sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Lotnisko Lublin: Ostatnie porządki w porcie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 sierpnia 2012, 16:48

 (Mikołaj Majda/Airport Lublina)
(Mikołaj Majda/Airport Lublina)

Trwa sprzątanie terminalu i pozostałych budowli lotniskowych. Ogłoszono ostatni przetarg na wynajem powierzchni komercyjnych.

Wczoraj spółka ogłosiła przetarg na najem powierzchni przeznaczonych do prowadzenia działalności handlowej i gastronomicznej w terminalu.

– Na cele komercyjne przeznaczonych jest 7 miejsc o powierzchni od 21 do 59 mkw. Pięć z nich znajduje się w terminalu w części ogólnodostępnej, dwa w części przeznaczonej do obsługi podróżnych odlatujących z portu, za stanowiskami kontroli bezpieczeństwa, w tzw. "strefie sterylnej” – wyjaśnia Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Follow me

Każdy zainteresowany może złożyć oferty na kilka powierzchni objętych postępowaniem, ale każda z nich będzie oceniana oddzielnie.

– Oferta powinna zawierać propozycję stawki gwarantowanego czynszu miesięcznego netto na poziomie nie mniejszym niż 100 zł za mkw – precyzuje Jankowski.

W postępowaniu ofertowym może wziąć udział osoba fizyczna lub podmiot prowadzący działalność gospodarczą. Termin składania ofert upływa 7 września.

W mijającym tygodniu spółka ogłosiła też kolejne rekrutacje do pracy w PLL. Jeszcze dzisiaj można złożyć swoją aplikację na stanowisko koordynatora naziemnego ruchu lotniczego "Follow-Me”.

Informatyka i łączność

Pracownik ten będzie odpowiedzialny m.in. za ustawianie samolotów na stanowiskach płyty postojowej według dyspozycji kontrolerów TWR i ułatwianie dowódcom wykonywania manewrów na płycie postojowej lotniska, a także ubezpieczanie samolotów w czasie kołowania. Wymagania konieczne to m.in. wykształcenie minimum średnie, prawo jazdy kategorii minimum "B”.

Natomiast do 4 września jest czas, by ubiegać się o posadę specjalisty ds. informatyki i łączności. – Poszukujemy dwóch osób na to stanowisko – mówi rzecznik PLL.

Do obowiązków specjalisty ds. informatyki i łączności będzie należeć m.in. obsługa administracyjno-serwisowa systemu łączności naziemnej TETRA, administrowanie systemem informatycznym, sieciami informatycznymi, wyposażeniem komputerowym, oprogramowaniem, bazą danych, archiwum informatycznym w PLL z uwzględnieniem specyficznych wymagań bezpieczeństwa, jakości, ochrony danych.

Przygotowania do odbioru

Wymagania konieczne to m.in. wykształcenie minimum średnie (preferowane techniczne), minimum roczny staż pracy na stanowisku informatyka, znajomość systemów łączności naziemnej TETRA, znajomość rozwiązań technologii VOIP, dobra znajomość języka angielskiego. – To już jedne z ostatnich naborów. Być może będziemy jeszcze poszukiwać pojedynczych osób – dodaje Jankowski.

Tymczasem na budowie prace w we wszystkich budynkach zostały już zakończone. W terminalu, budynku techniczno-garażowym, budynku Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej oraz budynku technicznym terminalu trwają ostatnie prace porządkowe i przygotowanie obiektu do odbiorów.

Dobiegają też końca roboty na drodze kołowania oraz płycie samolotu zagrożonego. Na drodze startowej montowane jest oświetlenie nawigacyjne, trwa montaż złączy i transformatorów. – Na parkingach położona jest już kostka brukowa – mówi Jankowski.

W październiku budowa ma zostać zakończona. A uroczyste otwarcie zaplanowano na połowę listopada.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
li
antytroll
Janek
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

li
li (1 września 2012 o 01:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byla juz mowa o sprzecie do odladzania?
[url="http://en.wikipedia.org/wiki/De-ice"]http://en.wikipedia.org/wiki/De-ice[/url]
Rozwiń
antytroll
antytroll (31 sierpnia 2012 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
janek, zapewne masz male pomieszczenie z bialym akcesoriami. Idz tam, glowa nisko, spuść wode. Ucho cie wyslucha.
Rozwiń
Janek
Janek (31 sierpnia 2012 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Białe, wojskowe ,nieoznakowane, samoloty NATO wykonują dzisiaj opryski nad Lublinem.
Rozwiń
?;)
?;) (31 sierpnia 2012 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To dobrze że otworzą lotnisko jak najszybciej, ale.... nie do końca. Sporo ryzykują. Otwieramy na jesieni a lotnisko nie ma ILS-a. Zakup i montaż jest zaplanowany na połowę przyszłego roku przez Urząd Żeglugi Powietrznej. W tym roku system trafił do Modlina.
Nie wyposażenie naszego lotniska w ten system sprawi iż w niesprzyjających warunkach pogodowych, mgle, pilot najprawdopodobniej odmówi lądowania i poleci na lotnisko z ILS-em, np Rzeszów, Warszawa czy Modlin.
Kto wtedy zapłaci za transport podróżnych, opóźnienia, i nie wspomnę o odrobinie wstydu i pewnie kolejnej aferze... bo jak otwierać lotnisko cywilne które nie jest bezpieczne?
Rozwiń
Raf
Raf (31 sierpnia 2012 o 13:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jeden z ładniejszych 'małych' terminali jakie widziałem. W sam raz na miasto wielkości Lublina.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!