Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2012 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Lotnisko Lublin: Nowy szef lotniskowych strażaków

Autor: Zdjęcie autora (mb mag)
0 7 A A
Terminal Portu Lotniczego Lublin (Jacek Świerczyński)
Terminal Portu Lotniczego Lublin (Jacek Świerczyński)

Andrzej Wąsik, były zastępca komendanta straży pożarnej w Lubartowie, pokieruje ratownikami w lubelskim Porcie Lotniczym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zastąpi Andrzeja G. oskarżonego o przekroczenie uprawnień, w czasie gdy był komendantem wojewódzkim w Lublinie.

To prawdopodobnie finał sprawy, którą opisujemy od wielu miesięcy. Prokuratura oskarżyła Andrzeja G., że kazał podwładnym pracować przy budowie swego domu pod Lublinem. Były do tego używane strażackie samochody, koparka i dźwig. Sprawa jest w sądzie.

Ale ciążące na G. zarzuty nie przeszkodziły zarządowi Portu Lotniczego Lublin, aby go zatrudnić. 1 stycznia zaczął pracę (poza konkursem i przed oficjalnym naborem do spółki) na stanowisku koordynatora
ds. straży pożarnej i bezpieczeństwa. – Kto nie jest skazany prawomocnym wyrokiem, jest niewinny – tłumaczył Grzegorz Muszyński, prezes PLL.

Innego zdania byli akcjonariusze spółki, którzy zażądali wyjaśnień od prezesa. Wtedy zarząd wypowiedział umowę Andrzejowi G. Termin wypowiedzenia upłynął

29 lutego. Ale już następnego dnia port podpisał z G. umowę-zlecenie. Ta kończyła się w ostatnim dniu maja. Miała zostać przedłużona do czasu wybrania nowego komendanta lotniskowej straży.

Na początku czerwca port ogłosił, że zostanie nim emerytowany strażak Zbigniew Stefaniec. Kiedy okazało się, że nie przeszedł wymaganych badań lekarskich, spółka zaczęła rozmawiać z kolejnymi chętnymi, którzy zgłosili się do naboru. Właśnie zapadła decyzja. Lotniskową strażą pożarną pokieruje Artur Wąsik.

Andrzej G. ma teraz miesiąc na przekazanie mu obowiązków. To oznacza, że odejdzie z portu w połowie sierpnia.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ania / 23 lipca 2012 o 10:30
Artur, czy Andrzej Wasik? Zdecydujcie sie
Avatar
do bredzących z rana / 23 lipca 2012 o 09:00
[font=arial, helvetica, sans-serif]Cóż za brednie totalne. WSZYSCY dobrze w środowisku strażackim (i nie tylko) wiedzą, że Gregorek to pisior wierny. PIS-owi zawdzięcza wszelkie posady i tę ostatnią również. Ktoś wypisując te niedorzeczności (jakoby PSL obsadzał Gregorka) nie ma bladego pojęcia co się dzieje w tym mieście. Zakładam również, że być może specjalnie Josefunreatl wprowadza czytających w błąd. I jeszcze jeden agent adam. Masz chłopie niesamowite pojęcie nt ratownictwa. Żenada! Gimnazjaliści na rowery i nad zalew i nie wypisywać tych bredni od samego rana.[/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif]Cóż za brednie totalne. WSZYSCY dobrze w środowisku strażackim (i nie tylko) wiedzą, że Gregorek to pisior wierny. PIS-owi zawdzięcza wszelkie posady i tę ostatnią również. Ktoś wypisując te niedorzeczności (jakoby PSL obsadzał Gregorka) nie ma bladego pojęcia co się dzieje w tym mieście. Zakładam również, że być może specjalnie Josefunreatl wprowadza czytających w błąd. I jeszcze jeden agent adam. Masz chłopie niesamowite pojęcie nt ratownictwa. Żenada! Gimnazjaliści na rowery i nad zalew i nie wypisyw... rozwiń
Avatar
Josefunreatl / 23 lipca 2012 o 08:04
Czy to coś zmienia?Obaj są związani z PSL/płatnymi sojusznikami liberałów/ po przez Starownika -prezesa zarz.woj.OSP.Jasne ,że wicewojewoda ma wpływ na zatrudnienie na lotnisku.Jest jeszcze jedno ogniwo,które na razie przemilczałem!
Avatar
adam / 22 lipca 2012 o 22:55
Jakich ratowników??????????Dla mnie ratownik to człen ,który może uratować życie drugiemu człowiekowi,a nie ugasić pożar..Z całym szacunkiem dla SP
Avatar
Lubelak / 22 lipca 2012 o 22:24
[url="http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo"]http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo[/url]
Avatar
Lubelak / 22 lipca 2012 o 22:21
[url="http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0"]http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0[/url]
Avatar
Gość / 22 lipca 2012 o 21:08
A mówili, że Roman nie ma nic do powiedzenia. Nie prawda. Ma wiedzę to i się z nim liczą. Znowu PSLawirantów.
Avatar
Ania / 23 lipca 2012 o 10:30
Artur, czy Andrzej Wasik? Zdecydujcie sie
Avatar
do bredzących z rana / 23 lipca 2012 o 09:00
[font=arial, helvetica, sans-serif]Cóż za brednie totalne. WSZYSCY dobrze w środowisku strażackim (i nie tylko) wiedzą, że Gregorek to pisior wierny. PIS-owi zawdzięcza wszelkie posady i tę ostatnią również. Ktoś wypisując te niedorzeczności (jakoby PSL obsadzał Gregorka) nie ma bladego pojęcia co się dzieje w tym mieście. Zakładam również, że być może specjalnie Josefunreatl wprowadza czytających w błąd. I jeszcze jeden agent adam. Masz chłopie niesamowite pojęcie nt ratownictwa. Żenada! Gimnazjaliści na rowery i nad zalew i nie wypisywać tych bredni od samego rana.[/font]
[font=arial, helvetica, sans-serif]Cóż za brednie totalne. WSZYSCY dobrze w środowisku strażackim (i nie tylko) wiedzą, że Gregorek to pisior wierny. PIS-owi zawdzięcza wszelkie posady i tę ostatnią również. Ktoś wypisując te niedorzeczności (jakoby PSL obsadzał Gregorka) nie ma bladego pojęcia co się dzieje w tym mieście. Zakładam również, że być może specjalnie Josefunreatl wprowadza czytających w błąd. I jeszcze jeden agent adam. Masz chłopie niesamowite pojęcie nt ratownictwa. Żenada! Gimnazjaliści na rowery i nad zalew i nie wypisyw... rozwiń
Avatar
Josefunreatl / 23 lipca 2012 o 08:04
Czy to coś zmienia?Obaj są związani z PSL/płatnymi sojusznikami liberałów/ po przez Starownika -prezesa zarz.woj.OSP.Jasne ,że wicewojewoda ma wpływ na zatrudnienie na lotnisku.Jest jeszcze jedno ogniwo,które na razie przemilczałem!
Avatar
adam / 22 lipca 2012 o 22:55
Jakich ratowników??????????Dla mnie ratownik to człen ,który może uratować życie drugiemu człowiekowi,a nie ugasić pożar..Z całym szacunkiem dla SP
Avatar
Lubelak / 22 lipca 2012 o 22:24
[url="http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo"]http://www.youtube.com/watch?v=b2knd-oz9xo[/url]
Avatar
Lubelak / 22 lipca 2012 o 22:21
[url="http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0"]http://www.youtube.com/watch?v=exFs02ka8w0[/url]
Avatar
Gość / 22 lipca 2012 o 21:08
A mówili, że Roman nie ma nic do powiedzenia. Nie prawda. Ma wiedzę to i się z nim liczą. Znowu PSLawirantów.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 36 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 424 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!