niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Linia autobusowa Lublin - Świdnik pod znakiem zapytania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 czerwca 2010, 19:52
Autor: Dominik Smaga

W przyszłość odsuwa się uruchomienie przez Zarząd Transportu Miejskiego linii autobusowej łączącej Lublin i Świdnik. Każde z miast ma swój pomysł na funkcjonowanie takiej komunikacji. Tyle że pomysły są całkowicie odmienne.

ZTM dał już władzom Świdnika swoją propozycję zorganizowania nowej linii. Miałaby ona kursować ze Świdnika przez Zadębie, Mełgiewską, Tysiąclecia, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Racławickie, Kraśnicką i Zana do ronda obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Cena biletu została wstępnie ustalona na 3,60 zł. Tymczasem, w prywatnych busach wystarczy zapłacić 3 zł, by dojechać ze Świdnika na Al. Racławickie. – Może nie jest to specjalnie wygodne, ale te pojazdy kursują często i nie wiem, czy ktoś chciałby przepłacać – mówi pan Paweł, stały pasażer busów. ZTM chciał skusić stałych pasażerów biletem okresowym ważnym zarówno na terenie Lublina, jak też w pojazdach kursujących do Świdnika.

Tylko radni Świdnika nie dali się skusić, bo ZTM zapowiedział im, że będą musieli pokrywać ponad jedną piątą kosztów działania linii.

– Miasto nie jest przygotowane teraz do dopłat do komunikacji i nie stosuje ich także wobec już działających przewoźników – mówi Artur Soboń, sekretarz miasta. – Ale to nie koniec. Myślę, że od tego, by zorganizować jakoś tę komunikację, nie uciekniemy i w przyszłych latach będzie trzeba zaplanować w budżecie jakieś pieniądze na ten cel.

Piłka nadal jest po stronie władz Świdnika. – Czekamy na ich odpowiedź – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. A miasto ma też swoje pomysły na funkcjonowanie takiej linii.

– Będziemy proponować, żeby ZTM zaoferował takie usługi, które do tej pory nie są świadczone przez działających przewoźników – zapowiada Soboń. – Mogłaby to być na przykład szybka linia do centrum miasta kursująca przez lubelską al. Witosa. Teraz takiej linii nie ma. Potrzebna byłaby też komunikacja nocna lub przynajmniej późnowieczorna, której teraz brakuje. Do takich kursów, oczywiście, trzeba by dopłacać – dodaje.

Świdnik zapewnia, że mimo negatywnej decyzji radnych nadal będzie rozmawiać w tej sprawie z ZTM i jeśli pojawi się ciekawa propozycja, przedłoży ją radnym ponownie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
PATRON
aga
gosciu z wlkp
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

PATRON
PATRON (7 czerwca 2010 o 23:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
gosciu z wlkp napisał:
Zgadzam sie z przedmowca zWAWY jako obserwator i czytelnik K.L. czu Dziennika W.oraz Radia Lublin to wszystko sie szarogesi .Lublin wrza Swidnikiem to powinno byc jedno miast Jeksson powinien byc wice prezydentem Lublina niech zrozumie caly mechanizm komunikacji saterlitasrnych miast na jednym bilecie 2.Lublin powinien miec jedna komunikacje a nie prywaciarskie busy ktore niszcza Lublin i przywary klutnikow ludzi ktorzy nie umia sie zgodzic a ZATEM 1 MIASTO !JEDEN przewoznik Lub 2 pod JEDNYM SZYLDEM i ZWIERZCHNIKIEM

Nie daj Boże takiego rozwiązania. Po pierwsze te busy jeżdżą do Lublina dwiema trasami z częstotliwością co 20 minut na każdej z nich. Dojeżdżam do pracy, ale podróż zajmuje mi mniej czasu niż moim kolegom mieszkającym np. na Czubach, czy Sławinku. Istniejące połączenie jest niezłe i tańsze od proponowanego przez MPK. A po drugie proponuję przyjechać do Świdnika i porównać sobie gospodarność świdnickich i lubelskich władz. Świdnik jest miastem zadbanym. Widać, że pieniądze są wydawane na nowe inwestycje. Lublin jak to można przeczytać ostatnio nawet nie potrafi wykorzystać dotacji unijnych. Dziękuję za takich włodarzy. Uważam, że w Lublinie jest za dużo takich, którzy z każdej wydawanej złotówki chcą sobie coś uszczknąć. Dlatego wasze projekty tak rzadko dochodzą do skutku. Zapraszam którejś niedzieli do Świdnika.
Rozwiń
aga
aga (7 czerwca 2010 o 14:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no niestety..wschód pozosatnie wschodem. przykre..
Rozwiń
gosciu z wlkp
gosciu z wlkp (7 czerwca 2010 o 14:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadzam sie z przedmowca zWAWY jako obserwator i czytelnik K.L. czu Dziennika W.oraz Radia Lublin to wszystko sie szarogesi .Lublin wrza Swidnikiem to powinno byc jedno miast Jeksson powinien byc wice prezydentem Lublina niech zrozumie caly mechanizm komunikacji saterlitasrnych miast na jednym bilecie 2.Lublin powinien miec jedna komunikacje a nie prywaciarskie busy ktore niszcza Lublin i przywary klutnikow ludzi ktorzy nie umia sie zgodzic a ZATEM 1 MIASTO !JEDEN przewoznik Lub 2 pod JEDNYM SZYLDEM i ZWIERZCHNIKIEM
Rozwiń
WAW
WAW (7 czerwca 2010 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jeszcze raz przesyłam linki :

[url="######www.mzkzg.org/"]Trójmiasto[/url]

Warszawa i okolice :
[url="######www.ztm.waw.pl/pokazmapy.php?i=10&l=1"]Warszawa[/url]
[url="######www.ztm.waw.pl/pokazmapy.php?i=10&l=1"]Mapa biletu w Warszawie[/url]


Obejrzyjcie , przeczytajcie i zobaczcie że w innych miastach da się , dalszy komentarz jest zbędny
Rozwiń
WAW
WAW (7 czerwca 2010 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czytając te komentarze nie dziwie się dlaczego Lublin i woj. lubelskie to najbiedniejszy rejon w Polsce.
Lublin i Świdnik oraz jego mieszkańcy nic poza kłóceniem się i obrzucaniem błotem nie umieją zrobić.

Czy nie potraficie wziąć przykładu z dużo bogatszych miast w Polsce ? jak np Warszawa czy Trójmiasto ?
tam funkcjonuje prawdziwy ZTM i na jednym bilecie lub karcie miejskiej o ironio bilet te są tańsze niż w biednym Lublinie
można przejechać z Gdańska przez Sopot do Gdyni , czy z Pruszkowa do Warszawy i dalej do Sulejówka
Oczywiście wszędzie da się i nawet każdemu się opłaca , tylko u Was się nic nie da

Dlaczego nie możecie stworzyć w Lublinie np Szybkiej Kolei Miejskiej ( SKM ) która
kursowała by pomiędzy centrum Lublina i okolicznymi miejscowościami ?
Dlaczego nie można stworzyć drugiej strefy ZTM jak w Warszawie ? i włączyć w nią Świdnik i inne okoliczne miejscowości ?
Bilety na drugą strefę można przecież ładować na elektroniczna kartę miejską.
Wystarczy jedynie sięgnąć do sprawdzonych już rozwiązań które od lat są stosowane z powodzeniem w kraju.

Dla myślących i zainteresowanych tematem odsyłam na strony ZTM innych miast :

Jak to się robi w Warszawie :

[url="######www.ztm.waw.pl/?c=145&l=1"]######www.ztm.waw.pl/?c=145&l=1[/url]

[url="######www.ztm.waw.pl/pokazmapy.php?i=10&l=1"]######www.ztm.waw.pl/pokazmapy.php?i=10&l=1[/url] : Mapa wspólnego biletu w metropolii warszawskiej


Jak to sie robi w Trójmieście:

[url="######www.mzkzg.org/"]######www.mzkzg.org/[/url] : ZTM metropolii trójmiejskieji na koniec

Drodzy mieszkańcy metropolii Lublin komentarze o chamburgu , wieśniakach itp ewidentnie pokazują jaki poziom a raczej dno sobą reprezentujecie. Przyjrzyjcie się sobie i swojemu "dużemu" miastu , szkoda że poza wami nikt nie uważa Lublina za duże i znaczące miasto,
niektórzy niestety mają nawet problemy ze wskazaniem tego miasta na mapie, a o znanych uczelniach lubelskich typu UMCS czy Politechnika Lubelska mało kto w Polsce słyszał , wyjątkiem jest jedynie KUL ( chociaż nie wiem czy to dobra wiadomość )
tak samo jak Wy nie znacie uczelni z Kielc , Rzeszowa czy Bydgoszczy- bo miasta te są z tej samej III ligi polskich miast.

Reasumując : weźcie się nareszcie do roboty i pamiętajcie że zgoda buduje a niezgoda rujnuje - Lublin i Świdnik jest tego doskonałym przykładem
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!