środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Lider PiS przegrał z prezydentem Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2014, 09:00
Autor: Dominik Smaga

Prezydent nie złamał prawa odmawiając radnemu PiS Sylwestrowi Tułajewowi ujawnienia treści wniosków o zmianę przeznaczenia gruntów przy ul. Orkana. - To nie jest informacja publiczna - uznał sąd

Sprawa dotyczy nieruchomości porośniętych dzikimi krzakami ciągnących się wzdłuż ul. Orkana od działającego tu SPA w kierunku Biedronki. Znaczna część tego obszaru jest zarezerwowana pod budowę szkoły. Tak stanowi obowiązujący plan zagospodarowania terenu. Reszta terenu przeznaczona jest na parkingi. Do miasta wpływało sporo wniosków o zmianę przeznaczenia tych nieruchomości. Wśród nich pojawiały się też wnioski o to, by dopuścić tu budowę galerii handlowej, ale ostatecznie zostały wycofane. Pozostały inne, których autorzy zabiegali, by teren przeznaczyć na budynki mieszkalne z lokalami usługowymi w parterach. Pod naporem wniosków urzędnicy postanowili skierować do Rady Miasta projekt uchwały uruchamiającej proces zmiany planu zagospodarowania terenu. Tym bardziej, że miasto uznało, że nie ma już potrzeby budowania szkoły w tym miejscu. O co radny spierał się z prezydentem? Lider opozycyjnego klubu PiS, Sylwester Tułajew zażądał udostępnienia mu treści wniosków o zmianę przeznaczenia terenu. Tych dokumentów, które dla prezydenta i jego urzędników stały się podstawą do złożenia w Radzie Miasta projektu uchwały o zmianie planu zagospodarowania. W tym samym piśmie poprosił też o wnioski dotyczące dwóch innych obszarów: rejonu ul. Filaretów i Pana Balcera oraz okolic ul. Goździkowej. Powoływał się na Ustawę o dostępie do informacji publicznej. Ale Ratusz wniosków mu nie pokazał. Stwierdził, że nie są one informacją publiczną. - Nie są bowiem dokumentami urzędowymi wytworzonymi przez organy władzy publicznej - odpisała radnemu Elżbieta Matuszak, dyrektor Wydziału Planowania. - Mogą zawierać nawet osobiste informacje dotyczące wnioskodawców - tłumaczyła dziennikarzom Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Tułajew skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego składając skargę na bezczynność prezydenta miasta w zakresie udostępnienia informacji publicznej. Domagał się, by sąd zobowiązał prezydenta do udostępnienia wniosków. Przedwczoraj sąd tę skargę oddalił. - Nie będę się odwoływał od tego wyroku - zapowiada Tułajew. Pytany o powód stwierdza lakonicznie: - Wyroki sądu ciężko komentować.
  Edytuj ten wpis
Czechowianin
lublinianin
Totalna_Żenada
(60) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Czechowianin
Czechowianin (8 grudnia 2014 o 03:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

DO RADNYCH PIS

Prezydent miasta ma ważniejsze sprawy niż użeranie się z człowiekiem, który potrafi tylko tańczyć z Vipami co można dla zabawy. Chodzić na pielgrzymki można w wolnych chwilach od pracy, ale nawet, aby jeździć po drogach to trzeba honorowo płacić podatek drogowy. W pracy człowiek nabywa ogłady i rozumie potrzeby miasta. Dzięki takim prymitywnym przewodniczącym PIS traci coraz więcej poparcia, a wiarygodność partii staje pod coraz większym znakiem zapytania. Pamiętajcie honor i cnotę traci się tylko raz. Swoją pracą i dobrym przykładem należy pokazać innym jak oni go mają naśladować. Czy wielu z jego partii Tułajewa maj być na garnuszku teściowej? Takie są fakty internetowego krzykacza, który nie zna przepisów, a przecież na tym polega praca Przewodniczącego Klubu Radnych. Straciliście mój głos wyborczy i zanosi się na kolejne wpadki.

Rozwiń
lublinianin
lublinianin (7 grudnia 2014 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jak widać to nie jest tylko moje zdanie, ale proszę ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO! Ja też już na niego nie będę głosował. Do tej pory myślałem, że inni bezpodstawnie wieszają na nim psy. Jednak to oni mieli rację. Tułajew chodzi do kościoła i na pielgrzymki nie po to, aby się modlić, ale po to aby zbierać głosy. Nic dziwnego, że przegrał z prezydentem Lublina ponieważ sam w swoim życiu nie przepracował ani jednego dnia, ale już niedługo przestanie kopać pod innymi i innych, a zacznie kopać doły na drogach.

Rozwiń
Totalna_Żenada
Totalna_Żenada (5 grudnia 2014 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

DO RADNYCH PIS

ZMIEŃCIE NIEUDOLNEGO PRZEWODNICZĄCEGO!

Co wy macie z tą ustawą o udostępnianiu informacji publicznej?

Radny stanowi element składowy Rady Miasta i w przypadku zmiany planistycznej jest ona właściwym organem do wydania decyzji. Nie udostępnienie treści wniosków to utrudnianie pracy temu organowi. Tłumaczenia urzędasów z Planowania- arcyzabawne.

Tłumaczenie Tułajewa dot. wyroku - PORAŻAJĄCE!!!!!!!!!!!! Czy tak trudno czasem zajrzeć do LEXa żeby się przekonać że bardzo często WSA nie podziela racji wnoszącego sprawę do sądu a NSA ja uchyla i uznaje za zasadną?

Czytanie nie boli, na prawdę.

Odnośnie sprawy, chyba logiczniej było się powołać na ustawę o samorządzie gminnym.

Głosowałem na was ale jeśli dalej będziecie tak marnie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość to więcej tego nie zrobię.

Rozwiń
trzecioświatowiec
trzecioświatowiec (4 grudnia 2014 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Istotne jest nie tylko to, dlaczego ukrywa się kto ukręci lody na Orkana, ale także, co robi Platforma z całą Polską Wschodnią.
Na wniosek polityków PO w Europarlamencie właśnie zamknięto rozmowy dotyczące Via Carpathia. Drogi gwarantującej rozwój naszej części kraju nie będzie! Droga miała biec od Litwy do Grecji, przez Polskę (w tym przez Lublin i Rzeszów), Słowację, Węgry, Rumunię i Bułgarię.
Pytajcie działaczy z PO i PSL o ten skandal. 
 
 
Rozwiń
Gość
Gość (4 grudnia 2014 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

SYLWESTER należysz do krucjaty różańcowej? na twoim miejscu wybrałbym się do lekarza bo kiepsko to wygląda

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (60)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!