem prezydent decyduje o miejscu odjazdów busów???
Miejsce określa pozwolenie wydane przez Urząd Marszałkowski. Niedouczone urzedasy...
Avatar
wincenty / 30 listopada 2012 o 11:09
Wojna o kawałek klepiska z byle jak położonymi płytkami chodnikowymi kto widział ten wie że wygląda ten teren jak slamsy.
Avatar
darek / 30 listopada 2012 o 11:05
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
[/quote]

[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
[/quote]

Pewnie chodzi o to, że należy spisać protokół zdawczo-odbiorczy czy coś w tym stylu. Obie strony powinny się pod nim podpisać. To w razie ewentualnych roszczeń.
[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
[/quote]

[quote name='Beret - Genetic Patriot' timestamp='1354268584' post='702319']
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli si... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 30 listopada 2012 o 10:43
A tak z ciekawości... jak się wydaje plac? Czy oni tam na tym placu namioty rozbili i nie chcą się ruszyć? Przypięli się do metalowych słupów, czy jak? Jak można kogoś eksmitować z placu?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 0

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy"

Pacjentka szpitala znalazła gąsienicę na sałacie. "Nikt nikomu nie chce wyrządzić krzywdy" 0 3

Na zdjęciu umieszczonym w popularnym portalu społecznościowym widać, jak po sałacie chodzi robak. Szpital tłumaczy, że to „incydentalny przypadek”. A sanepid uspokaja, że to gąsienica błyszczki jarzeniówki – niegroźna dla ludzi.

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU

STANBEST – LIDER W SPRZĄTANIU 0 0

Stanbest jest nowoczesną firmą, która oferuje usługi kompleksowego utrzymania czystości dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Jeden z punktów obsługi klienta działa na terenie Lublina i okolic.

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach!

Wakacyjne wypady weekendowe. Sprawdź koszty noclegów nad morzem i w górach! 0 0

Lato to najlepszy czas na wypoczynek i warto wykorzystać go tyle, ile tylko się da. Jeśli do urlopu jeszcze daleko, a mamy możliwość spędzenia weekendu w tak pięknych miejscach, jak polskie góry czy morze, to koniecznie trzeba z tego korzystać. Ile kosztuje taki weekend i co warto wybrać na swoją bazę wypoczynkową?

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko

Alco Cup 11. HoopLife zgarnął wszystko 0 1

Koszykówka uliczna W sobotę w Lublinie odbył się Alco Cup 11. W imprezie rywalizowało blisko 100 zawodników. Zawody odbyły się pod patronatem Dziennika Wschodniego

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat

Wyrzuciło go na zakręcie. Wszystko wyjaśnił alkomat 0 0

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał motocyklista, który w Klikawie (pow. puławski) zderzył się z samochodem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym
21 czerwca 2018, 18:00

„Spotkania z opowiadaczami świata” w Lublinie. Do słuchania. W kilku językach, najlepiej ojczystym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Światowa literatura i intymne, osobiste opowieści. Polski, włoski i francuski, bo „prawdziwa opowieść jest możliwa tylko w języku ojczystym”. Od czwartku do niedzieli „Spotkania z opowiadaczami świata”.

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo]
film

Wygrała milion w "Milionerach". Jak zmieniło się jej życie? [wideo] 0 0

Maria Romanek, jako druga w historii "Milionerów", wygrała milion. Jak jej się to udało? - Najważniejsze jest szczęście - powiedziała. Jak przygotowywała się do programu?

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim

"Dziewczynka w czerwonej sukience" wyszła z domu. Prywatna kolekcja w Muzeum Lubelskim 0 0

Od wczoraj w muzealnych salach można oglądać obrazy do tej pory zdobiące prywatne mieszkanie. Cenną kolekcję, z zastrzeżeniem by była udostępniona na ekspozycji, przekazali Muzeum Lubelskiemu państwo Iwona i Ireneusz Hofmanowie.

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji"
22 czerwca 2018, 18:00

Nowa wystawa w Galerii Wirydarz. Wernisaż "Wariacji" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 22 czerwca o godz. 18 w Galerii Wirydarz (ul. Grodzka 19) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Waldemara Jerzego Marszałka Wariacje. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną obrazy z ostatniego okresu twórczości artysty.

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej

KS Drzewce i LKS Stróża walczą o grę w lubelskiej klasie okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa W środę o godz. 18 zmierzą się dwaj najlepsi wicemistrzowie A klasy – KS Drzewce i LKS Stróża. Obie ekipy marzą o awansie do wyższej ligi

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie

W jednym gospodarstwie w woj. lubelskim trzeba było zabić 1151 świń. ASF zagraża Europie 3 3

1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 2 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 1 15

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 1 3

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!