sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

List Czytelnika: Centrum Lublina "nieparkowalne"

Dodano: 9 lipca 2017, 17:38

Nasz Czytelnik porusza problem ilości miejsc parkingowych w centrum Lublina. Przysłał też zrobione przez siebie zdjęcie dokumentujące sprawę.

Chciałbym zwrócić uwagę na problem, który powstał po oddaniu do użytku Placu Litewskiego. Mianowicie, w centrum miasta nie ma praktycznie gdzie zaparkować! Na tygodniu ludzie przyjeżdżają służbowo, w weekend zaś wypoczynkowo. W ogólnym rozrachunku centrum miasta, czy to poniedziałek, czy niedziela jest całe zajęte przez auta.

Pomijam fakt pokazów na Litewskim, gdzie w promieniu 1,5 km od placu kierowcy stają gdzie popadnie. W "zwykłą" niedzielę też nie jest wcale lepiej. Świętoduska, Zielona, Kapucyńska, Peowiaków, Niecała, Chmielna, Ogrodowa, to tylko przykładowe ulice, które są wręcz pozapychane przez auta. Parkowanie poza wyznaczonymi miejscami, na zakazie, na miejscach postojowych dla taksówek to tutaj norma.

Otwarcie w centrum miasta nowej, dużej i atrakcyjnej przestrzeni, która sama w sobie pochłonęła wiele miejsc parkingowych jest logistycznym dla kierowców samobójem. Może faktycznie wiekszy, wielopoziomowy parkingu w okolicy byłby rozwiązaniem...

Marian Nawarkiewicz

SONDA
Liczba głosów: 945

Jak rozwiązać problem parkowania w centrum Lublina?

6.88 %
Strefa parkowania powinna obowiązywać także w weekendy i święta
72.17 %
Powinien powstać wielopoziomowy parking blisko centrum
20.95 %
Trzeba przekonać kierowców do korzystania z komunikacji miejskiej
Użytkownik niezarejestrowany
-
Użytkownik niezarejestrowany
(50) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 lipca 2017 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czasem się zastanawiam po co w Lublinie tyle samochodów. Stoją na parkingu w tym samym miejscu po kila dni nieprzestawiane (czyli do roboty ktoś nimi raczej nie jeździ). Po to, żeby raz w miesiącu pojechać odwiedzić rodzinę na prowincji. Nie można busem. Ktoś mieszka np. na LSM w Lublinie wszędzie blisko, są sklepy, markety więc problem zakupów odpada. Po co tylu studentów i emerytów ma samochody, po to żeby blokowały miejsca osobom, którym de facto samochód jest potrzebny codziennie z niego korzystają. Po co samochody dziadkom w wieku emerytalnym 65+. Ktoś jeszcze mieszka na wsi, ma daleko do lekarza, sklepu, kościoła. Ale taki emeryt załóżmy na LSM. Wszędzie blisko. Do sklepu, do przychodni, do kościoła. A na dodatek jest codziennie odwiedzany przez dzieci, wnuki, które dysponują własnym samochodem i jakby co to zawsze mogą go podwieźć. Albo ktoś nawet pracuje, ma samochód, ale z niego nie korzysta bo na co dzień porusza się komunikacją miejską albo chodzi do roboty na piechotę. Nie rozumiem.
Rozwiń
-
- (11 lipca 2017 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
obecnie mamy już raczej maksymalną liczbę aut na 1000 mieszkańców, dużo więcej już nie przybędzie, trzeba przykręcić śrubę jeśli chodzi o badania techniczne, ustalić maksymalny wiek sprowadzanego auta z zagranicy na 8-10 lat i od razu się luźniej i zdrowiej zrobi na ulicach
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2017 o 14:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Siedziba Redakcji Dziennika Wschodniego podobnie jak siedziby Redakcji Kuriera Lubelskiego i Gazety Wyborczej Lublin bardzo tracą na braku podziemnego parkingu pod Placem Litewskim, który był spokojnie do wybudowania. Pora przestać wierzyć w propagandę sukcesu i chłodno analizować kolejne "inwestycje", gdyż takie zarządzanie uderza w nas wszystkich. Szykuje się kolejny niewypał w postaci skrzyżowania Raclawickich z Sowińskiego i Poniatowskiego bez wiaduktu pod Raclawickimi o wysokości ok 5 metrów na 4 pady ruchu. Zakorkuje to Lublin na kilkanaście lub nawet na kilkadziesiąt lat.
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2017 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plac Litewski czeka w najbliższym czasie gruntowna przebudowa z budową podziemnego trzy kondygnacyjnego parkingu. Szkoda tylko tych ponad 80 milionów wyrzuconych w błoto na obecną "rewitalizację" Placu Litewskiego,
Rozwiń
Gość
Gość (11 lipca 2017 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W normalnych cywilizowanych krajach sa parkingi piętrowe !! Ale to jest Polska gdyby taki wybudowali w Lublinie to możliwe że by sie zawalił w 2 zimy bo przeciez wybrano tych co zrobia najtanszy a w Polsce parkingi piętrowe nie są popularne więc trzeba zrobic eksperyment ale jak by chcieli wybudowac to kasa potrzebna więc podatki w góre za wszystko na 10 lat co wy na to :D ??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (50)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!