niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oficjalnie ogłosił dziś wyniki tegorocznej rekrutacji. Jutro największa uczelnia w regionie rozpoczyna przyjmowanie dokumentów od tych, którzy się dostali na studia.

A ci mają na ich dostarczenie tylko kilka dni.

Jako pierwsi o wynikach rekrutacji mogli się dowiedzieć kandydaci m.in. na prawo, administrację, politologię i dziennikarstwo. To ostatnie było w tym roku najbardziej obleganym kierunkiem na uniwersytecie. O jedno miejsce walczyło aż 16 kandydatów. Niewiele mniej - 15,8 os./miejsce - było na biotechnologię i 14,6 os./miejsce - na stosunki międzynarodowe.

Łatwiej można się było za to dostać na politologię - trzeci po dziennikarstwie i stosunkach z kierunków prowadzonych przez Wydział Politologii. A i tak miejsc wystarczyło tylko dla 150 z tysiąca kandydatów.

Wśród nich zabrakło Pawła Sugiera z Międzyrzeca Podlaskiego, który dziś przyjechał do Lublina zobaczyć listy przyjętych. - Nie załamuję się - podkreśla Paweł. - Złożyłem też dokumenty na zarządzanie na KUL i czekam na wyniki. Liczę, że tam się dostanę.

Spokojną głowę mają za to Justyna Panas i Karolina Szczepaniak, które także wczoraj z niecierpliwością czekały na wyniki. Obie dostały się na pedagogikę. - Ale się cieszę - mówiła nam rozradowana Justyna. - No to teraz wakacje - dodaje od razu Karolina.

- Nie do końca. Bo wszyscy kandydaci, którzy zostali przyjęci na studia na naszym uniwersytecie, muszą teraz dostarczyć do wydziałowych komisji rekrutacyjnych komplet dokumentów - wyjaśnia dr Wiesław Grzegorczyk, sekretarz uczelnianej komisji na UMCS. - W zależności od kierunku studiów mają na to czas do 18 bądź 20 lipca.

Kandydaci na inne lubelskie uczelnie muszą jeszcze kilka dni poczekać na ogłoszenie wyników. - U nas pierwsze listy przyjętych mogą się pojawić w najbliższy piątek - informuje Beata Górka, rzecznik Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - A ostatnie zostaną przedstawione najpóźniej 17 lipca.

W sobotę pierwsze listy wywiesi Politechnika Lubelska. Ale nie wszystkie, bo na dwóch wydziałach (Mechanicznym oraz Zarządzania i Podstaw Techniki) uczelnia przedłużyła przyjmowanie zgłoszeń na studia dzienne do 27 lipca. W tych dwóch przypadkach wyniki rekrutacji zostaną przedstawione dopiero 30 lipca.
Akademie: Medyczna i Rolnicza ogłoszą listy przyjętych na początku przyszłego tygodnia.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!