Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2011 r.
12:11
Edytuj ten wpis

Likwidacja LZPS Protektor w Lublinie. Pracę straci ponad 140 osób

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 19 A A
 (Karol Zienkiewicz)
(Karol Zienkiewicz)

Ponad 140 osób może stracić pracę w wyniku decyzji, jaką podjął Zarząd Spółki LZPS Protektor S.A. w Lublinie - alarmują związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chciałbym poinformować redakcję Dziennika Wschodniego że mamy w Lublinie jeden zakład pracy mniej - napisał do nas jeden z pracowników.

Związkowcy zapowiedzieli na poniedziałek 2 stycznia pikietę przed siedzibą LZPS przy ul. Kunickiego w Lublinie.

Więcej informacji wkrótce.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 15:33
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[/quote]
Sprawę sobie wszyscy zdają łącznie z tymi którzy Wam ten los zgotowali. I właśnie dlatego warto mieć tytuły naukowe po angielsku by wiedzieć jak przy pomocy prostych metod przedstawić porażkę jako sukces i dalej rozwijać swą błyskotliwą karierę.
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewnia... rozwiń
Avatar
gościanka / 3 stycznia 2012 o 14:50
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:22
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowcem, przyszedł z rynku kapitałowego, nie mając pojęcia o produkcji obuwia ochronnego i tym rynku, ale trzeba było się podlizać udziałowcom...Gdyby firma podjęła właściwą decyzję i wyprowadziła się do nowego zakładu np. w SSE na Felinie byłoby inaczej. Potem przyszedł kryzys i spadek zamówień, a koszty produkcji są bardzo wysokie w tym zakładzie przy Kunickiego. Dodać należy jeszcze "technologię" produkcji jesli można to tak nazwać...rodem z manfaktur, fatalną obsługę Klienta rodem z minionej epoki, brak koordynacji produkcji z zapotrzebowaniem rynku, systematycznie pogarszającą sie jakość. To daje nam niezbyt optymistyczne prognozy na przyszłość zakładu. Raczej jest już za późno, trzeba było mysleć o zmianach 3 lata temu panowie związkowcy.
[/quote]
Wygląda na to że Zarząd do spółki z Radą Nadzorczą najpierw rozłożyli zakład przez nieumiejętne zarządzanie, a teraz ratują swe tyłki i posady przed akcjonariuszami.
Rzeczywistość jest teraz taka, że większość zakładów produkcyjnych z finansistą u steru prędzej czy później pójdzie na dno, więc drżyjcie pracujący w takich zakładach.
A tą pikietę władze spółki przeczekają z drinkiem w ręku, zupełnie nie wiem czemu ma służyć takie bezskuteczne stanie pod zakładem.
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowc... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:56
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko trzeba umieć, a przede wszystkim chcieć.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko t... rozwiń
Avatar
zyga 377 / 31 grudnia 2011 o 18:25
Co komuna zbudowala to solidarnosc zmarnowala (LZNS-FSC-OdlewNIA-Agromet-i wiele innych firm.a PZPR prosila o tylko 3 mies spokoju-to teraz mamy?
Avatar
POgromca komuchów / 31 grudnia 2011 o 17:23
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów BOLEK - KONFIDENT PO równo. Za tą równość dostał PAJAC JESZCZE nobla.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów B... rozwiń
Avatar
l3p / 31 grudnia 2011 o 16:52
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 20:17
[quote name='mira' timestamp='1325264980' post='576790']
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[/quote]
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
Avatar
generation_next / 30 grudnia 2011 o 18:27
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lublinie bo jest przestarzały i niekonkurencyjny. Teraz gdyby mieli nowoczesny zakład to produkcję mogliby przenosić np. z niemieckich zakładów ABEBY (Grupa Protektora) do Lublina a nie z Lublina na Słowację...Mści się brak dobrego strategicznego zarządzania i decyzji kilka lat temu. Jak było dobrze to się kaskę przeżarło zamiast inwestować! Tak się kończy karnawał. No to teraz w kryzysie mają zakład produkcyjny do zamknięcia, bo juz pozamiatane i komuna nic nie ma z tym wspólnego, jeśli już to krótkowzroczność i zwykła głupota. Czemu związki zawodowe wcześniej nie cisnęły na modernizację i rozwój zakładu, nowych produktów, doskonałej i cenionej marki na rynku (nie tylko polskim)?
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lubl... rozwiń
Avatar
mira / 30 grudnia 2011 o 18:09
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 15:33
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[/quote]
Sprawę sobie wszyscy zdają łącznie z tymi którzy Wam ten los zgotowali. I właśnie dlatego warto mieć tytuły naukowe po angielsku by wiedzieć jak przy pomocy prostych metod przedstawić porażkę jako sukces i dalej rozwijać swą błyskotliwą karierę.
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewnia... rozwiń
Avatar
gościanka / 3 stycznia 2012 o 14:50
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:22
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowcem, przyszedł z rynku kapitałowego, nie mając pojęcia o produkcji obuwia ochronnego i tym rynku, ale trzeba było się podlizać udziałowcom...Gdyby firma podjęła właściwą decyzję i wyprowadziła się do nowego zakładu np. w SSE na Felinie byłoby inaczej. Potem przyszedł kryzys i spadek zamówień, a koszty produkcji są bardzo wysokie w tym zakładzie przy Kunickiego. Dodać należy jeszcze "technologię" produkcji jesli można to tak nazwać...rodem z manfaktur, fatalną obsługę Klienta rodem z minionej epoki, brak koordynacji produkcji z zapotrzebowaniem rynku, systematycznie pogarszającą sie jakość. To daje nam niezbyt optymistyczne prognozy na przyszłość zakładu. Raczej jest już za późno, trzeba było mysleć o zmianach 3 lata temu panowie związkowcy.
[/quote]
Wygląda na to że Zarząd do spółki z Radą Nadzorczą najpierw rozłożyli zakład przez nieumiejętne zarządzanie, a teraz ratują swe tyłki i posady przed akcjonariuszami.
Rzeczywistość jest teraz taka, że większość zakładów produkcyjnych z finansistą u steru prędzej czy później pójdzie na dno, więc drżyjcie pracujący w takich zakładach.
A tą pikietę władze spółki przeczekają z drinkiem w ręku, zupełnie nie wiem czemu ma służyć takie bezskuteczne stanie pod zakładem.
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowc... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:56
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko trzeba umieć, a przede wszystkim chcieć.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko t... rozwiń
Avatar
zyga 377 / 31 grudnia 2011 o 18:25
Co komuna zbudowala to solidarnosc zmarnowala (LZNS-FSC-OdlewNIA-Agromet-i wiele innych firm.a PZPR prosila o tylko 3 mies spokoju-to teraz mamy?
Avatar
POgromca komuchów / 31 grudnia 2011 o 17:23
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów BOLEK - KONFIDENT PO równo. Za tą równość dostał PAJAC JESZCZE nobla.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów B... rozwiń
Avatar
l3p / 31 grudnia 2011 o 16:52
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 20:17
[quote name='mira' timestamp='1325264980' post='576790']
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[/quote]
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
Avatar
generation_next / 30 grudnia 2011 o 18:27
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lublinie bo jest przestarzały i niekonkurencyjny. Teraz gdyby mieli nowoczesny zakład to produkcję mogliby przenosić np. z niemieckich zakładów ABEBY (Grupa Protektora) do Lublina a nie z Lublina na Słowację...Mści się brak dobrego strategicznego zarządzania i decyzji kilka lat temu. Jak było dobrze to się kaskę przeżarło zamiast inwestować! Tak się kończy karnawał. No to teraz w kryzysie mają zakład produkcyjny do zamknięcia, bo juz pozamiatane i komuna nic nie ma z tym wspólnego, jeśli już to krótkowzroczność i zwykła głupota. Czemu związki zawodowe wcześniej nie cisnęły na modernizację i rozwój zakładu, nowych produktów, doskonałej i cenionej marki na rynku (nie tylko polskim)?
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lubl... rozwiń
Avatar
mira / 30 grudnia 2011 o 18:09
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 0

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 3 0

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 13 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 0 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 3 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 35 1

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 13

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 0 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia]
galeria

Lech Wałęsa w Zamościu zachęcał do aktywnego udziału w życiu politycznym [zdjęcia] 7 21

Były prezydent Polski Lech Wałęsa kontynuuje spotkania z mieszkańcami województwa lubelskiego. W poniedziałek był w Puławach, we wtorek w Zamościu a w środę wybiera się do Werbkowic (godz. 16, Gminny Ośrodek Kultury).

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych!

Bank odmówił kredytu? Wybierz jedną z wielu propozycji pożyczek pozabankowych! 0 0

Rynek produktów finansowych nieustannie poszerza swoją ofertę, więc coraz większa grupa osób może skorzystać z różnego rodzaju pożyczek i kredytów. Przede wszystkim nie ma ograniczenia do usług bankowych, które tak naprawdę są dostępne jedynie dla wąskiego grona z dobrą historią kredytową i oczywiście zdolnością kredytową. Pożyczki pozabankowe okazują się niejednokrotnie jedynym ratunkiem w sytuacji kryzysu finansowego i przy konieczności ubiegania się o zastrzyk finansowy.

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans

Dawid Dzięgielewski (Motor): Kibicom należy się awans 0 3

ROZMOWA Z Dawidem Dzięgielewskim, piłkarzem Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!