Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 listopada 2012 r.
12:38
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin - dzień otwarty. Program, darmowa komunikacja, jak dojechać

0 15 A A
Lotnisko Lublin - dzień otwarty już w sobotę w Świdniku
Lotnisko Lublin - dzień otwarty już w sobotę w Świdniku

Na ten dzień mieszkańcy naszego regionu czekali ponad dwa lata. W sobotę dzień otwarty na lotnisku w Świdniku. Władze Portu Lotniczego Lublin powitają nas w terminalu i pokażą wszystkie jego zakamarki. Na gości czeka wiele atrakcji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Program dnia otwartego

Strefa Małego Pasażera

Na najmłodszych czeka specjalnie przygotowana Strefa Małego Pasażera, która będzie czynna od godziny 10.35 do godziny 15.30. W programie m.in.:

• kącik plastyczny (kolorowanki),
• kącik składania modeli samolotów,
• zabawy z chustą animacyjną,
• stanowisko do malowania twarzy,
• konkursy,
• wspólne składnie wielkiego modelu samolotu z klocków edukacyjnych,
• zajęcia szkółki piłkarskiej Socatots.

Przystanek kolejowy i szynobus

Od godziny 10 do 15.45 wszyscy chętni będą mogli zwiedzić terminal kolejowy, gdzie będzie na nich czekał szynobus, który będzie można obejrzeć od środka.

Szynobus będzie również pełnił funkcję punktu informacyjnego, w którym zainteresowani poznają szczegóły dotyczące funkcjonowania kolei na trasie Lublin Główny – terminal w Świdniku. W tej części lotniska na telebimach będą również wyświetlane filmy promujące Port Lotniczy Lublin.






Terminal

• Otwarcie terminalu.

• Występy zespołów tanecznych ze Świdnika i Lublina: FUX, Dance Mania oraz UDS.

• Pokaz filmów "LOTnicze Kino”. Reżyser Mikołaj Majda zaprezentuje swoje filmy dokumentujące budowę lotniska, ale również archiwalne filmy lotnicze z projektora 16 mm.

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Nasze lotnisko”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Świdniku.

• Konkursy tematyczne dla dzieci i dorosłych. Do wygrania będą m.in. darmowe vouchery na przeloty z Portu Lotniczego Lublin.

• Konkurs przygotowany przez biuro turystyczne Itaka.

• Konkurs przygotowany przez sklep wolnocłowy Aelia Duty Free.

• Stanowisko informacyjne przedstawicieli "Szlaku Jana III Sobieskiego” ze specjalną niespodzianką dla uczestników.

• Zwiedzanie pomieszczeń Służby Ochrony Lotniska oraz zarządu Portu Lotniczego Lublin z gabinetami prezesów włącznie.

Płyta postojowa, budynek straży pożarnej, pas startowy

Przed terminalem, na płycie postoju samolotów mieszkańcy będą mogli zobaczyć sprzęt, który na co dzień będzie pracował na lotnisku m.in.: wozy Lotniskowej Straży Ratowniczo-Gaśniczej, pojazdy utrzymania powierzchni lotniskowych, wózki do transportu bagaży, schody podjeżdżające pod samolot, samochód follow me.

• Zwiedzanie budynku lotniskowej straży pożarniczej.
• Pokaz sprawności strażaków.
• Prezentacja wozów strażackich w akcji.
• Pokaz Służb Ochrony Lotniska m.in.: zatrzymanie podejrzanego pasażera, znalezienie niebezpiecznego ładunku, udaremnienie przemytu narkotyków.
• Zwiedzanie pasa startowego.

Jak dojechać na lotnisko

Do portu będzie można dojechać zarówno własnym samochodem, jak i autobusami podstawionymi przez Port Lotniczy Lublin. Dojazdy z drogi S17 będą oznakowane (przy ślimaku za domami pomocy społecznej w Kazimierzówce) – dojazd od strony Mełgwi, przez Jacków. Od strony ul. Mełgiewskiej (przez Zadębie) również zostaną ustawione znaki ułatwiające dojazd.

Na lotnisku na zmotoryzowanych gości czeka 400 miejsc parkingowych. Będą też kursować autobusy, które bezpłatnie zawiozą mieszkańców wprost pod terminal. Odjadą one z Lublina, Puław, Świdnika, Kraśnika, Krasnegostawu, Chełma i Zamościa.

Rozkład jazdy

• Lublin sprzed hali sportowo-widowiskowej MOSiR (al. Zygmuntowskie 4) rotacyjnie będą kursowały dwa autobusy komunikacji miejskiej. Pierwszy z nich odjedzie o godzinie 9.30, kolejne odjazdy co 30-40 minut. Ostatni kurs odbędzie się o godz. 16 sprzed terminalu.

• Chełm godz. 9 z parkingu obok hotelu Kamena, ul. Armii Krajowej 50.

• Krasnystaw godz. 9 z ul. Szkolnej 21 (baza PKS).

• Kraśnik godz. 9.15 z ul. Lubelskiej 47 (Dworzec Autobusowy).

• Puławy odjazd o godz. 9 z ul. Hauke-Bosaka 1 (MOSiR).

• Świdnik godz. 9.45 z ul. Wyszyńskiego 15.

• Zamość godz. 9 z parkingu na ul. Partyzantów 8 (obok PZU)

Chętni, którzy chcą zarezerwować miejsce w autobusie (z wyjątkiem Lublina), powinni zadzwonić pod nr telefonu: 81 479 85 95

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Teresa / 1 grudnia 2012 o 20:17
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można było zobaczyć ciekawe rzeczy, których nie będzie można zobaczyć gdy lotnislo będzie już uruchomione. Ja tam z mężem byłam, widziałam dużo znajomych, byli ludzie starsi, rodzice z dziećmi a także młodzież. Generalnie jesteśmy za,

T i J ze Świdnika.
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można by... rozwiń
Avatar
IWA / 1 grudnia 2012 o 18:20
NIESTETY SZYNOBUS BYŁ ZAMKNIĘTY I OD SRODKA NIE MOŻNA GO BYŁO ZWIEDZIĆ, JAK RÓWNIEŻ NIKT SIĘ NIE REKLAMOWAŁ Z ŻADNYMI ROZKŁADAMI ANI PKP ANI LOTY. TŁUMY LUDZI I NIC WIĘCEJ. NIE WARTO BYŁO JECHAĆ,SZKODA CZASU!!!
Avatar
Canada / 30 listopada 2012 o 22:00
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia rozwiń
Avatar
Stanisław / 30 listopada 2012 o 21:55
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
Avatar
:) / 30 listopada 2012 o 21:32
Jak szynobus dojedzie jak torów nie ma?
Avatar
lublinianin / 30 listopada 2012 o 21:28
Czy Pan Sobczak będzie tańczył na rurce? Jeśli tak chętnie przyjdę.
Avatar
Gerwazy / 30 listopada 2012 o 19:08
Co ta Bożko wypisuje!? Jakie dwa lata. Port Lotniczy Lublin SA liczy sobie trochę ponad 10 (słownie: dziesięć) lat. Sensowne jest pytanie co robiono przez lat 8. Za co brano ciężką forsę.
Avatar
Marek / 30 listopada 2012 o 16:30
Dojazd tylko spod MOSiR-u, czy i gdzie będzie można wsiąść po drodze? Gdzie znaleźć taką informację?
Avatar
gość / 30 listopada 2012 o 14:15
Bo trwa eletryfikacja toru a czas zakończenia to 7 grudnia - starta jednego dnai to bardzo duzo przy takim terminie.
Avatar
strazak / 30 listopada 2012 o 14:10
gregorek bedzie oprowadzał w ramach wolontariatu i zapraszał do budowy domu.
Avatar
Teresa / 1 grudnia 2012 o 20:17
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można było zobaczyć ciekawe rzeczy, których nie będzie można zobaczyć gdy lotnislo będzie już uruchomione. Ja tam z mężem byłam, widziałam dużo znajomych, byli ludzie starsi, rodzice z dziećmi a także młodzież. Generalnie jesteśmy za,

T i J ze Świdnika.
To lotnisko to bardzo duża promocja dla naszego zapomnianego Regionu, urządzone wg nowoczesnych standartów. Przyjezdżający i wyjeżdżający posażerowie korzystający z szynobusa będą mieć dach nad głową przy wsiadaniu i wysiadaniu to też nie jest bez znaczenia. Bardzo dużo miejsc parkingowych. W pobliżu nie ma domów mieszkalnych ani gospodarstw, najbliższe zabudowania to hale WSK. "Ławica" w Poznaniu sasiaduje z ulicą osiadlową domków jednorodzinnych. U nas to lepiej zostało zaplanowane i wykonane. Ludzi było bardzo dużo ale można by... rozwiń
Avatar
IWA / 1 grudnia 2012 o 18:20
NIESTETY SZYNOBUS BYŁ ZAMKNIĘTY I OD SRODKA NIE MOŻNA GO BYŁO ZWIEDZIĆ, JAK RÓWNIEŻ NIKT SIĘ NIE REKLAMOWAŁ Z ŻADNYMI ROZKŁADAMI ANI PKP ANI LOTY. TŁUMY LUDZI I NIC WIĘCEJ. NIE WARTO BYŁO JECHAĆ,SZKODA CZASU!!!
Avatar
Canada / 30 listopada 2012 o 22:00
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia
[quote name='Stanisław' timestamp='1354308907' post='702507']
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
[/quote]

Dokładnie, szynobusy są spalinowe i już było próbne (testowe) przejazdy. Docelowo ma być trakcja elektryczna i może coś niezłego kupią ... może takie elfy? Ehh, marzenia rozwiń
Avatar
Stanisław / 30 listopada 2012 o 21:55
Tory są, sam widziałem dzisiaj o 13 jak wracałem z Mełgwi, specjalnie zajechaliśmu na lotnisko. Brakuje
za to trakcji elektrycznej, ale z tego co się orientuję, to szynobusy są spalinowe.
Avatar
:) / 30 listopada 2012 o 21:32
Jak szynobus dojedzie jak torów nie ma?
Avatar
lublinianin / 30 listopada 2012 o 21:28
Czy Pan Sobczak będzie tańczył na rurce? Jeśli tak chętnie przyjdę.
Avatar
Gerwazy / 30 listopada 2012 o 19:08
Co ta Bożko wypisuje!? Jakie dwa lata. Port Lotniczy Lublin SA liczy sobie trochę ponad 10 (słownie: dziesięć) lat. Sensowne jest pytanie co robiono przez lat 8. Za co brano ciężką forsę.
Avatar
Marek / 30 listopada 2012 o 16:30
Dojazd tylko spod MOSiR-u, czy i gdzie będzie można wsiąść po drodze? Gdzie znaleźć taką informację?
Avatar
gość / 30 listopada 2012 o 14:15
Bo trwa eletryfikacja toru a czas zakończenia to 7 grudnia - starta jednego dnai to bardzo duzo przy takim terminie.
Avatar
strazak / 30 listopada 2012 o 14:10
gregorek bedzie oprowadzał w ramach wolontariatu i zapraszał do budowy domu.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia]
Pilne
galeria

Poważny wypadek na Nadbystrzyckiej i Zana. Utrudnienia w ruchu [zdjęcia] 3 0

Spore utrudnienia występują w okolicach skrzyżowania ulic Nadbystrzyckiej i Zana w Lublinie. Tuż przed godz. 17 doszło tam do zderzenia audi z fordem

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej

LUBELSKIE na chwilę lub... na dłużej 0

Nasz region to idealne miejsce do realizowania pasji z zakresu kultury, sztuki, ale też do kontaktu z przyrodą. Tu tradycja inspiruje młodych duchem Europejczyków do życia nowoczesnego i nastawionego na rozwój

Teraz naprawdę mamy LUZ!
galeria

Teraz naprawdę mamy LUZ! 0

LUZ to oficjalny kod Portu Lotniczego Lublin. Nadany został w czerwcu 2012 roku przez organizację IATA (International Air Transport Association – Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych). Kod LUZ służy do oznaczenia portu lotniczego według używanego na całym świecie standardu. Wykorzystywany jest w rozkładach lotów, systemach rezerwacyjnych oraz na dokumentach podróży

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem

Tragiczny finał imprezy na działce. Przyjaciel starosty przed sądem 3 1

Rozpoczął się proces Andrzeja R. - oskarżonego o zabójstwo byłego starosty świdnickiego. Mężczyźni przyjaźnili się od lat. Do brutalnej zbrodni doszło podczas imprezy zakrapianej alkoholem

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie

CBA w Urzędzie Skarbowym w Lublinie 0 1

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do Trzeciego Urzędu Skarbowego. Agentów interesuje umarzanie podatków dużych firm

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]
galeria

Egzamin gimnazjalny: Matematyka łatwiejsza niż rok temu [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] 3 0

Matematyka była stosunkowo prosta i znacznie łatwiejsza niż testy z ubiegłych lat - mówią uczniowie, którzy zdawali dziś egzamin

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego

300 zł na wyprawkę szkolną, mały ZUS. Wojewoda lubelski o "piątce" Morawieckiego 0 12

Tzw. mały ZUS dla jednoosobowych działalności gospodarczych, niższy podatek CIT dla małych i średnich firm, więcej pieniędzy na lokalne drogi i po 300 zł na szkolne wyprawki dla każdego dziecka

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie

Kto ma rację? Przedwyborcza debata w Lubartowie 1 0

Czy polityka ma wpływ na lokalne sprawy - na debatę o tej tematyce zaprasza Obywatelski Lubartów i i Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność?

Długie teksty na stronach internetowych: konieczność? 1 0

Żyjemy w czasach, gdzie rzekomo nadmiar informacji, rozwój Internetu i mediów społecznościowych, a także spadek czytelnictwa miały spowodować ogromną społeczną zmianę – brak tolerancji dla dłuższych tekstów w sieci, czy ogólnie - kulturze. Do niedawna, w komunikacji marketingowej czy nawet brandingu, widać było ślady tych wizji – skracanie opisów, zamiana tekstu na ikony, czy nawet redukowania firmowych haseł do postaci jednowyrazowej. Wydaje się jednak, że jesteśmy świadkami zwrotu w tej sprawie. Długie teksty na stronach internetowych znów wracają do łask, a zjawisko to ma solidne, racjonalne, podstawy.

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia  w ruchu

Budują parking przy urzędzie. Będą utrudnienia w ruchu 2 0

Postępują prace przy budowie parkingu naprzeciwko urzędu miasta. Nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu.

Polskie Wesele w klubie Silence
21 kwietnia 2018, 21:00
galeria

Polskie Wesele w klubie Silence 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie Silence (Radziszewskiego 8) odbędzie się impreza z cyklu Polskie Wesele.

Klubowa impreza w Rivierze
21 kwietnia 2018, 21:00

Klubowa impreza w Rivierze 0 0

Klub Plażowy Riviera (ul. Zesłańców Sybiru 5) zaprasza na imprezę I House U, która odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia o godz. 21.

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara

O ubrankach dla dzieci z Zosią Ślotałą, synową Riada Haidara 4 0

Rozmowa z Zofią Ślotałą, właścicielką marki Petite Maison, a prywatnie synową Riada Haidara ordynatora bialskiej neonatologii. Ślotała była gościem wydarzenia Aktywna Mama w Białej Podlaskiej.

Rudy się żeni - impreza w House of Sound
21 kwietnia 2018, 21:00

Rudy się żeni - impreza w House of Sound 0 0

W sobotę, 21 kwietnia o godz. 21 w klubie House of Sound (ul. Peowiaków 6) odbędzie się impreza pt. Rudy się żeni.

Nirvana tribute show w Graffiti
26 kwietnia 2018, 20:00

Nirvana tribute show w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 26 kwietnia o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się Nirvana tribute show, czyli impreza dla miłośników kultowej formacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!