Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 września 2012 r.
17:01
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin gotowe do odbioru

0 12 A A
Lotnisko gotowe do odbioru (Jacek Świerczyński)
Lotnisko gotowe do odbioru (Jacek Świerczyński)

Ostatnia warstwa asfaltu leży już na drodze startowej. Lotnisko czeka teraz na odbiór i kolejne połączenia. W tym tygodniu dołączył nowy przewoźnik, Ryanair.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To już sama końcówka budowy. Gotowe są wszystkie budynki lotniskowe, łącznie z terminalem, w których trwają ostatnie prace porządkowe. Zakończyło się także utwardzanie ostatniej warstwy asfaltu na drodze startowej – informuje Piotr Jankowski, rzecznik Portu Lotniczego Lublin.

Budowlańcy pracują jeszcze przy budowie dróg wewnętrznych i pożarowych. Układana jest także kostka brukowa na parkingach. – Ale nie ma żadnego zagrożenia opóźnienia budowy. Jesteśmy gotowi do obioru – dodaje Jankowski.

Do końca października budowa ma być już ostatecznie zakończona. – Na 28 października zaplanowaliśmy otwarcie portu dla mieszkańców naszego województwa – zapowiada Dariusz Krzowski, wiceprezes PLL. – Natomiast w drugiej połowie listopada na uroczystym otwarciu spodziewamy się prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Władze spółki skupione są w tej chwili na rozmowach z przewoźnikami lotniczymi i budowaniu siatki połączeń z Lublina. W tym tygodniu o dwóch nowych połączeniach z naszego lotniska poinformował wiceprezes firmy Ryanair.

– Loty do Londynu (Stansted) i Dublina rozpoczną się od 17 grudnia – zapowiedział Michael Cawley, wiceprezes Ryanaira. – Z obu połączeń skorzysta w ciągu pierwszego roku 70 tys. pasażerów, a dzięki nim powstanie 70 miejsc pracy.

Do Londynu samoloty polecą trzy razy w tygodniu, do Dublina dwa razy. Oprócz tego z Lublina będą też dwa czartery do Egiptu z biurem podróży Itaka, zaś liniami Wizz Air polecimy do Londynu (Luton) i do Oslo. Ale to dopiero początek.

– Rozmawiamy z Eurolotem o krajowych i bliskich europejskich połączeniach – mówi Krzowski. – Rozmowy prowadzimy także z Lufthansą. To dwie linie, które są najbardziej zaawansowane w przygotowaniu połączeń z Lublina.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomek / 25 września 2012 o 10:56
Co to znaczy, ze powstanie 70 miejsc pracy? Co to za miejsca pracy? Gdzie mozna skladac CV? 2 nowe połączenia daja 70 miejsc pracy?
Avatar
Anna / 21 września 2012 o 21:33
[quote name='wanda' timestamp='1348236979' post='676518']
To jest nasze lotnisko, nasza zasługa że powstało, naszej partii PIS. I dlatego, jak pragną tego wszyscy mieszkańcy Polski, powinno nosić imię BRACI KACZYŃSKICH, najwybitniejszych polityków, którzy swoją mądrością zadziwili wszystkich po wsze czasy. Tak ma być !
[/quote]A kto ci kobicino powiedział że wszyscy mieszkańcy Polski tego pragną??????? O matko!!!! Uchowaj Boże!!!!!
Avatar
kit / 21 września 2012 o 16:19
[quote name='wanda' timestamp='1348236979' post='676518']
To jest nasze lotnisko, nasza zasługa że powstało, naszej partii PIS. I dlatego, jak pragną tego wszyscy mieszkańcy Polski, powinno nosić imię BRACI KACZYŃSKICH, najwybitniejszych polityków, którzy swoją mądrością zadziwili wszystkich po wsze czasy. Tak ma być !
[/quote]
Imieniem Macierewicza, on się zna na lotnictwie.
Avatar
wanda / 21 września 2012 o 16:16
To jest nasze lotnisko, nasza zasługa że powstało, naszej partii PIS. I dlatego, jak pragną tego wszyscy mieszkańcy Polski, powinno nosić imię BRACI KACZYŃSKICH, najwybitniejszych polityków, którzy swoją mądrością zadziwili wszystkich po wsze czasy. Tak ma być !
Avatar
Lublin Airport / 21 września 2012 o 14:39
[url="https://www.facebook.com/LublinAirport"]https://www.facebook.com/LublinAirport[/url]
Avatar
Ama / 21 września 2012 o 13:48
Co za dziennikarzyna ta Bożko? Dosyć tego "włażenia w d-pę PLL.
Kobieto napisz coś o ludziach i dla ludzi. Dobre dziennikarstwo powinno piętnować patologie jaką jest budowa tego lotniska (na ludzkiej krzywdzie). Mówię tutaj zrujnowanym życiu okolicznych mieszkańców. KIEDY ZOSTANĄ WYPŁACONE ODSZKODOWANIA??? Lotnisko powstało to, pewnie ktoś tam od czasu do czasu poleci, ale przez to przecież zrujnowano życie innym.
Proszę tylko nie myśleć, że temat odszkodowań zostanie zapomniany i "zamieciony pod dywan".
Nie wróżę temu lotnisku nic dobrego skoro, aby mogło powstać, ograbiono Nas obywateli.
Co za dziennikarzyna ta Bożko? Dosyć tego "włażenia w d-pę PLL.
Kobieto napisz coś o ludziach i dla ludzi. Dobre dziennikarstwo powinno piętnować patologie jaką jest budowa tego lotniska (na ludzkiej krzywdzie). Mówię tutaj zrujnowanym życiu okolicznych mieszkańców. KIEDY ZOSTANĄ WYPŁACONE ODSZKODOWANIA??? Lotnisko powstało to, pewnie ktoś tam od czasu do czasu poleci, ale przez to przecież zrujnowano życie innym.
Proszę tylko nie myśleć, że temat odszkodowań zostanie zapomniany i "zamieciony pod dywan".
Nie... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2012 o 12:43
[quote name='Leon z Działek' timestamp='1348219783' post='676421']
Dlaczego nie mówi się o tym, że lotnisko ma cofnięte przez NSA pozwolenia tzw. środowiskowe i że bez tego nie będzie można uruchomić ani odebrać lotniska ?
Dlaczego nie mówi się o tym, że w dalszym ciągu nie są załatwione kwestie wywłaszczeniowe działek w pasie przylotniskowym ?
Jak zwykle tylko hura-optymizm a potem jak się coś zesra to będzie ździwko " oj znowu coś nie wyszło"...
[/quote]

A po chooj o to pytać ?
Avatar
Leon z Działek / 21 września 2012 o 11:29
Dlaczego nie mówi się o tym, że lotnisko ma cofnięte przez NSA pozwolenia tzw. środowiskowe i że bez tego nie będzie można uruchomić ani odebrać lotniska ?
Dlaczego nie mówi się o tym, że w dalszym ciągu nie są załatwione kwestie wywłaszczeniowe działek w pasie przylotniskowym ?
Jak zwykle tylko hura-optymizm a potem jak się coś zesra to będzie ździwko " oj znowu coś nie wyszło"...
Avatar
elegancik / 21 września 2012 o 10:05
Odbiór budowlany ,a otwarcie GALOWE to dwa różne pojęcia.
Avatar
Basia / 21 września 2012 o 10:00
Jak zwykle mieszkańcy województwa traktowani gorzej. Dlaczego nie zrobią wspólnego oficjalnego otwarcia łącznie z Prezydentem? Niby dlaczego dla niego ma być osobne otwarcie lotniska? On jest z lepszej gliny ulepiony?
Avatar
Tomek / 25 września 2012 o 10:56
Co to znaczy, ze powstanie 70 miejsc pracy? Co to za miejsca pracy? Gdzie mozna skladac CV? 2 nowe połączenia daja 70 miejsc pracy?
Avatar
Anna / 21 września 2012 o 21:33
[quote name='wanda' timestamp='1348236979' post='676518']
To jest nasze lotnisko, nasza zasługa że powstało, naszej partii PIS. I dlatego, jak pragną tego wszyscy mieszkańcy Polski, powinno nosić imię BRACI KACZYŃSKICH, najwybitniejszych polityków, którzy swoją mądrością zadziwili wszystkich po wsze czasy. Tak ma być !
[/quote]A kto ci kobicino powiedział że wszyscy mieszkańcy Polski tego pragną??????? O matko!!!! Uchowaj Boże!!!!!
Avatar
kit / 21 września 2012 o 16:19
[quote name='wanda' timestamp='1348236979' post='676518']
To jest nasze lotnisko, nasza zasługa że powstało, naszej partii PIS. I dlatego, jak pragną tego wszyscy mieszkańcy Polski, powinno nosić imię BRACI KACZYŃSKICH, najwybitniejszych polityków, którzy swoją mądrością zadziwili wszystkich po wsze czasy. Tak ma być !
[/quote]
Imieniem Macierewicza, on się zna na lotnictwie.
Avatar
wanda / 21 września 2012 o 16:16
To jest nasze lotnisko, nasza zasługa że powstało, naszej partii PIS. I dlatego, jak pragną tego wszyscy mieszkańcy Polski, powinno nosić imię BRACI KACZYŃSKICH, najwybitniejszych polityków, którzy swoją mądrością zadziwili wszystkich po wsze czasy. Tak ma być !
Avatar
Lublin Airport / 21 września 2012 o 14:39
[url="https://www.facebook.com/LublinAirport"]https://www.facebook.com/LublinAirport[/url]
Avatar
Ama / 21 września 2012 o 13:48
Co za dziennikarzyna ta Bożko? Dosyć tego "włażenia w d-pę PLL.
Kobieto napisz coś o ludziach i dla ludzi. Dobre dziennikarstwo powinno piętnować patologie jaką jest budowa tego lotniska (na ludzkiej krzywdzie). Mówię tutaj zrujnowanym życiu okolicznych mieszkańców. KIEDY ZOSTANĄ WYPŁACONE ODSZKODOWANIA??? Lotnisko powstało to, pewnie ktoś tam od czasu do czasu poleci, ale przez to przecież zrujnowano życie innym.
Proszę tylko nie myśleć, że temat odszkodowań zostanie zapomniany i "zamieciony pod dywan".
Nie wróżę temu lotnisku nic dobrego skoro, aby mogło powstać, ograbiono Nas obywateli.
Co za dziennikarzyna ta Bożko? Dosyć tego "włażenia w d-pę PLL.
Kobieto napisz coś o ludziach i dla ludzi. Dobre dziennikarstwo powinno piętnować patologie jaką jest budowa tego lotniska (na ludzkiej krzywdzie). Mówię tutaj zrujnowanym życiu okolicznych mieszkańców. KIEDY ZOSTANĄ WYPŁACONE ODSZKODOWANIA??? Lotnisko powstało to, pewnie ktoś tam od czasu do czasu poleci, ale przez to przecież zrujnowano życie innym.
Proszę tylko nie myśleć, że temat odszkodowań zostanie zapomniany i "zamieciony pod dywan".
Nie... rozwiń
Avatar
Gość / 21 września 2012 o 12:43
[quote name='Leon z Działek' timestamp='1348219783' post='676421']
Dlaczego nie mówi się o tym, że lotnisko ma cofnięte przez NSA pozwolenia tzw. środowiskowe i że bez tego nie będzie można uruchomić ani odebrać lotniska ?
Dlaczego nie mówi się o tym, że w dalszym ciągu nie są załatwione kwestie wywłaszczeniowe działek w pasie przylotniskowym ?
Jak zwykle tylko hura-optymizm a potem jak się coś zesra to będzie ździwko " oj znowu coś nie wyszło"...
[/quote]

A po chooj o to pytać ?
Avatar
Leon z Działek / 21 września 2012 o 11:29
Dlaczego nie mówi się o tym, że lotnisko ma cofnięte przez NSA pozwolenia tzw. środowiskowe i że bez tego nie będzie można uruchomić ani odebrać lotniska ?
Dlaczego nie mówi się o tym, że w dalszym ciągu nie są załatwione kwestie wywłaszczeniowe działek w pasie przylotniskowym ?
Jak zwykle tylko hura-optymizm a potem jak się coś zesra to będzie ździwko " oj znowu coś nie wyszło"...
Avatar
elegancik / 21 września 2012 o 10:05
Odbiór budowlany ,a otwarcie GALOWE to dwa różne pojęcia.
Avatar
Basia / 21 września 2012 o 10:00
Jak zwykle mieszkańcy województwa traktowani gorzej. Dlaczego nie zrobią wspólnego oficjalnego otwarcia łącznie z Prezydentem? Niby dlaczego dla niego ma być osobne otwarcie lotniska? On jest z lepszej gliny ulepiony?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 1 0

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 1 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty

„Puławy” nadal bez przedstawiciela w zarządzie Grupy Azoty 1 6

Rada nadzorcza Grupy Azoty SA, w skład której wchodzi także puławska spółka, powołała nowy zarząd spółki. Ale w sześcioosobowym składzie nie ma ani jednego przedstawiciela ZA „Puławy”.

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe
25 maja 2018, 18:00

Spotkanie z Justyną Bargielską w DDK Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu Z kim do łóżka? w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe odbędzie się spotkanie z poetką Justyną Bargielską. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo)
film

Ancestors Legacy: Mieszko I rusza do boju (wideo) 0 0

Podbój średniowiecznej Europy, cztery frakcje i wielkie bitwy. Dziś premiera gry Ancestors Legacy. W specjalnej edycji.

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę
film

Pielęgniarki poszły masowo na zwolnienia lekarskie. Dyrektor szpitala poprosi ZUS o kontrolę 19 19

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020
galeria
film

Piotr Tomala został szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 77 0

Piotr Tomala, himalaista z Lublina został nowym szefem programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon

Karty odkryte! Skład MKS Perły Lublin na nowy sezon 9 3

PIŁKA RĘCZNA MKS Perła Lublin ma za sobą znakomity sezon, ale w klubie nadal praca wre. We wtorek na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono listę zawodniczek na nowy sezon. Do zespołu dołączą cztery Polki i Dunka

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało

Chciała wyprzedzić skuter, ale jej auto dachowało 0 1

34-letnia kobieta trafiła do szpitala po dachowaniu Volkswagena w miejscowości Wilków (gmina Werbkowice).

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 7 2

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 2

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.